Přejít na obsah

Zaseklá ruční brzda


pohoral

Doporučené příspěvky

Dobrý den,

máme problém na O I 1.8 20V, po zatažení ruční brzdy teď v zimě byla zablokována zadní kola, ruční brzda jde uplně volně, bez sebemenšího odporu, necvaká (jakoby byla utrhlá), už jsme to rozhýbali, zadní kola se sice točí, ale stále dřou a ozývá se kovový zvuk. Prohledal už jsem snad všecho, ale na podobný problém jsem ještě nenarazil. Bylo tu už zamrznutí lanovodů, ale nikdy nic podobného. Zdá se to že vedení je urvané a třmeny zakouslé do kotoučů. Nemám možnost se kouknout pod auto (snad jedině s heverem, ale na to není čas)

Nestalo se to někomu z vás?

Bude možné s tímto dojet do servisu bez dalšího poškození? Máme to do servisu asi 5km.

Děkuji za odpovědi a rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mam problemy se trmeny, podobny problem, jako kdyz se mi zablokuje kolo, tak se s tim da jet, ale riskuje se tim zniceni kotouce a desticek, protoze se hreje kolo, takze bych moc nedoporucoval s tim jezdit, ja uz mam od toho znicene kotouce na zadku, takze me je to uz jedno a kdyz se to nekdy kousne tak to neresim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozhodně s tím nejezdi, oddělal bys kotouče. Postupně zvedni každou stranu na zvedák sundej kolo a na zadní straně třmenu je páka od lanka zaseklá v dolní poloze , poklepej ji kladivkem nahoru a jak bude čas nech opravit ty třmeny.

Editováno: , autor: Octa666
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuju za radu, dneska se to popojížděním a oteplením dalo do pořádku. Teda páka ruční brzdy jde zvednout do půlky bez odporu, a na třmenech jsou páky už v horní poloze, asi to rozmrzlo. Kola už se točí, ruční brzda ale pořád nejde zatáhnout.

Odveze se to do servisu, 5km by tomu snad vadit nemělo, už není slyšet že by desky dřely o kotouče.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nezatahovat ručnú brzdu len v NUTNOM prípade!!...ak máš volne koleso kľudne môžeš ísť!

Děkuju za radu, dneska se to popojížděním a oteplením dalo do pořádku. Teda páka ruční brzdy jde zvednout do půlky bez odporu, a na třmenech jsou páky už v horní poloze, asi to rozmrzlo. Kola už se točí, ruční brzda ale pořád nejde zatáhnout.

Odveze se to do servisu, 5km by tomu snad vadit nemělo, už není slyšet že by desky dřely o kotouče.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Loni jsem měnil lánka.. a letos jsem zjistil že ty nové jsou taky v ... dostala se tam voda a lanko chytlo rez.. takže dře a misto aby chodilo v tom plastu(bovden) chodi cele.. klade odpor a málo se vraci :( asi budu nucen koupit zase nové lanka... to je teda výdrž.... rok ??? :(

řešil někdo opravu třmenů? jeden se mi vráci méně, že by pružina co to vrací byla slabá ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...