Jump to content

tlmenie hluku a co este ????


Mischo77
 Share

Recommended Posts

Zdravim !!!

Mozem na fabiu 1.2 HTP 47 kW mr 04 AZQ dať spodný kryt pod motor z dieselového agregátu ??? (jedená sa o celý veľký kryt) a súčastne by som dal aj ten čierny textilný alebo plastový kryt nad motor (ten čo sa upína o plech kapoty )

docielil by som tým zníženie hluku motora a v zimnom období aj rýchlejšie zohriatie motora ?!

Dakujem....

P.S . : jedná sa mi hlavne o zníženie hluku v kabine na minimum...... tak by hadam pomohlo vymeniť aj tesniace gumy na dvere ?! ...tak ako poznam že tie ktore gumy už netesnia ?! :D DAKUJEM

Link to comment
Share on other sites

Myslím, že je prohodit jen tak nemůžeš, myslím, že šrouby na uchycení sou vyvrtané v jiných místech...

Jinak, já sem sice měnil spodní kryt na 1.4 16V za větší neoriginální, ale rozdíl je dost poznat, motor se nešpiní a je daleko lépe chráněn...zahřátí odspoda je podle sporné...ale mám i zespodu polepenou kapotu odhlučňovací látkou a to už dělá svoje, motor je méně slyšet a o hodně rychleji se zahřeje...a co je nejvíce podstatné je, že v zimě mnohem pomaleji zchládne..mnohokrat v zimě už ověřeno...takže za mě zlepšení spodního krytu a odhlučnění kapoty stojí za to...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Já osobně jsem pro odhlučnění a tepelnou izolaci kapoty zvolil kombinaci samolepicí sady (stejný materiál jako u Š 120), který jsem koupil tady: http://www.mikra.cz/od-sady.php a na něj jsem dal originální černou "deku" od škodovky, která je tam přichycená plastovými držáky. Pod motor jsem dal neorig. kryt, který jsem sehnal v Pardubicích v bývalé mototechně v ul. Na Spravedlnosti a ten je o kus delší a lepší, než originál. Potom jsem ještě vylepil vnitřní strany plast. podběhů a blatníků samolepicími panely, které jsou z nějakého asfaltového materiálu (ty mi sehnal kamarád, který prodává auto-hifi) a v interiéru za jízdy slyším jen aerodynamický hluk, jinak od motoru a od kol tam nepronikne skoro nic, a to mám 1,2 12V HTP a kola 205/40 R17, takže mohu jen doporučit.

Link to comment
Share on other sites

Mišo zakladáš jednu tému za druhou, čo keby si tak pohladal? Našiel by si tu aj návod s fotom, aj kde sa dá lacno kúpiť. ;)

Chcel som ti to pomôcť nájsť ale tá téma zmizla tak SORY.

Mohol by tí pomôcť ramon ten sa tej debaty myslím zúčastnil a je z východu ako ty. :palec2:

Edited by vikino1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...