Přejít na obsah

1,6 SR ???


Mikeš

Doporučené příspěvky

Cauky.Měl jsem 1,6 74kW něco přes rok a půl a a byl jsem s ní opravdu spokojen.Najezdil jsem s ní přes 68tis.km a motor bez problemu.Bylo to GLXi rok výroby 2000 a když jsem ji bral tak měla najeto 84tis. km.Jediná závada bylo čidlo chladící kapaliny a několikrát jsem musel vyčistit škrtící klapku.Bohužel byla bez klimky a manželka potřebovala větší kufr tak jsem teď šel do Forda mondeo combi 2001 2,0TDDI 85kW Ghia.Ale jako druhé vozítko bych chtěl opět jetou octavku ale teď v combi a v naftě.

TDDI?! Prý vydařený motor :smich::smich::smich: Hodně štěstí -_- Ale jinak nic proti!!!

Něco se Ti nelíbí na tomto motoru??Docela by mě to zajímalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj.

Vlastnim tu - GLXi 1.6 74 Kw - 1998 s klimou . Musim rict ze tahne suprove od spoda. Jede suprove. Jel jsem v 1.8 20V a ze by obrovsky rozdil? vubec nebyl. Spise ta spotreba u te me 1.6 - MF2 - 6.1 L na 100Km.

To je krasne. Mel jsem i min a tak cekam az bude tepleji. Ahoj

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam taky AKL 74kW a je úplně bez problémů.......Jede fajn, i ta spotřeba jde......Nějakých 7l (průměr)  za 4000km, teď mi nějakej maník nabízel čip, prý až 25kW, je to možný? Co si o tom myslíte?

Myslime si, ze je to kravina ;) U auta bez turba nikdo nemuze jen cipem takhle zvednout vykon.

Taky jsem si to myslel, že je to kravina.............!!!!!! Díky!!!!! -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
Jediný co mi na tom vadí, je zpřevodování, ale za to pochopitelně nemůže motor. 4100 otáček při 140 km/h mi přijde skoro dost. Jezdím s tím skoro denně, a uvítal bych tam šestku.

coze - tak to asi nemas 74 kw a tachak do 240 km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam taky AKL 74kW a je úplně bez problémů.......Jede fajn, i ta spotřeba jde......Nějakých 7l (průměr)  za 4000km, teď mi nějakej maník nabízel čip, prý až 25kW, je to možný? Co si o tom myslíte?

Myslime si, ze je to kravina ;) U auta bez turba nikdo nemuze jen cipem takhle zvednout vykon.

Souhlas tohle je nesmysl u noveho 1.6 77kW jsem jednou videl 85kW ale to byla prev svetla vyjjimka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cauky.Měl jsem 1,6 74kW něco přes rok a půl a a byl jsem s ní opravdu spokojen.Najezdil jsem s ní přes 68tis.km a motor bez problemu.Bylo to GLXi rok výroby 2000 a když jsem ji bral tak měla najeto 84tis. km.Jediná závada bylo čidlo chladící kapaliny a několikrát jsem musel vyčistit škrtící klapku.Bohužel byla bez klimky a manželka potřebovala větší kufr tak jsem teď šel do Forda mondeo combi 2001 2,0TDDI 85kW Ghia.Ale jako druhé vozítko bych chtěl opět jetou octavku ale teď v combi a v naftě.

TDDI?! Prý vydařený motor :smich::smich::smich: Hodně štěstí -_- Ale jinak nic proti!!!

Něco se Ti nelíbí na tomto motoru??Docela by mě to zajímalo.

Nahodou na TDDi Ford prej docela pracoval, a nejsou tak spatny, oproti spatnejm ve starym mondeu, aspon to trvdil takxikar co mel s mondeem 2001 asi 210tis km. a docela v poho, ale na VW TDi to prej nema co mel predtim Pasika.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam 1,6 74kw SLX AKL, a mam nalietanych nad 250 000km a stale v pohode. AJ spotreba dobra, olej nezere. Vela robi pravidelny servis, dobry olej.

