Přejít na obsah

Koroze


Jaspur

Doporučené příspěvky

Mám dotaz na ty,kteří úspěšně reklamovali korozi. Jste všichni prvním majitelem vašeho auta? Nebo to někomu uznali i když je druhý majitel?

Nevidím duvod proč by měl být zrovna v tomto problém....zaruka se vztahuje na auto a né na majitele...spíš musíš mít vyplněnou celou servisku :) a taky hodně štěstí...

Ale je fakt,že ti co to úspěšně vyreklamovali by mohli napsat zkušenosti jak to probíhalo....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám dotaz na ty,kteří úspěšně reklamovali korozi. Jste všichni prvním majitelem vašeho auta? Nebo to někomu uznali i když je druhý majitel?

Nevidím duvod proč by měl být zrovna v tomto problém....zaruka se vztahuje na auto a né na majitele...spíš musíš mít vyplněnou celou servisku :) a taky hodně štěstí...

Ale je fakt,že ti co to úspěšně vyreklamovali by mohli napsat zkušenosti jak to probíhalo....

Zajímá mě to kvůli tomuhle článku z www.spotrebitel.cz

...právo z odpovědnosti za vady (tedy tzv. záruční odpovědnost) přímo souvisí

s konkrétní smlouvou o prodeji zboží v obchodě, a proto je prodávající věci

odpovědný za vady prodaného zboží pouze prvnímu kupujícímu, a to v rozsahu

zákonem stanovené záruky, případně nad tento rámec v rozsahu, který sám

dobrovolně určí. Pokud ovšem ještě před uplynutím záruční doby spotřebitel

prodá, daruje či jinak převede dotčenou věc na jinou osobu, nový nabyvatel

věci nenastupuje do práv původního kupujícího, a nemůže proto ani sám

uplatňovat odpovědnost za vady (reklamovat) zboží u původního

prodávajícího. Není však vyloučeno, aby původní kupující s novým

nabyvatelem věci uzavřel písemnou smlouvu o postoupení pohledávky z

odpovědnosti za vady ve smyslu § 524 občanského zákoníku, na jejímž

základě by nový nabyvatel získal práva z odpovědnosti za vady, která dosud

měl původní kupující. Stejně tak je možné, aby původní kupující vystavil

novému nabyvateli k uplatnění odpovědnosti za vady plnou moc, případně aby

sám odpovědnost za vady uplatňoval, byť už není vlastníkem věci. Všechny

uvedené alternativy ovšem předpokládají součinnost původního kupujícího,

což ovšem právě v případě bazarů nelze zřejmě očekávat. V žádném případě

však pouhou koupí zboží v bazaru není právo z odpovědnosti za vady na

nového kupujícího postoupeno, a to ani v případě, že je ke zboží poskytnut

původní záruční list či doklad o koupi!...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak zrovna ja jsem druhym majitelem auta a vyreklamoval jsem to relativne v pohode. Nejprve teda ten clovek v servisu nechtel o nejake zaruce ani slyset, ze pry jako druhy majitel nemam na nic takoveho ani nejmensi narok. Kdyz jsem se vsak nedal a tvrdil, ze zaruka je na auto a ne na cloveka a at mi ukaze nekde napsane, ze to tak neni, tak jsem ho nakonec i s pomoci dalsich zamestnancu servisu presvedcil. No a pak to teda nafotil a Skodovka to normalne schvalila cca. do 14 dnu a to teda musim objektivne rict, ze jsem mel zatim jen par miniaturnich puchyrku okolo SPZky. Jinak opravdu velmi dulezite je mit vyplnenou servisku, pokud jsi sral na prohlidky tak te poslou okamzite pryc, toto kontrolovali jako prvni. Je to sice hovadina, pac servisni prohlidka fakt korozi nezabrani, ale je to bohuzel tak.

