Přejít na obsah

Nový panel Climatronicu


kvaki

Doporučené příspěvky

jestli to tedy nevadi tak sem dam moji prestavbu Climatic > climatic FL.

na foto je videt zasadni rozdil - stary climatic je ovladan mechanicky,FL je ciste elektrika.

zatim prikladam fotky FL.

pokracovani priste.

edit>pridany fotky cerstve rozdeleneho panelu.

post-100-1238584796_thumb.jpg

post-100-1238584807_thumb.jpg

post-100-1238593419_thumb.jpg

post-100-1238593430_thumb.jpg

Editováno: , autor: honzik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
jestli to tedy nevadi tak sem dam moji prestavbu Climatic > climatic FL.

na foto je videt zasadni rozdil - stary climatic je ovladan mechanicky,FL je ciste elektrika.

zatim prikladam fotky FL.

pokracovani priste.

edit>pridany fotky cerstve rozdeleneho panelu.

Ahoj pokracovanie nebude. ?

Prosim porad ked si to uz absolvoval

Dakujeme

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Octavia II r.v. 2005

v zimě jsem dodělal výhřevy sedaček a koupil si nový (přefacelift) panel climatronicu s ovládáním výhřevů, vše OK

teď co se otepluje, tak jsem chtěl zapnout climatizaci a zjistil jsem, že když nechám samostatný režim AUTO bez ECON, tak mě ventilátor běží, ale vzduch z výdechů nejde

(jako-by se zavřela nějaká klapka k výdechům)

když se zapne režim AUTO i ECON, tak to funguje normálně

zkoušel jsem dát původní panel clamatronicu bez ovládání výhřevu a tam vše funguje jak má

VAS píše, že panel je novější a proto nejde nakódovat.

dá se přehodit nějaký PIN, nebo musím sehnat jiný panel?

něco jsem tady o tom dřív našel, ale teď to nemůžu najít, tak prosím o pomoc...díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

4 řešení:

1. změnit PINy(klapka vnitřní cirkulace plně nedovírá - řešení na 95%)...viz schémata zapojení nebo zajet ke mě

2. dát starý climatronic

3. dát starý climatronic a stisknout tlačítko pro vnitřní okruh a počkat až klapka pro vnitřní cirkulaci se otevře a pak vytáhnout klíček při zaplé vnitřní cirkulaci a vyměnit climatroniky(klapka vnitřní cirkulace zůstane stále otevřená)

4. vyměnit sací šachtu za novou - bohužel v Etce je chyba a rozhodně neobjednávejte podle toho kódu!!!! (100% řešení)

Ps. U motorů BXE z roku 2005 se musí ještě něco udělat, ale to je už mé know-how...

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdary, měl jsem úplně ten samý problém! Mám OII/2006/BXE, dodělávané výhřevy - nový panel s výhřevy byl z 2007: 1Z0 907 044 S/SW 0402 a při určitých teplotách

mi to takyé zavíralo nasávací klapku a klapka vnitřní cirkulace byla úplně mrtvá...

Na starý původní panel (bez výhřevů) 1Z0 907 044 H/SW 0305 klimoška normálně funguvala...

Sehnal jsem i panel (OII/2004) s číslem 1Z0 907 044 J (ale SW 0304) - ale diagnostika zase hlásila chybu teplotního čidla a klima nešla vůbec...

Nakonec jsem sehnal panel 1Z0 907 044 J (SW 0305) a klima konečně funguje normálně, tak jak má :palec2:

Takže z mého pohledu mrknout jakou máš verzi SW na původním panelu a pořídit panel s ovladači výhřevů s tím samým SW.

Panely vyrobené od 2007 fungovat nebudou, jelikož se v rámci úspor na HVACu nahradily serva vstupní a vnitřní klapky za jedno společné servíčko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty máš face climatonik nebo jen starý climatronik pro modely od 05/2007 s těmi zelenými ukazateli teploty...je zajímavé, že u tohodle starého stačí udělat přepinování a vnitřní klapka cirkulace chodí tak jak má(osobně jsem to vyzkoušel).

mám ještě ten starý, ale když se to přepinuje, tak ta klapka zůstane na 95procent. Aspoň o tom psali

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zítra by měl přijít panel climatronic s tím J, tak to snad rozchodím, mám 2005 BKD, pak napíšu jak to dopadlo

Tak potom dej schválně ještě vědět jakou verzi softwaru má původní a ten nový "J"éčkový panel.

Editováno: , autor: Kamilio
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pokracovani po delsi dobe, rozchodit FL Climatik se povedlo i v puvodnim obalu climatiku (myslim tim cele topeni- ta strasna krabice pod palubovkou), je treba vymenit vsechny motorky nastavovacu a komplet kabelaz.To ale pisu jen pro poradek.Nakonec jsem se vydal cestou premeny puvodnich ovladacu za FL. (priciny nejsou technickeho razu - vse se da udelat a je to plne funkcni - v mr.08 dokonce bez vymeny GW a BSG.., proc tam nemam cely ovladac je ten ze auto neni moje a vzhledem k dalsim problemum s elektrikou ma aute uz nechci riskovat ze budu obvinen ze zavineni techto problemu). takze prikladam foto... je to udelane na puvodni knofliky a jde to za 1 minutu vymenit.

post-100-1241801530_thumb.jpg

post-100-1241802105_thumb.jpg

Editováno: , autor: honzik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Octavia II r.v. 2005

v zimě jsem dodělal výhřevy sedaček a koupil si nový (přefacelift) panel climatronicu s ovládáním výhřevů, vše OK

teď co se otepluje, tak jsem chtěl zapnout climatizaci a zjistil jsem, že když nechám samostatný režim AUTO bez ECON, tak mě ventilátor běží, ale vzduch z výdechů nejde

(jako-by se zavřela nějaká klapka k výdechům)

když se zapne režim AUTO i ECON, tak to funguje normálně

zkoušel jsem dát původní panel clamatronicu bez ovládání výhřevu a tam vše funguje jak má

VAS píše, že panel je novější a proto nejde nakódovat.

dá se přehodit nějaký PIN, nebo musím sehnat jiný panel?

něco jsem tady o tom dřív našel, ale teď to nemůžu najít, tak prosím o pomoc...díky

tak ten panel byl moc nový (2007, 2008...) a špatně komunikoval.

Sehnal jsem tam panel ze staršího modelu Octavie 2 (2004, 2005...) 1Z0 907 044 J a funguje krásně

všechno dopadlo OK - ta elektronika je někdy opravdu hrozná :palec2:

Editováno: , autor: dracek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...