Fakt? Tak to mi moje autíčko doufám vydrží taky takhle dlouho... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam 1.6 74 kw a zatim super - spotreba dlouhodoba 6.1 a zatim zadny velky servis - jen vymena rozvodaku a ted cekam na hlasku oleje. Vse nema chybu jen toho malo mista v zadu pro nohy a taky kdyz sedi spolujezdec a chci se dostat do prihradky - ty kolena spolujezdec musi nejak sesrotit a to me mrzi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Cauky.Měl jsem 1,6 74kW něco přes rok a půl a a byl jsem s ní opravdu spokojen.Najezdil jsem s ní přes 68tis.km a motor bez problemu.Bylo to GLXi rok výroby 2000 a když jsem ji bral tak měla najeto 84tis. km.Jediná závada bylo čidlo chladící kapaliny a několikrát jsem musel vyčistit škrtící klapku.Bohužel byla bez klimky a manželka potřebovala větší kufr tak jsem teď šel do Forda mondeo combi 2001 2,0TDDI 85kW Ghia.Ale jako druhé vozítko bych chtěl opět jetou octavku ale teď v combi a v naftě.

TDDI?! Prý vydařený motor :smich::smich::smich: Hodně štěstí -_- Ale jinak nic proti!!!

Něco se Ti nelíbí na tomto motoru??Docela by mě to zajímalo.

Nahodou na TDDi Ford prej docela pracoval, a nejsou tak spatny, oproti spatnejm ve starym mondeu, aspon to trvdil takxikar co mel s mondeem 2001 asi 210tis km. a docela v poho, ale na VW TDi to prej nema co mel predtim Pasika.

no 2.0 TDDi je podařený motor, sice žere více než srovnatelná konkurence od VW, ale vydrží. Nezaměňovat s původními 1.8 TD!!! Nemají nic společného! 1.8 byly šity. Problém je pak s TDCi (96 kW tušim od roku 2002?) Motor jede jako ďas, spotřeba kolem 5,5 l. ALE je tam vstřikování DELPHI a to se dost zanáší kovovými štěpy a to je pak hukot! Oprava 100k Kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám najeto 143 tkm. Ale jednou jsem tady někde četl, že maníkovi zo Slovenska klekl motor až při 637 tkm!!!! A to ještě tak blbě, že mu praskl rozvoďák. Tak kolik je teda možný na Octávě najet, když s přehledem najede 600 táců???

Tak to mi ten můj motor asi vydrží do důchodu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Host Guest_zdenda

motor 1,6 75kw - přepracovaný motor 74kw,který byl většinou u modelu před faceliftem, splňuje emisní normu EURO4, má prý i o něco nižší spotřebu, moje vlastní zkušenosti- mám octavii 2002 s motorem 75kw a i když je to osmi ventilová mechanika tak to prostě jede!!! a spotřeba - můj rekord - trasa Tábor - České Budějovice poklidnou jízdou do 100km/hod - 5,8 l a zpátky trošku svižnější jízda do 130 km/hod a spotřeba 6,4l, takže fakt super spotřeba, pokud chceš benzínový motor a nechceš jen pořád závodit tak jdi do motoru 1,6 74 resp.75kw

Pro závodění doporučuji 1,8 s turbem, resp. 1,8 RS, který má 180 kobylek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tou spotrebou maximalne souhlasim. Mam sice 74kW, po cipu, ale spotreba zuppa, mel sem ted pred vymazanim dlouhodoby pameti 6,4l, predtim pres zimu 6,6l, a nebojim se tomu obcas poradne protahnout perka. Ale po dalnici malokdy jedu vic jak 140-150, to by pak asi bylo vyssi ;) Ted mam dlouhodobou 7,1l dle PPC, ale je to novejma tlumicema, at se to nezda :) Jezdim rychlejs aniz by mi to prislo, proste se citim mnohem bezpecnejc i pri mnohem vetsich rychlostech, tak to slo nahoru. Palubni PC mi ukazuje asi o 0,5l min, nez je realna dlouhodoba. Ale i tak to porad jde, pri stylu jizdy. Ze jezdim rychlejs sem poznal az podle toho, ze sem do prace jezdil cca 23-25 minut, a ted najednou 17-19, dle situace ;)-_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...