Přejít na obsah

Machři v popelnicích


Machoš

Doporučené příspěvky

Tohle se neda nejak moc pausalizovat... je ale fakt, ze maji dneska mladi sanci se pomerne snadno dostat k silnym autum a taky to tak vypada. Ale vsechno je o vychove a o pristupu ze strany rodicu.

a ohleduplnost ostatnich ridicu, kdyz budou i oni jezdit klidne a s rozumem, tak bude videt, ze je jedinej pitomec na silnici, ktery se chova jako magor a necha toho. To je aspon muj skromny nazor na vec

Editováno: , autor: houmik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ABADO :

je pekny ze pises ze tam nekdo neco a tady zas nekdo jinej toto ............ale zkus se podivat na svuj podpis,nesvedci to taky o necem????

jen prosim nepis ze ........ ja su takovej a kdyz neco napisu tak ostatni me musi znat aby vedeli jak to myslim,toto prosim ne,diky

to že plná není zeď neznamená, že je pirát. Jezdit bezpečně neznamená jezdit podle předpisů...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

presne tak..suhlasim s houmik-om... paci sa mi jako seci nadavaju na tych co jazdia na firemnych autach..ako im davaju zabrat ked to neni ich a pod. ze sa lepia na ostatnich..skratka idu co to da..castokrat su to mladi ludia a trufam si povedat ze najazdia rocne ovela viac kilometrov ako "normalny" vodic...a urcite maju viac skusenosti za tym volantom ako nekdo kdo ide raz do mesiaca na <100km trasu :) takze urcite setkych netreba hadzat do jedneho vreca...

vela ludi si mysli ze za nehody moze rychlost...urcite je to jedna s pricin ale podla mna je najvacsia pricina nepozornost za volantom..a prave tu situaciu ktoru spominas creck by som bral trosku z nadhladom..vodic ktory ide s rodinou na vylet je podla mna na jazdu menej sustredeny ako vodic ktory ide sam :)

hlavní příčina nehod je nepřizpůsobení rychlosti, a teď to napíšu správně, ne jak se to píše oficiálně, " situaci na místě" , nepozornost a přeceňování schopností.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chování za volantem sice nelze paušalizovat, ale každý z nás starších byl mladý a ví že za volantem někdy divočil více než je zdrávo. Naopak zase někteří starší řidiči divočí stále, třeba s otcem nerad jezdím protože jezdí stále v levem pruhu a snaží se někoho pomocí dálkových světel vytlačit .

Panové myslím že to nevyřešíte tak se vrátíme zpět k těm tuzerům né?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tomas: Kdyby to bylo aspon nejak esteticky spravne, tak bych ten prispevek treba pochopil, ale takhle :help: musim to cist jak vocas porad dokola a stejne porad nechapu podstatu toho, co si chtel napsat... promin

nějak se mi po těch Zagorkách(zdejší pivo) nepovedlo asi naformulovat myšlenky ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Si myslím že jde hlavně o to že by se mělo za tou kulatou věcí co trčí z palubky přemýšlet a uvědomit si svoje možnosti.

Je mi 22 let, mám fabii 1,4 55Kw a vím že ta zázraky nedělá a prostě to auto co jede přede mnou nepředjedu pokud to nebude delší rovný úsek.

když jedu s tátovou oktou už je to rozdíl, ale zase nepředjíždím jak blbec každý auto co dojedu, chvíli ho nechám jak bude reagovat, když bude dál pokračovat svou rychlostí (třeba 80 mezi obcema) tak ho předjedu. Ale zase naopak když mě dojede nějaký novější BMW (nebo měco úplně jinýho ale rozhodně rychlejší něz já) tak mu bez problému uhnu, protože vím že on na to auto má, aby mě předjel.

