Přejít na obsah

Koroze


Jaspur

Doporučené příspěvky

2 Pava: musel bys mít veliké štěstí, aby Ti je vyměnili. Já reklamoval Feldu x-krát, pokaždý jiný díl, některé i opakovaně, nikdy nevyměnili, vždy jen opravili. Prý by jim to Škodovka neuznala. Výsledek byl akorát ten, že do konce záruky byla Felda pořád OK, protože jsem ji neustále s lakem reklamoval. Rok po skončení záruky to vykvetlo na všech, dříve opravovaných místech a byl to hnus. "Férový" přístup Škodovky se nezapře..... <_<

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to idem hned kupovat konzervacny vosk v spreji a vystriekam z vnutra 5 dvere. Hrdzavejuca Felicia bola pre mna tragedia a Fabiu by som asi neprezil  :(

o tom uvazujem aj ja, ale az po 4r, dufam ze uz nebude neskoro

Nemas skusenosti s rozoberanim plastov na 5 dverach? Viem, ze ich staci len potiahnut, drzi to len na uchytkach. Ale neviem ako to co najlepsie chytit a potiahnut aby som nieco nedomrvil. Pri combi verzii to navyse asi bude trosicku ine ako pri kratkej.

Je to jednoduché. Ten tapec (plast) drží na příchytkách podobně jako u dveří. Nejtěžší je dostat ven první, protože to drží fakt dobře. Já si pomohl reklamní plastovou škrabkou na okna, kterou jsem dostal mezi tapec a dveře, zapáčil a bylo to venku. Neboj se použít hrubou sílu, nic se tomu nestane. Potom jak to budeš dávat zpátky nezapomeň provléct zpět to látkové ucho na zavírání dveří, ať to nemusíš znovu dávat dolů.

post-5-1146034216.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pava: Diky, v DP som to pozeral takze viem ze je to tam len nacvaknute. Zatial som to skusal len z lahka a nechcela potvora ist dole. Takze skusim pritvrdit. Diky za radu :). Ktory plast si daval dole ako prvy? Ten najvacsi na spodku?

Tak do toho by som sa nepustal,,skoro som stratil nervy pri spiatocnom nasadzovani.Podarilo sami aj ulomit zopar uchytov. :076 neskutocna piplacka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pava: Diky, v DP som to pozeral takze viem ze je to tam len nacvaknute. Zatial som to skusal len z lahka a nechcela potvora ist dole. Takze skusim pritvrdit. Diky za radu :). Ktory plast si daval dole ako prvy? Ten najvacsi na spodku?

Tak do toho by som sa nepustal,,skoro som stratil nervy pri spiatocnom nasadzovani.Podarilo sami aj ulomit zopar uchytov. :076 neskutocna piplacka

No jo, ale tebe robi problem aj nasadenie cudlikov na zatvaranie dveri z vnutra :D Skusim, uvidim. Radsej zopar utrhnutych prichytiek ako prehnite dvere.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo, ale tebe robi problem aj nasadenie cudlikov na zatvaranie dveri z vnutra :D Skusim, uvidim. Radsej zopar utrhnutych prichytiek ako prehnite dvere.

Problem to robilo aj tebe,ja nemam ruky Schwarzenegera ,aby sa mi podarilo pretocit ten plast.Ako netvrdim ,ze je to tragedia davat dole,ale je to vazne o nervy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo, ale tebe robi problem aj nasadenie cudlikov na zatvaranie dveri z vnutra  :D Skusim, uvidim. Radsej zopar utrhnutych prichytiek ako prehnite dvere.

Problem to robilo aj tebe,ja nemam ruky Schwarzenegera ,aby sa mi podarilo pretocit ten plast.Ako netvrdim ,ze je to tragedia davat dole,ale je to vazne o nervy.

Neber to tak tragicky, len som zartoval :). Ja som sa o to ani moc nepokusal, pretoze viem, ze by sa mi to tocilo v ruke. Preto som ti radil chytit to nejakou handrickou aby sa ti to nesmykalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

.

Tragedia by bola,keby sa mi to rozpadlo v rukach.NO ale stuple uz su tam.Takze spokojnost.Radsej povedz co robi tvoja podblatnikova korozia?!Pytal si sa v servise na to?

Clovece to mi dnes uplne vypadlo. Bol som tam povodne s jednym problemom a nahodil som im este dalsie dva. Inak vcera som to este trosicku skumal a nevyzera to ako korozia. Skor ako keby len bublinky z laku. Igor tam mal nieco podobne aj ked nie tak vyrazne. Skor si myslim, ze je to nejaky pozostatok z vyroby. V tom mieste som este nevidel ziadnu Fabiu hrdzavu. Onedlho idem do servisu zase, tak im to tam nadhodim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Clovece to mi dnes uplne vypadlo. Bol som tam povodne s jednym problemom a nahodil som im este dalsie dva. Inak vcera som to este trosicku skumal a nevyzera to ako korozia. Skor ako keby len bublinky z laku. Igor tam mal nieco podobne aj ked nie tak vyrazne. Skor si myslim, ze je to nejaky pozostatok z vyroby. V tom mieste som este nevidel ziadnu Fabiu hrdzavu. Onedlho idem do servisu zase, tak im to tam nadhodim.

