Přejít na obsah

Light assistant


ViktorMPI

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Ahoj

Tak ja riešim podobný problém z prepojením.

Jeden člen fóra mi poradil, že mam prepojiť vypínač s BSG jednotkou takto: http://www.ulozto.sk/x1dean7/lighta-asistent-prepojenie-bsg-a-vyp-pdf

Kuknite prosím či je to naozaj tak lebo už je to tu domiešané. Ďakujem.

PS. Ako teraz nepodceňujem znalosti nikoho ale viac hláv viac kapusty. Ďakujem za pochopenie.

A ten ktorý mi to poradil ďakujem za pomoc a ochotu. on vie o kom hovorím.

Ak to bude správne pomôže to aj iným :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravim panove


Mam dotaz. Vlastnim OII elegance 1/2007 a mam tam Tunel light a zaple fce Leaving Home a Comming Home. Vse funguje jak ma jen mi je divna
jedna vec. Kdyz dam prepinac svetel do polohy O tak by mely byt vsechny svetla i fce LH a CH vypnuty  ale kdyz je
tma a odemknu auto rozsviti se mi xenony (zjevne fce LH ptz zhruba za 10s zase zhasnou) a pritom je ten spinac svetel v poloze O a to by se nemelo nic rozsvitit. Takhle to tedy pisou v navodu.  Dela to nekomu taky tak nebo mam neco spatne.


Diky za odpoved

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj

Tak ja riešim podobný problém z prepojením.

Jeden člen fóra mi poradil, že mam prepojiť vypínač s BSG jednotkou takto: http://www.ulozto.sk/x1dean7/lighta-asistent-prepojenie-bsg-a-vyp-pdf

Kuknite prosím či je to naozaj tak lebo už je to tu domiešané. Ďakujem.

PS. Ako teraz nepodceňujem znalosti nikoho ale viac hláv viac kapusty. Ďakujem za pochopenie.

A ten ktorý mi to poradil ďakujem za pomoc a ochotu. on vie o kom hovorím.

Ak to bude správne pomôže to aj iným :-)

Propojeni je s BSG svorkovnice E oznacena T16a pin 14 na spinac svetel svorkovnice oznacena T10b pin  2

 

Kdyby si chtel muzu na email poslat schema zapojeni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdravim ve spolek,

chtěl bych se zeptat na dešťové senzory 1K0 955 559 s indexem AF a AH. Přijde mi že vypadaj stejně, nevíte co znamenaj ty indexy a jakej je mezi senzorama rozdíl? Případně jakej použít pro dodělání dešťáku na O2 předFL, pokud nejdou použít oba? Díky za info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Tak si odpovim sám, AH je náhrada za starší AF, asi se liší SW, ale funkčně jsou stejné.

Teď mě zajímá jiná věc, senzor už mám, ale potřeboval bych vědět, z které strany je na něm číslovaná svorkovnice? Je to tak, jako na obrázku (pin 1 u schodovité strany konektoru a pin 3 u rovné) nebo obráceně? Díky

// Aha, obrázek se nějak nenahrál, tak jsem ho hodil sem http://img11.rajce.idnes.cz/d1103/9/9308/9308218_6eba20ec041b522ba4da080d6e727e1e/images/P1050527.jpg

Editováno: , autor: Sharky487
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdravim panove

Mam dotaz. Vlastnim OII elegance 1/2007 a mam tam Tunel light a zaple fce Leaving Home a Comming Home. Vse funguje jak ma jen mi je divna

jedna vec. Kdyz dam prepinac svetel do polohy O tak by mely byt vsechny svetla i fce LH a CH vypnuty  ale kdyz je

tma a odemknu auto rozsviti se mi xenony (zjevne fce LH ptz zhruba za 10s zase zhasnou) a pritom je ten spinac svetel v poloze O a to by se nemelo nic rozsvitit. Takhle to tedy pisou v navodu.  Dela to nekomu taky tak nebo mam neco spatne.

