Přejít na obsah

Klima a odtok kondenzátu


lars

Doporučené příspěvky

čistil som po zime klímu bolo z nej cítiť taký kyslí smrad. V motorovom priestore som prezrel a vyčistil aj odtokovú hadicu na odtok kondenzátu a zarazilo ma, ža na jej koci nieje žiadna klapka, ale iba obyčajná trubka bez klapky. V manuále píšu o nejakej klapke ktorá je na vyústení hadice na odtok kondenzátu z klímy. Má niekto foto vyústenia tejto trubky ? Môžem do tejto trubky tiež nastriekať dezinfekčný prípravok bez poškodenia tohto dielu? Nieje v tejto odtokovej trubke nejaká klapka, ktorú by som poškodil pri zavádzaní hadičky na dezinfekciu?

Vďaka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

maslím, že v tej odtokovej hadičke nič neni, žiaden ventil, lebo som do nej vtlačil tenkú trubku podla mňa až po výparník a išla tam bez akéhokolvek odporu.

Podla ETKY to má byť ventil 6Q1 820120, alebo 6Q2820120 , ale je to iba hadička. Možno nejaká novinka, asi sa to často zelepovalo špinou, a tak to páni v škodovke zmenili na hadičku bez ventilu.

Možno by to stálo z pokus objednať a bol by som zvedaví čo by prišlo.

Mimochodom mám Fabiu 1,2 40kw, r.v. 2003

Editováno: , autor: lars
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to : Diamant - tá fotka je pohľad na výtokovú trubku kondenzátu v motorovom priestore po odklopení zvukovej izolácie.

mimochodom dnes som to tej trubky na fotke strčil jednu hadičku a to takú aby tesnila a skúsi som do nej fuknúť, a v pohode, ak by tam niekde v ceste bol spätný ventil, tak by sa predsa fúkať nedalo, alebo iba z ťažkostami. To fúkanie bolo počuť až výdychov v aute.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v tej gumovej hadici nieje žiadna klapka, ibaže by ju už niekto videl u inej fabie, možno v starších modeloch bola a zalepovala sa od špiny a tak ju odstánili.

dalšie foto :

post-10764-1270674180,8424_thumb.jpg

a dalšie zo zasunutou hadičkou, dostal som sa s ňou až po výparník ak by v ceste bola prekážka bolo by to pri zasúvaní cítit.

post-10764-1270674233,8497_thumb.jpg

Editováno: , autor: lars
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tu je ten záhadný ventil, teraz je jasné, že je to iba obyčajná odtoková hadica.

post-10764-1271885197,0881_thumb.jpg

post-10764-1271885302,9567_thumb.jpg

je to absolutne priechodzie, myslel som že tam bude nejaká membrána, takže ventil iba podla DP a obj. čísla.

Editováno: , autor: lars
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...