Ale asi taky záleží v jakým stavu do toho auta sedám a tím nemyslím alkohol a jiný s*ačky. Třeba jestli mě v práci někdo na*ere apod.

toto se mi jednou stalo a ty světla té liazky lidím jěště teď, prostě rovný úsek jedu na 5 90, dojedu avii, vidím rovný úsek kdesi v dálce auto, dám blinkr a začnu předjíždět, chyba byla že jsem nepodřadil ale jet tak vklidu ho začal předjíždět, stihl jsem to jen tak tak. za zatáčkou jsem měl stochutí zastavit a jít zbytek pěšky. Nemalý podíl na tom mělo to že jsem právě to že jsem byl nas*aněj z práce.

Editováno: , autor: Paul
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2Machoš: nic v zlom ale aky si bol ty ked si mal 18-25 a dostal si vodicak?myslim ze tymto musi prejst kazdy..vyblazni sa ked je mlady a potom jazdi normalne..

myslim ze je lepsie vyblaznit sa takto v aute ako si vyholit hlavu, tetnut na rameno hakac a pochodovat kazdy vikend v inom meste...kazdy bol mlady a kazdy robil hluposti ;) ... inak..mohol by byt s teba spisovatel...pekne a prifarbene dielo :)

Všichni jsme byli mladí a hloupí, to je pravda. Jenže někteří z toho nevyrostli ani ve 30ti,40ti...

Ale určitě jsem měl pud sebezáchovy,který evidentně mnoha lidem chybí.Nebo že by jezdilo po slinicích

tolik sebevrahů? A pokud ano,tak ať neberou s sebou ostatní nevinné lidi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty jsi v Bulharsku?

jóo, jsem v Sofii. A opět pěkně nacamranej. Před chvilkou jsem dorazil z Piano baru. Docela šok, bo za pár drinků chtěli 52 Euro :help: To mně docela překvapilo. Jsme dorazili z restaurace z večeře a tak jsme ještě se dvěma kolegama(Rumunsko a Litva) zapadli v hotelu do toho Piano baru. Kua, taková pěkná mlaďounká barmanka tam byla, ale na pokoj jít nechtěla :feve:lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych asi nezjednodušoval, nejde říct "věk pod 30" => cucáck, "věk nad 60" => senil, vesnickej tuzing => mamlas, profitunung => frajer, blondynka => silniční vrah... to prostě nejde.

U toho věku se začíná povahou. Někdo se v 18 chová jako klidně, dospěle, má životní cíle, chce auto na ježdění. Jinej je ve 30 pořád dítě, nevyblblej, auto je prostředek seberealizace, zvyšování sebevědomí a "další hračka na blbnutí".

Viděl jsem pár vesnickej úprav které dělali nadšenci proto že prostě neměli na to kupovat drahé značkové věci a bylo to mnohem víc než otřepané domácí lamináty a tuny kitu. Když to pro ně opět nění jen něco co mohou večer ukázat partě, ale zábava a koníček, mohou i v té nejzapadlejší vesnické dílně vzniknout velice zajímavé exponáty.

A blondýnky a ženský obecně nejen že často říděj líp než kdejakej chlap, ale navíc je na ně mnohem příjemnější pohled :)

Abych přidal dvě příhody které napsal sám život:

1) Na kruhovém objezdu v Jindřochově Hradci jsem zažil situaci, kdy předemnou stojící škoda 105 při najíždění na kruhový objezd vyhodila levý blinkr a objela část kruháče v protisměru. Jelikož je zprvu nikdo nepustil (kupodivu) měl jsem možnost najet vedle nich a v marné snaze přesvědčit je o nesprávnosti jejich počínání je upozornit že takto kruhový objezd nefunguje. Uvnitř vozu seděl pán odhadem pozdně důchodového věku, patrně s manželkou či jinou vrstevnicí. On byl takřka zakouslý do volandu, ona mu říkala "jeď jeď, teď to zvládneš Karle, jeď". Jakýkoliv pokus o upozornění se míjel účinkem, přeci jen mi bylo v té dově 21 a oni VÍ jak se má jezdit, ne já.....