Jinak by me taky zajimalo jak to opravujou. Me rikal, ze menit se to nemeni ale jen prelakovava. To to jako i znova pozinkujou nebo jak?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak zrovna ja jsem druhym majitelem auta a vyreklamoval jsem to relativne v pohode. Nejprve teda ten clovek v servisu nechtel o nejake zaruce ani slyset, ze pry jako druhy majitel nemam na nic takoveho ani nejmensi narok. Kdyz jsem se vsak nedal a tvrdil, ze zaruka je na auto a ne na cloveka a at mi ukaze nekde napsane, ze to tak neni, tak jsem ho nakonec i s pomoci dalsich zamestnancu servisu presvedcil. No a pak to teda nafotil a Skodovka to normalne schvalila cca. do 14 dnu a to teda musim objektivne rict, ze jsem mel zatim jen par miniaturnich puchyrku okolo SPZky. Jinak opravdu velmi dulezite je mit vyplnenou servisku, pokud jsi sral na prohlidky tak te poslou okamzite pryc, toto kontrolovali jako prvni. Je to sice hovadina, pac servisni prohlidka fakt korozi nezabrani, ale je to bohuzel tak.

Jinak by me taky zajimalo jak to opravujou. Me rikal, ze menit se to nemeni ale jen prelakovava. To to jako i znova pozinkujou nebo jak?

Ptal jsem se na to známého technika ve škodovce. Tvrdil, že problémy s korozí co řešil on byly vždy na hraně mezi sklem okna a plechem dveří. Údajně se tam dostane posypový materiál nebo nějaký maras z cesty, ten se nevyplaví a vydře lak i zinek. Dveře nemění jen opravují. Pod základ používají speciální zinkový sprej (náhrada pozinkování), potom základ, plnič a lak. Když jsem mu oponoval, že se rez vyskytuje i na místech v okolí znaku, prý by to musel vidět, nedokáže posoudit. Ale to koneckonců nikdo z nás, protože nikdo tu nedal fotku, jak to vypadá pod tapecirunkem uvnitř dveří, potom by se dali dělat závěry. Co mi ještě tvrdil, že dveře mají pouze opravovat, nikoliv měnit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No on je to absolutni nesmysl. Pokud to uz zacalo hnit, tak prelakovani nepomuze. Trval bych na vymene.

trvat mozes na com chces, oni budu postupovat podla platneho reklamacneho poriadku a tym trvanim nic nezmoses :p

sorry taka je realita pravneho statu

tak to ma byt, tak je to spravne B)

neznalost zakona neospravedlnuje

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to o vydření laku a zinku to je pěkná hovadina, mechanik by se asi divil, prostě to hnije, mám ještě jednu kytičku vedle spz ale prostě to vyfotit nejde, jsou to jen bublinky až to proleze tak to pošlu, jo ten zinkový sprej se dává, a musím říct že opravdu to stojí za to a není to placebo, jinak je důležitý to taky natřít odrezovačem, pak to opravdu jen tak neproleze zpět, ale boužel se to zase udělá jinde, jak píše Martinoslav výměna by byla nejlepší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Host SuspectZero

Ted jsem myl fabii hadici a i ze spoda (tak jako po zime kazdorocne), a co nevidim, ze spoje mezi prednim blatnikem aprahem a my vypadl 1x2 cm laku, tak na to koukamm a v rohu a mezi blatnikem a prahem za rohem dveri je asi 3 centimetrovy rezavy flek. A bez barvy a s korozi (rez, vybouleni+puchyrky) je i cela ta spara mezi blatnikem a prahem. Fabia je to 5leta, 1. majitel, najeto 70 tis. Myslite nekdo ze je sance to vyreklamovat? Diky za odpoved

