Přejít na obsah

Vliv naturalu 95 misto 98 na vykon Octavie I RS


simonp

Doporučené příspěvky

Hledam informace o tom, jak velky vliv ma pouziti benzinu N95 misto N98 v Oktavce I RS na vykon, zivotnost, tj. pouziti mene okt. benzinu nez doporucuje vyrobce. Zatim jsem jen nasel clanky opacne tj. o pouziti benzinu s vyssim okt. cislem nez jaky je vyrobcem doporucen. Nejvice bych ocenil prakticke zkusenosti. Diky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hledam informace o tom, jak velky vliv ma pouziti benzinu N95 misto N98 v Oktavce I RS na vykon, zivotnost, tj. pouziti mene okt. benzinu nez doporucuje vyrobce. Zatim jsem jen nasel clanky opacne tj. o pouziti benzinu s vyssim okt. cislem nez jaky je vyrobcem doporucen. Nejvice bych ocenil prakticke zkusenosti. Diky.

Také bych se něco nowého dozwěděl -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Vies co skus? Vyjazdi nadrz co najviac, a povedz niekomu, nech ti natankuje jedno z toho bez toho, aby to vedel. Som si skoro isty ze nic nepocitis...

A myslim, ze kazde auto so vstrekovanim ma RJ na typ benzinu- taky maly box s tromi pinmi a podla toho ktore spojis, sa prisposobi RJ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oktanové číslo u benzínu "velmi obecně" udává odolnost vůči detonačnímu spalování směsi ve válcích motoru. Tzn. čím větší číslo tím více "odolný" benzín. Proto při použití benzínu s nižším oktanovým číslem než udává výrobce v určitých režimech chodu motoru (např. při nízkých otáčkách a velké zátěži) dochází k detonačnímu spalování (klepání motoru) i když dnes již není tak znatelně slyšitelné jak to známe od staších vozidel. Pro detonačním spalování se z paliva uvolňuje energie která se za normálních okolností využije pro přeměnu na pohybovou energii. Při detonačním spalování tak dochází k rozkmitánání hmoty motoru což má zjednodušeně za následek zvýšené namáhání jednotlivých pohyblivých částí motoru. Rozhodně však nelze říci, že občasným použitím benzínu s nižším oktanovým číslem než udává výrobce dojde k poruše motoru, i když pak mi uniká smysl pořízení ereska.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oktanové číslo u benzínu "velmi obecně" udává odolnost vůči detonačnímu spalování směsi ve válcích motoru. Tzn. čím větší číslo tím více "odolný" benzín. Proto při použití benzínu s nižším oktanovým číslem než udává výrobce v určitých režimech chodu motoru (např. při nízkých otáčkách a velké zátěži) dochází k detonačnímu spalování (klepání motoru) i když dnes již není tak znatelně slyšitelné jak to známe od staších vozidel. Pro detonačním spalování se z paliva uvolňuje energie která se za normálních okolností využije pro přeměnu na pohybovou energii. Při detonačním spalování tak dochází k rozkmitánání hmoty motoru což má zjednodušeně za následek zvýšené namáhání jednotlivých pohyblivých částí motoru. Rozhodně však nelze říci, že občasným použitím benzínu s nižším oktanovým číslem než udává výrobce dojde k poruše motoru, i když pak mi uniká smysl pořízení ereska.

presne tak, takze benzin s vyssim oktanovym cislom najde uplatnenie v motoroch so sklonmi detonacneho spalovania prip. spalovania chudobnej zmesi. Ale dnes uz ma prakticky kazdy motor (neviem ako u ostatnych v octe) snimac detonacneho spalovania, ktory upravi predstih a i ked s kratkodobym znizenim vykonu by sa motoru nic vazneho stat nemalo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidám i svoje postřehy a zkušenosti (mám rok RS a měl jsem dva roky služební 1,8 T) - zásadní rozdíl opravdu při normální jízdě není :o , když se chceš svézt, tak některé "vysokooktanové" benzíny znát jsou - z vlastní zkušenosti je fakt nejlepší od benziny BLUE 99 (stojí ale ranec) - já jsem zkoušel od SHELLu V Power a musím říct, že zklamání (cena o 2 Kč vyšší a minimální rozdíl) <_< , od doby co je benzín cenově kde je, jezdím na N 95 a absolutně bez problémů ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...