Přejít na obsah

(O1) převodovka


xandercage

Doporučené příspěvky

zdravím,

jde při výměně 5 stupnové převodovky za 6 stupnovou z PD ta výměna provézt spodem? Protože 5 stupnovou převodovku vytáhnu a vrátím v pohodě spodem, ale ten 6q má větší diferenciál, tak se vás ptám, jestli s tím máte někdo zkušenost, děkuji Petr

Opytaj sa Molocha, on je na to Expert ;):palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
  • o 2 roky později...

Mně teď v servisu umyli motor a blbne mi řazení, seká se mi trojka a když přes noc necham zařazenou zpátečku, tak jí ráno nemůžu vyřadit. V servisu na mě čuměj jak na blázna. Mohli mi s tim něco udělat, nebo mi tam schodou okolností mohlo něco odejít ? Díky za rady...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Tě chtějí jenom ojebat. Nemáš to náhodou přímo v servisu ve škodovce? Nejdřív zkus oddělat tu manžetu u řadící páky (jde to v docela lehko), pročisti trochu ten kloub, promaž to a pak uvidíš, co dál. Možná je jen zatuhlá kulisa. S těma lanovodama to možná je také pravda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj mam, sou to židi. Na tu páku sem koukal a je v poho. Resp sem na ní juknul nedobrovolně, pač mi tam solidně zatuhla zpátečka a jak sem jí rval ven, tak sem si to komplet serval, což mě pěkně kakinká, pač sem si tam loni dával řadičku z OIII a pěkně sem si jí zkur*il. Páka je v poho, když řadí, tak je to naprosto plynulé a celkem přesné, ale některej den si prostě řekne, že mě bude srát a prostě mi tam nejde dát za 3. Vždy jako by se ta páka o něco zarazila a ani silou jí tam nedám. Musim znovu vyřadit a pak tam zapadne jakoby nic... Jinak nic nedře a zuby to taky neokusuje

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj neměl, ale o jinym dobrym servisu nevim...Většinou opravy řešim stylem, že si na netu koupim díly (nový orig) a je to nechám jen namontovat. Ten můj vehikl by měl mít 183tis, otázkou je, jestli je to pravda...Jednotka sedí, mam k tomu servisku, ale tý moc nevěřim a když mi čistili turbo při 154tis, tak prý to turbo stavem odpovídá, že kdyby mělo víc jak 200 tak prý vypadá jinak. Tak se tomu snažim věřit, ale kdyby to mělo být stočené, tak víc jak 50 bych řek že to mít nemůže. Když sem auto vybíral, tak sem viděl jednu bazarovku stočenou ze 388 na 174 a tam to už opravdu vidět bylo kol9

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tákže auto mam zpět ze servisu. Problém byl, že po přetěsnění hlavy a umytí motoru se mi začala sekat 3ka, 5ka a vytuhávat zpátečka. Vše mi promazali a seřídili lanovody (naštěstí zadarmo) když už se v tom hrabali tak sem je nechal vyměnit i olej v převodovce. Výsledek je, že se řazení vrátilo do původního stavu. Nic se už neseká, ale zlepšení sem nezaznamenal, nebo je minimální. Ta výměna oleje mě vyšla na 700 a myslim, že to bylo zbytečné. Olej co z toho vyndali prý jevil známky nějakého opotřebení, ale jinak prý byl naprosto ok a určitě by ještě dlouho posloužil. Podle mě mi tam tim mytim odmastili něco, co neměli... Tak snad už bude klid :kol-97:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno známky opotřebení mi řekli, že jako novej nevypadá... prostě trochu čmoudlej byl, ale jinak mu nic nebylo. Takže asi zbytečnost, ale 700 neni zas tolik. najel sem s tim 500km a trošičku to znát je. teď mi tam de trošku líp šoupnout jednička, ale těžko posoudit, zda to neni zapříčiněný tim seřízením, nebo promazáním...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

ahoj chlapi, chtel jsem se zeptat... zničeho nic mi začla chrčet asi převodovka ... ma to takovy zvuk jako by jste strčíly do kola plast a brnkal o špice děla mi to hlavně u jedničky a dvojky 4 se mi stratila uplně jako by tam nebyla akdyž zařadim spatečku tak ji s velkym problemem dostanu zpět na neutral???? ale ta 4 je uplně mrtva a někdy mi nejde ani 2 a najednou mi jde všechno?? Dik za radu... jsem už z toho zoufaly... mam 1,6 55kw...... napasuju do toho převodovku z 1,8 ??? benzin dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...