2) Nedávno mě dojel velmi hezky upravený černý golf. Byla by na něj opravdu radost pohledět kdyby nebylo po vydatném dešti, nerovná silnice plná zatopených hlubokých kaluží a výmolů (i v 80km/h se mi co chvíli aktivovala elektronika podvozku a vracela octávku správně do směru - a to jsem měl relativně nové gumy) a kdyby tengolf nejel asi metr a půl za mnou. Neměl jsem mnoho času studovat kdo se to krčí zavolantem, postřehl jsem pouze bílou čepici. Myslím že není potřeba pokračovat, každej asi zažil (což je smutné). Tak moc mi vadilo to lepení že jsem sundal nohu z plynu a začal zpomalovat. Podotýkám že jsem nebránil v předjíždění (chtěl jsem aby předjel, zmizel a už jsem ho víckrát nepotkal) a v protiměru nic nejelo. Golf na to reagoval pouze přiblížením. Když rychlost opadla k 50ti tak mě těsnou myškou předjel a zadupl brzdy (A to ne jen probliknutím, on na to opravdu dupl a jelikož se zařadil těsně předemně musel jsem taky - a vzhledem ke stavu vozovky jsem i při relativně nízké rychlosti ocenil ABS a ESP které udrželi octávku v podstatě ve směru.

Všem rádoby akčním jezdcům našich silnic bych rád vzkázal: klidně se zabijte. Znám lidi co čekají na transplantace orgánu a pokud se nerozsekáte úplně na hadry, konečně budete někomu užiteční. Ale prosím Vás, opravdu prosím, když už budete dělat tento společensky prospěšný čin, neberte nikoho dalšího sebou. Prostý spoluúčastník provozu nemusí mít tak vysoké sociální cítění a takovou potřebu někomu darovat svá játra či ledviny, může třeba ještě chvilku chtít žít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bezhlavě jednat můžeš, ale spolehni se že já bych asi jednal ještě více než bezhlavě, protože když se na mě sere taková píčka celý město a nepomůže ani přibrždění, ani to že zajedu úplně ke kraji, tak to ve mě už i nasere. Já se aspoň neseru na prdel někomu kdo má o 60 koní víc + turbo. ale jde vidět že s tím už máš zkušenosti :smich: asi taky někomu sereš na prdel že jo :-)

Editováno: , autor: OTDi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Píšeš, že nemáme vychovávat, tak co tady vychováváš? Jak píšeš jestli mě někdo dojede a che předjet, je to OK, ale není to Ok když se na tebe sere celý město. Asi špatně ale i čteš, to že ty nemůžeš někoho předjet není můj problém, já psal že přidám, když se na mě někdo sere celý město, né když mě někdo chce předjet, taky sem psal, že zajíždím ke kraji a pouštím. Píšeš tady nějaký nesmysly,který směřuješ proti mě, aniž by sis pořádne přečetl co píšu. V první řadě čti, v druhý trochu přemýšlej, v třetí si to zkus dát vše dohromady a pak to teprve až ventiluj. buď tak hodnej zabijáku jo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, neda mi to, a zabijaka se zastanu. Cituju tvuj prispevek:

... ale když mám náladu, tak u značky konec města nepřidám plyn, frajer začne předjíždět, jak je vedle mě tak přidám plyn, nechám ho chvíli potrápit, nepustím ho ani předemě ani za mě, a jak de do tuhýho tak na to šlápnu a už ha nevidím ani v zrdcádku, myslím že tohle ho docela poučí :-)

Tohle rozhodne neni "rozumne" chovani, a to ani v pripade, ze ta jak pises "picka" se na tebe "sere" cely mesto. Zadelavas tim na problem sobe, jemu i protijedoucim. Po precteni tveho puvodniho (i stavajiciho) prispevku jsem byl taky slusne vytocenej, ale nestalo mi to za odpoved...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...