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ted jsem myl fabii hadici a i ze spoda (tak jako po zime kazdorocne), a co nevidim, ze spoje mezi prednim blatnikem aprahem a my vypadl 1x2 cm laku, tak na to koukamm a v rohu a mezi blatnikem a prahem za rohem dveri je asi 3 centimetrovy rezavy flek. A bez barvy a s korozi (rez, vybouleni+puchyrky) je i cela ta spara mezi blatnikem a prahem. Fabia je to 5leta, 1. majitel, najeto 70 tis. Myslite nekdo ze je sance to vyreklamovat? Diky za odpoved

no tak jak jsem už nekde psal, mám skoro to samý-odlouplej lak na prahu, za blatníkem :( na dvou a půl letý fábě :( , akorát se furt nezvládám dostavit do škodovky omlátit jim to o hlavu :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám na firemní fábii takový rezavý malý flíčky na předních dveřích a všude za předními koly od odletujících kamínků taky tam byl asi před rokem a půl nalepenej asfalt už ani nevím čím jsem ho z toho dostal. Lak, ale není vůbec prodřený co to je za korozi ? Koroduje auto nebo nějaká nečistota ne povrchu ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jestli někde opravují zinek nástřikem zinku ve spreji, tak potěš Pánbů, ten spray je nanic a rozhodně nenahrazuje zinek.

Ikdyž v tomto případě to možná k něčemu bude, protože to vyleze znovu, bude další reklamace a stejným postupem to vyleze opět a máš nárok na nové dveře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám na firemní fábii takový rezavý malý flíčky na předních dveřích a všude za předními koly od odletujících kamínků taky tam byl asi před rokem a půl nalepenej asfalt už ani nevím čím jsem ho z toho dostal. Lak, ale není vůbec prodřený co to je za korozi ? Koroduje auto nebo nějaká nečistota ne povrchu ?

A jde to seškrábnout třeba nehtem??( ty rezaví flíčky) tak to znám to je od soli po zimě je to jen povrchový jde to nehtem dolů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám na firemní fábii takový rezavý malý flíčky na předních dveřích a všude za předními koly od odletujících kamínků taky tam byl asi před rokem a půl nalepenej asfalt už ani nevím čím jsem ho z toho dostal. Lak, ale není vůbec prodřený co to je za korozi ? Koroduje auto nebo nějaká nečistota ne povrchu ?

A jde to seškrábnout třeba nechtem??( ty rezaví flíčky) tak to znám to je od soli po zimě je to jen povrchový jde to nechtem dolů.

myslim, ze to jde dolu neHtem ;)-_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jestli někde opravují zinek nástřikem zinku ve spreji, tak potěš Pánbů, ten spray je nanic a rozhodně nenahrazuje zinek.

Ikdyž v tomto případě to možná k něčemu bude, protože to vyleze znovu, bude další reklamace a stejným postupem to vyleze opět a máš nárok na nové dveře.

No a jak by jsi to chtěl asi jinak dělat? Dělají to tak při opravách všechny automobilky. Kámoš dělá lakýrníka v renaultu a taky ten sprej při opravách používají. Pozinkování to sice plně nenahrazuje, ale je to lepší, než kdyby tam nedávali vůbec nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

teda to váš lak musí vypadat, když ho škrábete neHtama ;) , co zkusit leštěnku ;)

to melo byt jako oprava chybicky ;) ....... samo, ze Bobika za ouskem nedrbam nehtickem..... leda sloupkem........ :D

me se doma uz smejou, kdyz kazdej tejden obiham auti s lestici pastou... :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám na firemní fábii takový rezavý malý flíčky na předních dveřích a všude za předními koly od odletujících kamínků taky tam byl asi před rokem a půl nalepenej asfalt už ani nevím čím jsem ho z toho dostal. Lak, ale není vůbec prodřený co to je za korozi ? Koroduje auto nebo nějaká nečistota ne povrchu ?

