Přejít na obsah

Zdroj napeti po nastartovani


rupert

Doporučené příspěvky

Ahoj,

planuji si ubastlit vlastni imobilizer a potreboval bych poradit. Mohl bych si to sice zmerit, ale zaprve jsem se k tomu jeste nedostal a za druhe si myslim,

ze by mi nekdo z vas zkusenych mohl dobre poradit. Chtel bych poprosit o nasledujici radu.

Nevite, kde v elektrickem okruhu (mam Octavii I, AVU) je vodic, na kterem je napeti (12V nebo 5V) az po nastartovani, tedy behem chodu motoru. A naopak na kterem napeti po vypnuti motoru klesne na uroven kostry ?

Napadlo me, ze by to mohlo byt nekde u alternatoru, ale ani nevim, jestli v aute vubec alternator mam ;-).

Kazdopadne potrebuji, aby to bylo spolehlive (napr. aby napeti nekolisalo behem jizdy apod.). Dale by to nemel byt kriticky obvod - nechtel bych do takoveho zasahovat.

Diky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud nevis jestli mas vubec alternator, ani jiny dalsi informace o aute, tak radeji v aute nic neprepojuj... :)

moznosti mas vic, napr. zmineny alternator (ale ne vyvod k baterce, tam je + porad) nebo treba se pripoj na cidlo mazani, to je spojeny s gnd a po nastartovani (mazani) se odpoji, pouzivat jako informaci, nic siloveho, treba palivove cerpadlo, urcite by se tam toho naslo vic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

jeste vsemu nerozumim ohledne Octavie, nevim kde vsechno najit, ale laik uplne nejsem, lecos znam ohledne sbernice CAN, ktera tam je a o autech i neco vim. Rozhodne se nepoustim do neceho sloziteho. O co mi jen jde mit informaci o tom, ze auto bezi a tudiz vypnout funkci imobilizeru za jizdy...

Neni problem si neco zmerit, ale doufam, ze tady narazim na nekoho znalejsiho veci (vic hlav vic vi...).

Kazdopadne dik za radu, zkusim se podivat na to cidlo mazani.

Poradne to hodlam predem otestovat pred nejakym zasahem :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takovy tajny vypinac za 30kc mi prijde k hovnu.. :-)

Priklad:

Nejcasteji se odpojuje palivove cerpadlo. Podle me najit a premostit takovy vypinac neni moc velky problem :-).

Podle me staci vytahnout draty z vhodneho mista, ustrihnout, a premostit primo vodicem mezi cerpadlem a danym mistem.

Ja mel na mysli imobilizer, tzn. dumyslnejsi zarizeni. Samo sebou nechci rikat vsechny detaily.

Ale je to zalozeno na:

- klici (ke kteremu ovsem nepovedou vodice ktere se maji propojit)

- odpojeni nejakeho (i vice okruhu najednou) okruhu ktery je ukryt pod palubovkou (tj. ne lehce pristupny) apod.

- umisteni prvku na vhodnych mistech, ktere nepujdou premostit

To za 30kc neporidis, ale rozhodne to vyjde levneji nez bezne imobilizery, ktere jsou ovsem natolik zname, ze jsou temer zbytecne.

Samozrejme zadny imobilizer ti neochrani auto, kdyz pro nej prijede napr. odtahovka :-)

Je to spise doplnek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To by bohate stacilo kontrolovat klice, kdyz bude odemceny immo, tak se zase zamkne az po vypnuti klicku.

Kamaradovi jsem vyrabel neco na principu tajnyho vypinace, ale resil jsem to magnetickym kontaktem za plastama, na klicich nosil privesek s magnetem. Blbe se hleda tajny vypinac schovany pod plastem. Po sepnuti se pritahlo rele a drzelo do vypnuti klicu.

Na vypinani je plno moznosti, treba cidlo na polohu motoru, pak ani jednotka nevi, ze se toci motor, nema duvod, aby bezel.

Staci vypinat skoro cokoliv, kdyz to nerozjednou hned tak auto najdes nekde pod kopcem, pevne doufam, ze spis ale ukradou nejaky vedle, s kterym odjedou na motor.

Editováno: , autor: zdesim
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ze zacatku jsem mel taky nutkani neco takovyho vymyslet, odtahnout se to da i bez motoru a hydraulicka ruka motor nepotrebuje, tam je ti i jakykoliv mechanicky zabezpeceni k ..., co jsem nekde cetl, tak zkusenejsi clovek ti prehodi tahla z fofrklacku a muzes mit defendlock jakej chces ... maximalne ho pak vic nastves a udela ti vic skody ku tvemu neprospechu ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to v podstate alternativa k tomu co pises..

To uz si myslim ma smysl, i kdyz nerikam ze to je 100% ochrana pred kradezi.

Jinak ty klicky se mi libi, jeste se musim juknout do nejakeho planku jestli se k tomu nejak pujde dostat.

Nechci se v aute moc hrabat, ale uvidime..

Dik za tip!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne,

pokud prijedou pro tve auto s nakladakem, tak ti nic nepomuze...

Dokonce jsem slysel, ze nekomu ukradli auto i kdyz mel vypnute cerpadlo. Ze pry s tim dojeli k nejakemu nakladaku co byl opodal a pak ho nalozili.

Mozna je to kec a nekdo chtel byt zajimavy :-). Takze zkombinovat cerpadlo jeste s nejakym jinym trikem.

Cau

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...