Přejít na obsah

samovolne rozsvecovani brzdovych svetel


nohic

Doporučené příspěvky

mam octavii rv 2003 a dnes se mi podruhe pres noc rozsvitily samovolne zadni brzdove svetla... vsechny. nevim, cim to muze byt zpusobeno, ale kdyz napriklad pres noc prsi, nebo je vetsi vlhkost, tak pri zpatecce se mi zasekne parkovaci asistent a dlouze piska, dokud nevyradim zpatecku. kdyz je pekne sucho, tak se nic pri parkovani nedeje. prvni noc jsem si myslel, ze to ma na brzdovky nejaky vliv, ale nevim. dnes pres noc se brzdovky rosvitily zase. dnes v noci taky prselo... nevim, ale parkovaci asistent nepiskal pri couvani. jsem z toho trochu jelen, nevim cim to muze byt zpusobene.

kdyz jsem nastartoval, tak brzdovky svitily, dokud jsem nezmacknul brzdovy pedal...

jinak, parkuju pres noc se zarazenou jednickou a jeste jsem mel zatazenou rucni brzdu...

zkuste poradit... mozna se tohle uz nekomu taky stalo...

dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zřejmě to bude dělat brzdový spinač.Buď je špatně nastaven spínací kolíček nebo je vadný brzd spínač a při vlhkém počasí se propojí spínací kontakty.Zkus zmáčknout brzd pedál a kolíček od spínače povytáhni.Pak pust pedál a kolíček se sám nastaví na správnou vzdálenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zřejmě to bude dělat brzdový spinač.Buď je špatně nastaven spínací kolíček nebo je vadný brzd spínač a při vlhkém počasí se propojí spínací kontakty.Zkus zmáčknout brzd pedál a kolíček od spínače povytáhni.Pak pust pedál a kolíček se sám nastaví na správnou vzdálenost.

no tak to je super, dik za radu!

ale jeste se zeptam jak amater. kde ten brzdovy spinac najdu? :) a jak vypada? :)) doufam ze nebudu muset davat auto na rampu nebo neco... coz asi ne ze?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

měl jsem ten samej problém, ráno jsem přišel k autu a svítili mi brzdový světla ... měl jsem připálený kontakty v tom spínači a občas zůstal viset ... vyřešil jsem to výměnou ;)

no parada proste... uz to mam objednany, zitra jdu pro novej dil a vymenuju...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak, konektor vymeneny... ale byla to komedie... kdyz jsem si lehnul pod volant, tak se mi pretocil svet a omylem jsem vycvaknul misto brzdovycho spinace spinac na spojce... pak se divim, ze mi nejak nesedej konektory :D

pak zjistim, ze jsem vytahnul druhej... no tele. nakonec jsem vymenil ten spravnej, byla to rychlovka za 2minuty, nastavil polohu, v pohode. ale nesel mi zpatky nasadit ten spojkovej, tak jsem se s tim sral asi dve hodiny!! no debil.

kdyb nekdo menil nekdy spojkovej... ikdyz nevim, proc tam je, tak s nim musite hooodne silne pootocit, pak to 2x cvakne, napoji se konektor a jede to...

takze tak :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no debil.

kdyb nekdo menil nekdy spojkovej... ikdyz nevim, proc tam je,

No predsa koli RJ motora. je vela dovodov kedy musi vediet RJ ci mas alebo nemaas vytlacenu spojku. Ma to vplyv ja na chod motora,trhanie,razy.. Napr. taky najblbsi dovod. Ides,pustis plyn a ides na motor,spotreba nulova,naftu nedavkuje. A teraz stlacis spojku,tym padom RJ da povel a cerpadlo zacne tlacit naftu,lebo na volnobeh ide motor aj naftu zerie. Inac by zdechol.

Editováno: , autor: mysko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Preco myslis?

Pokial nevytlacis spojku tak spotreba nafty je nulova...Mam na mysli ze ked za jazdy das dole nohu z plynu. Ale ked stlacis spojku tak zacne pisat aj spotreba. Prave preto na dojazd nevytlacam ani nevyradujem,az kym to je nevyhnutne ale chodim len na vzduch.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jediný důvod, proč tam je, je tempomat...

loni se mně rozbil, ale zůstal sepnutý, vše šlo normálně, tempomat šel, jediný projev byl v tom, že když jsem vyšlápl spojkový pedál a motor byl v tahu, vyletěl motor do otáček (tak o 500) a hned zase klesl na volnoběh...

kdyby se rozbil a nebyl sepnutý, nezapneš tempomat...

mimochodem spousta aut bez tempomatu jej má rozbitý a ani o tom nemusí vědět...navíc jsem si jej opravil sám, byla ulomená packa, která rozpojuje spínač, tak jsem tam dal malinkej samořeznej šroubek a dodnes chodí....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK,tak som sa v tomto pripade trochu sekol. Prvotny pocin,stlacenie spojky. No a nasledne dochadza k znizeniu otacok a ked klesnu na 1300 tak zacina prudit nafta do motora. Takze RJ sleduje v tomto pripade otacky. Co ale na obrazkoch sa mozete docitat ze nielen k tempomatu je potrebny spojkovy snimac ale k spominanym dovodom ohladne chodu motora.

Clovek sa uci stale.

post-18780-1243760224_thumb.jpg

post-18780-1243760238_thumb.jpg

post-18780-1243760248_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...pokud ti nefunguje a nemáš tempomat, vůbec to nepoznáš...

Tak to si dovolím nesouhlasit. Má vliv na dávkování paliva při řazení (jak napsal jirka21).

Podívej se na téma Octavia 1.6 MPI 75KW - Pomalá reakce plynu, Prodleva při sešlápnutí plynu nebo Octavia 1,6 - 75kw (2004), prodleva plynoveho pedalu a přečti si, jak nefunkční spojkový spínač dokáže potrápit i u aut bez tempomatu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...