Diky za odpoved

Podle mě je to otázka kódování centrální elektriky. Já senzor světla a deště nemam, ale povedlo se mi i tak nakódovat LH a CH, že fungovaly na 0, jak píšeš. Pak jsem si s tim ještě dál hrál, zkoušel různé kombinace a teď to mám tak, že pokud nechám spínač světel v poloze na tlumená světla, CH a LH fungují (bez ohledu na světlo nebo tmu), pokud světla vypnu na 0, LH ani CH nesvítí. Někdo s VAGem by ti mohl dokódovat pouze na senzor a polohu AUTO/tunnel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Mě je zas divný, že po výměně xenonů mi tahle funkce přestala fungovat. :-(
Někdo nápad?
PS.: Snad mě jen napadlo, že tuhle funkci může blokovat chybová hláška "ambiente lighting", která vznikla po výměně halogenů za xen. Hláška nezmizela ani když je nakódováno na xeny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

michal: Chyba "ambient lighting" nemá nic společnýho s xenonama, ale právě se světelnym/dešťovym senzorem. Buď se tam při kódování xenonů nakódovalo ještě něco špatně, nebo je chyba v senzoru (nebo jeho konektoru). Pojistka je dobrá? Automatický stěrače fungujou?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdravim, dodelaval jsem si automaticke rozsvecovani svetel (light assistent). Stacilo pouze natahnout jeden vodic, vymenit 3 polohovy vypinac na 4 polohovy a nakodovat centralni jednotku. Vse ostatni jsem v aute jiz mel.

 

Rozsvecovani funguje jak ma, nicmene obcas se stane, ze svitim i ve dne. Nejsem si jisty, jestli to ma primou spojitost se sviticim sluncem, jak tady jiz nekteri popisovali... Automaticke spousteni steracu se mi zda, ze funguje bezproblemove.

 

Jedna se o Octavii II RS MR2006. Part number destoveho senzoru 1K0 955 559 AF (starsi typ). Jestli bylo nekdy meneno celni sklo a destovy senzor prelepovan nevim

 

1) Myslite si, ze by mi pomohlo vymenit destovy senzor za novejsi typ?

V pripade, ze ano...

2) je treba menit celni sklo?

 

Senzor je pry soucasti celniho skla resp. s vymenou celniho skla se pry meni i destovy senzor. Z dilenske prirucky mi vsak prislo, ze na skle je nalepeny pouze drzak, do ktereho se destovy senzor zacvakne, z cehoz mi vyplyva, ze by mel byt jednoduse vymenitelny pouze senzor...

 

Diky za rady ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

David: Nevim jestli by pomohla výměna za novější senzor, ale myslim že ne, u novějších typů vylepšovali hlavně citlivost na déšť.

Určitě ale neni nutný měnit čelní sklo.

Možná je problém v konektoru senzoru, třeba by pomohla jeho výměna nebo jen prostříkání sprejem na elektrický kontakty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zdravím, rozhodl jsem se pro dodělání automatického rozsvěcení světel na mé OII Face. Docela mě překvapilo, že propojení spínač světel pin 2 - BCM pin 20 už tam bylo, takže nebylo nutné nic dodělávat (stačí tedy jen vyměnit spínač). Jen teď nevím, jak to nakódovat - nikde jsem nic nenanašel. Jednotku mám 1K0 937 087 J. Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...

Prosim o radu. Mam O2 1.9Tdi (facelift), r.v. 5/2009, elegance s original alarmem bez naklonoveho cidla, s light asistente, vc. Destoveho senzoru z vyroby. Bohuzel se stalo, ze odesel a byl vymenen. Ted se mi stava, ze sednu do auta, nastartuji a vyjedu, pricemz sviti slunicko je 12hodin. Po nastartovani mi sviti denni svetla. Ujedu cca 3 km a nasviti se mi hlavni svetlomety a za dalsich 10 km zhasnou a sviti denni sviceni. A takhle se to opakuje v ruznem poradi. Celni sklo je ciste. Musi se znovu novy senzor nakodovat?? Popr. Kde je chyba?? U puvodniho senzoru mi Ferda menil citlivost na svetlo - mel se rozsvecet pri horsi svetelnych podminkach. Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...