Přejít na obsah

1.6 MPi (75 kW)


petrenka

Doporučené příspěvky

Mně se dlouhodobá spotřeba neustále mění, ale v podstatě se většinou pohybuje okolo 7.5 l /100 km, ale to je město s neustálými rozjezdy a dálnice. Když jedu dálkovou cestu, tak se to stahuje pod 7, když naopak jedu několikrát za sebou hodně krátké cesty s mnoha rozjezdy popř. ještě s klimou, tak to zas táhne k osmi litrům. Vyloženě na spotřebu moc nejezdím. Jezdit okresky, tak bych to odhadoval na 6 - 6.5 l dlouhodobá.

Jsem na tom stejně. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

že se na to nevyprdnete! :) dle mě to za to teda rozhodně nestojí.... ;)

No toť právě otázka. Známej si 1.6 chipnul a byl s tím spokojenej, další lidi si to vychvalujou, tak to třeba nemusí být špatný. Zatím na to nemám jednoznačný názor, ale ještě pořád mě to zajímá, tak budu zjišťovat :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

že se na to nevyprdnete! :) dle mě to za to teda rozhodně nestojí.... ;)

já jsem stejného názoru. Chudinka zůstane chudinkou. Radši bych to auto prodal a peníze + prachy na chip bych investoval do něčeho, co mi bude výkonově vyhovovat. Měl jsem tu čest jezdit s 1,6 MPI, je to fakt tragédie. Po městě to ještě jde, ale dálnice to je otřes, nechápu, že si to vůbec někdo může koupit. Dnes bych volil 1,8T nebo 1,4TSI u brášky GV

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já jsem stejného názoru. Chudinka zůstane chudinkou. Radši bych to auto prodal a peníze + prachy na chip bych investoval do něčeho, co mi bude výkonově vyhovovat. Měl jsem tu čest jezdit s 1,6 MPI, je to fakt tragédie. Po městě to ještě jde, ale dálnice to je otřes, nechápu, že si to vůbec někdo může koupit. Dnes bych volil 1,8T nebo 1,4TSI u brášky GV

Kdyby jsi trochu přitlačil na ten pravý pedál, tak bys věděl, že to auto jede ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cippis: já myslím, že chiptuning nemusí být pro ty, kterým výkon nevyhovuje, jen je tendence ho mít vyšší, jinak by to eReSáci asi nedělali. Moc nechápu, v čem vidíš problém na dálnicích.. charakteristika tvé 1.9 s větším krouťákem a menší spotřebou určitě pro tenhle typ ježdění vyhovuje líp, ale myslíš si snad, že 1.6 s prakticky skoro stejným výkonem ujede? To snad ne. V tomhle tématu to nemá smysl ale řešit. Jo asi každej by chtěl mít to nejvýkonější. GV jako Golf V. s 1.8T? Jsem ještě neviděl.

Tazyy: nj, kolikrát není chyba na straně auta viď :).

Editováno: , autor: ViktorMPI
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bych investoval do něčeho, co mi bude výkonově vyhovovat. Měl jsem tu čest jezdit s 1,6 MPI, je to fakt tragédie.

bože můj... to sou zase hlody...

ty píšeš, že si pořídíš něco, co ti bude výkonově vyhovovat... a máš Oktu 1.9 TDI... :kol-98: a o 1.6 MPI říkáš, že je to tragédie... bože...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díke všem kol5

Rozmazlil jsem se natolik, že už do práce jezdím každej den autem lol

Fakt to táhne k těm 7,5/100, dlouhodobka zatím 7.6.. Takže asik ujde :) ale 6 je sen a cíl B)

Máti s Koktou ted pojede na chatu odvízt zimní kola a jinej binčus, je to 90km okresky (pochybuju, že pojede po dálnici) tak uvidíme kolik to ve výsledku dá.. Pokud pojede pod 7, začnu si myslet, že mám těžkou nohu :D

Jinak včera na zkoušku tempomat po městě - po 22hod = volný provoz, semafory oranžově blikající a kleslo to na nějakejch 6.. ejhle kopeček a nahoře sme za 9 :D Musím si vyhledávat jenom tratě z kopečka nebo rovinky :) pak budu spokojený :p

Budu průběžně informovat.. Bo mi to nedá klidný spánek :scooter:

Jinak s tím popojížděním po městě jste mi připomněli dnešní cestu.. kolona a popojíždímě.. spotřebu jsem tímto stáhl ovšem za cenu nadměrného opotřebovávání spojky.. je to rovinky tak využívám toho smozáběru nebo jak se tomu říká..Prostě pouštím pomale spojku bez plynu a lehce se to rozjíždí.

