Přejít na obsah

2003 TDi vs.světlo v kufru


TDi Power

Doporučené příspěvky

lidi měl bych ještě jeden špek :smich: řeším světlo v kufru-je to 1,9Tdi liftback a co jsem ji koupil nefunguje mě světlo v kufru-prostě otevřu dveře a nic nesvítí,žárovka je ok,kontakty ok,do konektoru nejde eletrika,pojistky jsou všechny v cajku a nic...

říkal jsem si že se mrknu na nějakej dveřní spínač,ale vubec netuším kde je a ani jak se k němu dostanu a nedejbože jestli tam nic nenajdu,tak fakt nevim.

poradítě někdo? :worthy díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

za návod jak se dostat ke spínču,díky moc...povedlo se.

ale přišlo to nejhorší co jsem čekal, oddělam kryt,všechno připojeny na svym mistě,a světlo stejně nesvítilo.

když jsem odpojil konektor spínače(vedly k němu 2 hnědy kabely myslim na tom jednom byl snad dokonce černy pruh) spojil jsem to kabelem tak taky nic,skoušel jsem funkčnost spínače-fungoval jak má.

tak jsem to zase zapojil spátky a zadekloval.

vyndal jsem světlo v kufru,při otevřených dveřích tam normálně šla kostra ale nešlo tam Plus 12V.

veškery pojistky jsou ok,když otevřu dveře od spolujezdce nebo řidiče,tak svítí kontrolka otevření dveří na přístrojovce,svítí vnitřní osvětlení (a v kufru samozřejmě tma).

když otevřu kufr,tak kontrolka na přístrojovce nesvítí...je to normální?

a ještě jsem naměřil že když odpojim konektor od světla v kufru,tak myslim že na červenym dratu + to hlásí taky kostru :help:

kam se mam mrknout dál?myslíte že je to plus napojený na dveřní spínače,na jeden obvod a jištěný stejnou pojistkou?

potom bych teda snad pochopil,že někde asi vypadl konektor,ale nechce se mě zdát že by se dotýkal kostry :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ted sem resil stejny problem nevim jak u liftbeku ale u kombi v leve zadni kapse(u zadniho blatniku)sou dole konektory myslim ze 3 a je u nich i ostrikova hadice na zadni sklo a ta me rosila primo do tech konektoru ktere zaoxidovali a 1drat uplne uhnil,problem byl stejny jak mas ty,po vycisteni vse OK mrkni na to :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ted sem resil stejny problem nevim jak u liftbeku ale u kombi v leve zadni kapse(u zadniho blatniku)sou dole konektory myslim ze 3 a je u nich i ostrikova hadice na zadni sklo a ta me rosila primo do tech konektoru ktere zaoxidovali a 1drat uplne uhnil,problem byl stejny jak mas ty,po vycisteni vse OK mrkni na to :)

vím přesně co myslíš díval jsem se tam,je tam všechno ok,jako když to sjede z fabriky...nic jsem tam ale nevymyslel.tak jsem šel po kabelech-samozřejmě origoš zvazek z vyroby absolutně netknutej,a zjistil jsem že to vede někam k pojistkam-myslim teda ten červeno-modrej kabel-to plus kde by měla byt eletrika

tak mě ještě napadlo jestli to nemá na starosti nějaký relé,že by odešlo?

ještě se mrknu jestli je tady soupis relátek,uvidim co najdu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vyřešeno...

hlavně děkuji uživateli Foxdivemaster,je to frajer :palec2:

samozřejmě to bylo u mě to stejný,stačilo vlest do kufru s přádným světlem a rozpojit konektory a podívat se líp.

bylo to uplně jak popisoval,protíkající spoj hadice na ostřikovače do konektoru,uhnití kontaktu,až jsem to rozdělal proměřil tak bylo jasno,upadlej drát.

ještě jsem pro jistotu eletrikářskou páskou dukladně zamotal hadici v místě spoje aby neprotíkala,a je klid...zatím ;)

takže díky chlapi :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 5 let později...

Dovolim si vyuzit existujiciho vlakna.

Nesviti mi svetla v kufru a maxidot nepozna otevreny kufr. Vymenil jsem rozpadlou kabelaz v pruchodce do zadnich dveri, v leve kapse kufru vymenil konektory, ktery byly zaoxidovany od protekajiciho spoje zadnich ostrikovacu a kurt doprrr..... nic. Vse ostatni vzadu funguje. Spinac v zamku zadnich dveri funguje. Na co se jeste podivat? Prosel jsem snad tisic schemat elektriky, ale zadny nebylo od mojeho auta, ta skodovka ma snad ke kazdymu autu jiny schema. Mate prosiiiiim nekdo chema, ktery by se tykalo svetel kufru a toho maxidotu na oktavku 1 kombi 2004, 1,6 /75kW , maxidot ... co je jeste potřeba upresnit, abych se dobral ke schematu, ktery mi pomuze?

Předem diky, už jsem z toho na prasky, sere me, ze odemknu dalkacem auto, vlezu do kufru a pokud neotevru nekdery dvere, tak se to zas cely zamkne, predstava si zabouchnout klice v kufru nekde na dovolene...

Editováno: , autor: Stanislav H.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aaaa diky,se divam, ze tohle uz jsem nekdy videl... a nasel jsem ... schema sosnuty tady z fora :-) melo by to pokracovat k linii 199, coz je nejakej zesilovac osvetleni. K cemu ten zesilovac je? Ty svetylka ovlada ridici jednotka ze? Pokud ani maxidot nevi, ze jsou otevreny dvere, tak to ani svitit nebude ... ??? Sakra asi pujdu radsi na pivo, nez se zavari hlava z tech schemat, zlata Š130L :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

schema z mojho pc, podla obsahu na tvoje auto. tu druhu som nenasiel, ale to as podla mna ide len to can bus vedenie do Rj o info ci je otvorené alebo zatvorené, prip zamknute . co zamok vnutri , neni tam nejaky mikrospinac co prave toto nefunguje ? nikde to musi brat zo zamku signal o stave .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...