No jsou to kovový částečk co odletujou od předních brzd, jsou to malé rezaté tečky které jdou dolů každou leštěnkou či pastou..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pava:

nevím co je pro tebe lepší, ale zinek ve spreji oddálí korozi tak o půl roku o tom se s tebou nebudu hádat, protože ocelové konstrukce je další odvětví které děláme, tak o tom něco vím. Lepší je nové dveře a pokud je bouračka tak bez debat nové díly a pokud chci opravit bourané s tím, že zmizí pozink a bude nahrazen pseudo pozinkem ve spreji, tak jenom proto, že nejsem pojištěnej a cáluju to z vlastní kapsy, ale to je volba každého z nás. Já osobně pojištění - havárku mám a nikdy bych nepřipustil vyrovnání bouraných plechů s následným zničením ochrany a její nahrazení zinkovým sprejem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pava:

nevím co je pro tebe lepší, ale zinek ve spreji oddálí korozi tak o půl roku o tom se s tebou nebudu hádat, protože ocelové konstrukce je další odvětví které děláme, tak o tom něco vím. Lepší je nové dveře a pokud je bouračka tak bez debat nové díly a pokud chci opravit bourané s tím, že zmizí pozink a bude nahrazen pseudo pozinkem ve spreji, tak jenom proto, že nejsem pojištěnej a cáluju to z vlastní kapsy, ale to je volba každého z nás. Já osobně pojištění - havárku mám a nikdy bych nepřipustil vyrovnání bouraných plechů s následným zničením ochrany a její nahrazení zinkovým sprejem.

Tak jistě že je lepší nové dveře, Pava přece netvrdí že je lepší si nechat staré, jinak ocelovou konstrukci přece nemůžeš srovnávat s plechem na autě, mluvíme o opravě zrezlích dveří cca 1 krát 0,5cm jestli si myslíš že ti ve škodovce kvůly tomu vymění dveře tak se pleteš, jinak můžeš být pojištěn až na půdu a nepomůže ti to, pri bouračce je jasné že je lepší vše vyměnit, a je to otázka peněz a pojištění ale to se tady neřeší, jinak k tomu spreji, dělám v autoservisu, a když se ložisko rzi pořádně vybrousí a zbaví rzi ,tak se nanáší tento sprej, který částečně obnoví pozinkovanou vrstvu, nikdo nepíše že už ti auto nezrezne, ale ten sprej to oddálí jak jsi srávně napsal, a může to vylést znova až za rok za dva, ale nezapomentě že jsou to jen auta, nejsou plastová a jsou namáhaná solí zimou, a zreznou jednou všechny kromě hliníkový audi :D , ale prostě se tu bavíme o lokálních ložiscích rzi, a jejich opravách, když budeš mít 9let starou feldu s uplně uhnilejma dveřma, tak je můžeš cákat čím chceš a beztak to nepomůže, je to prostě auto, a je jasné že výměna dílu je nejlepší volbou, ale boužel by sis je musel koupit sám....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

všechno se opravuje a i oprava rzi má svůj technologický postup, není to lepší něco než nic, je to jako u zubaře, jako bys už nechtěl skaženej zub, že to nemá cenu opravovat že chceš novej porcelánovej,i opravený zub můše s plombou zase něco vydržet, to je boužel to samé i když z jiného odvětví, a i to se prostě zdokonaluje a blomby jsou lepší a lepší a stejně tak přípravky na opravu karoserie.. :D jinak až se ti na autě udělá půchýřek, nezbyde ti asi nic jiného než ty dveře koupit ze svého nebo je rozmlátit krumpáčem a dát to na vandalismus k pojištovně, protože ti je škodovka nevymění a nastříká ti tam onen sprej...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

všechno se opravuje a i oprava rzi má svůj technoligický postup, není to lepší něco než nic, je to jako u zubaře, jako bys už nechtěl skaženej zub, že to nemá cenu opravovat že chceš novej porcelánovej, to boužel to samé i když z jiného odvětví, a i to se prostě zdokonaluje a blomby jsou lepší a lepší a stejně tak přípravky na opravu karoserie.. :D

jenze rez zustane rzi a ve strukture kovu je hodne daleko....oprava je jen oddalovani problemu........ale porad nechapu ten zinek ve spreji..... vzdyt tam musi napachat jeste vetsi paseku ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...