Přejít na obsah

205/50/17 alebo 225/45/17 ?


vladoRS

Doporučené příspěvky

Chcel by som vás poprosiť o radu mám na mojej OI RS originál 17 spider a neviem aké mám dať na leto pneu či 205/50/17 alebo 225/45/17 a aké sú výhody a nevýhody jedných a druhých. Zaujma ma nielen to či auto lepšie sedi na ceste ale aj spotreba zrýchlenie opotrebenie náprav Ďakujem všetkým za ich názor

Editováno: , autor: vladoRS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevyznám se tolik v tom ale u těch širších ti bude asi auto líp sedět v zatáčkách a vůbec a na pohled to bude taky asi hezčí :) ted sem rok jezdil na základu 195/65/15 a to je strašný v zatáčkách mi příde že si zouvám gumy :feve: a to nijak ostře nejezdim. Zase by to ale mělo nepatrně víc žrát. Mě v pneuservisu řek abych šel max do 50 tloušky gumy jinak bych pak cejtil každou díru. Takže podle mě spíš asi 205

Editováno: , autor: Sentinel1988
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hlasoval som za 205 lebo si myslim ze ta guma sa neprevaluje v zakrute na uzkom disku tak ako 225. len mi nejde do hlavy preco odbornici zo skodovky davaju na ORS 2 225 pricom disk ma taku istu sirku ako u ORS 1

Editováno: , autor: martino
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na 7" rafek bych dal 215/45 sam to tak mam, z duvodu nesmyslne ceny v 205/50 a bezproblemu... 225se me na 7"rafek zdalo skoro moc..

Pokud chces bezkonkurecni pneu tak je to Pirelli PZeroNero ovsem s malou vydrzi, nebo Potenzy RE50 ty vydrzi vice a taky super...ani SportMaxx nejsou sptny..

Editováno: , autor: JasteR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

225/45 R17 je cca tak isto vysoká ako 205/50 R17(rozdiel 4mm),takže používať pneu do 50,alebo že 45 vyzerá lepšie neplatí,nakoľko 45,alebo 50 nie je výška pneumatiky v nejakej dľžkovej miere,ale výška v percentách.Je to pomer šírky a výšky.

215/45 je už rozdiel 8mm

Bez_n_zvuu.bmp

Editováno: , autor: Nikita1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já vim, že je to v procentech já tam taky jen psal co mi bylo řečeno v pneuservisu. Původně jsem chtěl taky 18 ale nakonec jsem dal 17/205/50 a nemůžu se dočkat jara :) a jak jsem taky psal v prvnim příspěvku moc se v tom nevyznám jen jsem sem dal svuj názor :) a to taky mám na autě.

Editováno: , autor: Sentinel1988
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mel sem je a docela o nicem,vydrz nic moc a adheze taky prumerna ted ma michelin a je to rozdil jak prase

Já jsem na ně neslyšel zatím nic špatného, ještě jsem zvažoval Continental CONTISPORTCONTACT 3 205/50 R17 V 89

Michelin Pilot jsou už na mě moc drahé v tomto rozměru. :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...