Editováno: , autor: dadacek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Že narážíš zrovna na tu hospodu.. že ty mě máš nějak prokouklýho :aggressive:

Páč poslední dobou sem tam každej den autem a co potratím na pití je přece třebas ušetřit na benále :D

PS: občas tam enchám i víc jak 500, ale to nejsu autem.

1l = 32kč = 1pivo a něco k tomu :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díke všem kol5

Rozmazlil jsem se natolik, že už do práce jezdím každej den autem lol

ale 6 je sen a cíl.

No jezdit za 6l je asi opravdu jen sen.Mě se sice podařilo s mou 1.8TSI několikrát jet za 5,8 na normální ale kvalitní silnici a samozřejmě jen v rychlostních limitech ale to už snad ani není pohodová jízda. Pro tuto spotřebu bych viděl nutnou změnu pneu na 185/65 R15 lehce přefouknutých tak na 2.4 Barů-nějaké opravdu Eco např. Michelin Energy apod. a opravdu muší nožku na plynu.Jako reálné vidím 6.5-7l.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záleźi kde všici jezdíte, ja s moji 1.6 FSI jezdím bez problému dlouhodobě za 6 l/100 a delší trasy není problém pod 6l/100km a to na 17" Na 15" jsem jezdil i za 4,5l/100 a dlouhodobě za 5l/100,stači znát dobře trasu, malý provoz a nejezdit čočku, ale jen lehce přes limity čili okresky kolem stovky a dědiny tak těch 55 - 60km/h

Editováno: , autor: Marios
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záleźi kde všici jezdíte, ja s moji 1.6 FSI jezdím bez problému dlouhodobě za 6 l/100 a delší trasy není problém pod 6l/100km a to na 17" Na 15" jsem jezdil i za 4,5l/100 a dlouhodobě za 5l/100,stači znát dobře trasu, malý provoz a nejezdit čočku, ale jen lehce přes limity čili okresky kolem stovky a dědiny tak těch 55 - 60km/h

Co prosím? 4.5? A tos nezdržoval provoz? Nemáš ty nějakej anorektickej motor? :smich: Tohle snad jezděj TDIčka a ještě na to moc nešlapou. Tak to respekt. Já měl nejmíň mimo obec myslím kolem 5.5 l/100 km ve dvou lidech po Jižních Čechách v slabým provozu s tempomatem na 90 km/h a pod 5 litrů jsem se dostal myslím taky jen jednou ve městě v kombinaci s rychlostní silnicí (80km/h) bez zastavování. Někdy zkusím mimo obec vyloženě jízdu na spotřebu, ale myslím, že mi to dlouho nevydrží :D a stejně bych se pod 5 litrů asi nedostal. Jako taky často vidím momentální spotřebu i kolem těch 4.5 l /100 km na rovince, ale udržet to na spotřebu jízdy se nepovede. Opačný rekord mám 14.5 l/ 100 km :D v Brně na okruhu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záleźi kde všici jezdíte, ja s moji 1.6 FSI jezdím bez problému dlouhodobě za 6 l/100 a delší trasy není problém pod 6l/100km a to na 17" Na 15" jsem jezdil i za 4,5l/100 a dlouhodobě za 5l/100,stači znát dobře trasu, malý provoz a nejezdit čočku, ale jen lehce přes limity čili okresky kolem stovky a dědiny tak těch 55 - 60km/h

joooo, tak těžká nechápačka....tohle muj mozek nebere.....to máš asi nějakej motor z limitovaný edice maxihypersuperextraECO....tohle snad ani neni mozny tahle spotreba....ja jezdim po brne dlouhodobou 7,8.....a posledni dobou je to v brne sama kolona....rad bych vedel za kolik bys v brne jezdil ty? tak za 6,5????? fakt to nechapu.....to mas snad mensi spotrebu nez udava vyrobce....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no já si myslím, že to prostě "hladí" a jezdí hodně rovinky... mít tam víc města nebo dálnici, tak za tuhle spotřebu nejezdí... ;) ale věřím, že mu to žere tak málo... to víš FSI! ;):palec2:

prave ze mam taky fsi........to stejny jak on.....ale to potom z te jizdy nemuze nic mit......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...