Aj to je moznost.Nevyzeralo to ako korozia,ja si osobne myslim,ze tam doslo k dakemu kontaktu pri schnuti.btw je to na plaste ,takze neviem co tam moze korodovat :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Clovece to mi dnes uplne vypadlo. Bol som tam povodne s jednym problemom a nahodil som im este dalsie dva. Inak vcera som to este trosicku skumal a nevyzera to ako korozia. Skor ako keby len bublinky z laku. Igor tam mal nieco podobne aj ked nie tak vyrazne. Skor si myslim, ze je to nejaky pozostatok z vyroby. V tom mieste som este nevidel ziadnu Fabiu hrdzavu. Onedlho idem do servisu zase, tak im to tam nadhodim.

Aj to je moznost.Nevyzeralo to ako korozia,ja si osobne myslim,ze tam doslo k dakemu kontaktu pri schnuti.btw je to na plaste ,takze neviem co tam moze korodovat :smich:

Na plaste to nebolo. To bolo na blatniku nie na narazniku. A blatnik je pokial viem plech :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pava: Diky, v DP som to pozeral takze viem ze je to tam len nacvaknute. Zatial som to skusal len z lahka a nechcela potvora ist dole. Takze skusim pritvrdit. Diky za radu :). Ktory plast si daval dole ako prvy? Ten najvacsi na spodku?

Stačí jen ten velký, ty menší po horním obvodu jsem vůbec nesundával.

Bemo: Něco jsi dělal špatně, mě se nic nepolámalo, ale možná, že u krátké je to trochu jinak řešeno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2Pava:Je mozne ze tie zadne plasty niesu zhodne u combi a hatchu.Ono ked som to kupoval,uz to bolo asi parkrat davane dole,takze som to tam chcel poriadne dotlacit a praskol mi 1-2 drziaky a ohli sa tie koliky.Musim kupit v Skode,1ks 17 sk ,za take nic :angry:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stačí jen ten velký, ty menší po horním obvodu jsem vůbec nesundával.

Niekto tusim pisal, ze mu to hrdzavie aj okolo brzdoveho svetla na piatych dverach, neoplati sa to zakonzervovat aj tam?

No, mám pocit, že to brzdové světlo je zasazené v plastové stříšce, nebo se mýlím? Na druhou stranu, ke spreji dostaneš i hadičku a když dveře zvedeneš, vosk krásně zateče do všech míst i v horní hraně dveří. Když auto necháš na slunci, bude to ještě lepší, vosk krásně vzlíná, dostane se všude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, mám pocit, že to brzdové světlo je zasazené v plastové stříšce, nebo se mýlím? Na druhou stranu, ke spreji dostaneš i hadičku a když dveře zvedeneš, vosk krásně zateče do všech míst i v horní hraně dveří. Když auto necháš na slunci, bude to ještě lepší, vosk krásně vzlíná, dostane se všude.

Ok, diky za radu -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak říkám nejvíce se ty rzi objevuje na 5 dveřích ,jinak kastle na fabii jako taková nemá vůbec s ochranou felicie vůbec nic společného, nevím kde je chyba, třeba to pro ně dělá nějaký dodavatel a fušersky, mám na předním bladníku v lemu od kamínku odlouplý lak, už 2 rok až na plech, a není tam vůbec náznak koroze, to samé jinde na kastli prostě ani tečka jen na 5 dveřích, jinak je jasné že to bude individuální, ale myslím že tomu nepředejdete, prostě někomu se to udělá někomu ne, každopádně vystříkat ty dveře je dobrý nápad nic tím neskazíte...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak říkám nejvíce se ty rzi objevuje na 5 dveřích ,jinak kastle na fabii jako taková nemá vůbec s ochranou felicie vůbec nic společného, nevím kde je chyba, třeba to pro ně dělá nějaký dodavatel a fušersky, mám na předním bladníku v lemu od kamínku odlouplý lak, už 2 rok až na plech, a není tam vůbec náznak koroze, to samé jinde na kastli prostě ani tečka jen na 5 dveřích, jinak je jasné že to bude individuální, ale myslím že tomu nepředejdete, prostě někomu se to udělá někomu ne, každopádně vystříkat ty dveře je dobrý nápad nic tím neskazíte...

Jj, presne tak, taky mam na nekolika mistech skrabance az na plech a nerezavi to a na tech zadnich dverich vubec nich a puchyrky tam jsou. Jinak mi dneska uznali reklamaci. Ale dvere pochopitelne nevymeni, jen to prelakuji, tak jsem zvedav jak dlouho to vydrzi. Zaruka je nastesti nejakych 10 let tusim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, mám pocit, že to brzdové světlo je zasazené v plastové stříšce, nebo se mýlím? Na druhou stranu, ke spreji dostaneš i hadičku a když dveře zvedeneš, vosk krásně zateče do všech míst i v horní hraně dveří. Když auto necháš na slunci, bude to ještě lepší, vosk krásně vzlíná, dostane se všude.

Predsa len este zareagujem. To brzdove svetlo ja osobne nemam zasadene v ziadnej plastovej strieske. Je to zasadene v plechu. Ta horna cast 5 dveri u combi je plech. Teda aspon u mna ;).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...