Přejít na obsah

Destičky, nebo válec fabia?


Jirkass

Doporučené příspěvky

Ahoj, potřebuju poradit. Naskytla se mi koupě Fabie, ale při zkušební jízdě jsem si všim, že když brzdim není cítit od shora pedálu žádný odpor a až ve spodní části je to najednou jako kdybych šlápnul na kámen. A v tu chvíli auto začíná brzdit. Jde mi o to, zda jsou v háji jen destičky a kotouče, nebo třeba brzdový válec. Mohl byste mi popřípadě někdo napsat, jak se projevuje závada brzového válce? Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nechci moc rozumovat, pokud mas moznost to porovnat s jinou Fabii stejne vybavy, tak potom OK, ale mam 1.4 44kW bez ABS a chova se mi to tak nejak podobne, tj. do pulky skoro pedalu to moc (vubec) nebzdi a pak to zacne. Co jsem jezdil jeste kdysi s Fabii v autoskole (taky bez ABS) chovalo se to podobne, vetsi odpor pedalu a nastup brzdneho ucinku pozdeji. Pozn. co jsem mel moznost ridit autoa s ABS tam se to chova jinak, pedal jde mekce a brzdi od zacatku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

My v rodině máme 2 fabie.. Já mám fabii 1.4 Mpi 50KW s ABS a bráchová přítelkyně má fabii 1.4 Mpi 44KW bez ABS, a pokud to mám porovnat, tak na mojí s ABS to začne brzdit skoro hned jak na to šlapnu (stačí fakt malinko sešlápnout a brzdí to) a u té její bez ABS je to takové tužší, musí se více přitlačit na pedál a je to jak píšeš, že to začne brzdit až ve spodní části ... Prostě se mi to zdá jakoby to bylo stejné u favorita, felicie bez ABS... Teď jde o to co to bylo za fabku? Jestli s ABS nebo bez ... :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...