Přejít na obsah

Hlučné servořízení


sysell

Doporučené příspěvky

Ahojte, mam zase problem s tym mojim vrakom. Pri rozbihani napr. na krizovatke ked vytocim kolesa do leva a pohynam sa slyset z predu dost velkej hukot. Hned ako vytovnam hukot prestane. Dela to jenom do levy strany. Mas tym nekto skusenosti (dufam ze nebude treba menit servo, lebo neviem co ine by to mohlo byt)

dekuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte, ...Mas tym nekto skusenosti (dufam ze nebude treba menit servo, lebo neviem co ine by to mohlo byt)

dekuji

A pozrel si ci mas dost kvapaliny v serve? Je to taka cierna nadobka pri nadobke s chladiacou kvapalinou.

Editováno: , autor: misom
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky jsem nedávno slyšel takovej drnčivej plechovej zvuk při zatáčení ze serva, a tak jsem do té černé nádobky doléval kapalinu-která je kurevsky drahá ! Ale musím přiznat, že to drnčení nepřišlo z ničeho nic, ale už jsem to registroval delší dobu, až to bylo opravdu silné a začal jsem to řešit. Asi mi to někde prolíná, budu sledovat stav kapaliny a uvidím, ale po 7 letech provozu proč nedolít :palec2:

Editováno: , autor: dick
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Během pár měsíců mi začalo pěkně hlučet servořízení.Po sundání klíňáku to samo nedělá. Vyměnil jsem ložiska na kladce (bylo na šrot),tlakovou hadici k hřebenu (prolínal olej) a nakonec také servočerpadlo.Motor se dost ztišil, ale servo maká dobře, jen je stále hlučné jako u bagru.V záběru typický hydraulický zvuk , na koncích dost rachot. Co to může být? Popsané výměny odstranily jiné hluky ,ale typický zvuk hydrauliky zůstal jako před výměnou. Dřív to bylo slyšet jen na dorazech, ale nyní i při pohnutí volantem....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je zcela nové!!!! Dnes jsem se dozvěděl info, že se hadice škrtí, aby se zamezilo hluku.(v oboru bagrů a nakladačů) Nějakého škrtidla jsem si nevšiml,při výměně hadic mi to neudělali ,ačkoliv na staré hadici nějaký kroužek škrtící hadici byl. Nevěděl jsem proč, spíš jsem se domníval, že jde o nějakou mechanickou ochranu ,či je za toto hadice v jiných motorizacích připevněna.....

Zkusím hadici přiškrtit hadicovou sponou.....

Editováno: , autor: hynekp
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je zcela nové!!!! Dnes jsem se dozvěděl info, že se hadice škrtí, aby se zamezilo hluku.(v oboru bagrů a nakladačů) Nějakého škrtidla jsem si nevšiml,při výměně hadic mi to neudělali ,ačkoliv na staré hadici nějaký kroužek škrtící hadici byl. Nevěděl jsem proč, spíš jsem se domníval, že jde o nějakou mechanickou ochranu ,či je za toto hadice v jiných motorizacích připevněna.....

Zkusím hadici přiškrtit hadicovou sponou.....

dnes sem hluky na servu řešil na A4 a dělala to nádobka na servo bylo v ní vypadlý sítko a to dělalo hluky po výměně nádobky bylo po hluku

Editováno: , autor: notobi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Dobrý večer

Rád bych se zeptal...předevčírem se mi na octavii projevily zvláštní zvuky při otočení volantem(je to jako by to o něco dřelo ale absolutně netuším co o co:) )

Každopádně když nastartuju a pootočím volantem stačí kousíček a už to dře,když jsou kola rovně tak je klid jinak se vše chová jako obvykle .Tak pokud má někdo tušení čím by to mohlo být dejte vědět dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukni se do nádobky na kapalinu servořízení-červená kapalina. Při jejím nedostatku se to takto projevuje, při otáčení volantu-třeba i na místě to drnčí. Foto nádobky nemám, ale je to myslím černá nádobka s barevným víčkem v levé části motoru po otevření kapoty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tak,měl jsem taky málo oleje v servu,dolil jsem cca 1,5deci a zvuky po pár zatočení zmizeli.Musel jsem kvůli tomu koupit flašku s obsahem 0,7litru(tak mám aspoň na příště)Je to asi citliví na minimální úbytek.Dodávám že zvuky byli jen při točení na místě a za skoro plného rejdu.Za jízdy ani tak né.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...