Publikováno Květen 17, 201015 r Mam nasledujici postrech: kdyz jsem mel vyplou klimu (poloautomat) a trochu jsem si pritapel, foukani jsem mel nastavene na okno a na bocni okna. Ale predni okno se mi porad mlzilo a kdyz jsem zkousel rukou zda na okno fouka i kdyz jsem dal ventilator na 2 tak nebylo nic citit. Z bocnich to foukalo krasne teply. A jak jsem prepnul jen foukani na sklo tak semi automaticky zapla klima foukalo to na sklo. Ma to tak fungovat? A jak to udelat aby mi to foukalo do kabiny i na sklo? U fabie to je vlastne stejna poloha a i oznaceni ovladciho kolecka, ale tam to foukalo na sklo i do kabiny. V manualu to nejak nevim vycist.
Květen 22, 201015 r Autor Tak dnes jsem znovu pri zaplem topeni naplno studenem motor mel automaticky zaplou klimu. Pri prepinani klapky na ofuku se vypinala a zapinala se vzdy na ofuk na sklo. A sel hned horky vzduch. Pri prodeji nam rikali, ze naftak ma pridavne topeni, aby topil i kdyz je motor sudenej. To se dotapi klimou?mozna se blbe ptam, ale dosud jsem klimu nemel.
Květen 22, 201015 r Naftové Fábie, Octavie ll a určitě i Yeti mají přídavné elektrické topení - PTC článek umístěný ve skříni topení. Měl jsem to u Oct ll a topilo to opravdu hodně brzo. Upraveno Červen 19, 201015 r od Luďa necituj předchozí příspěvky
Listopad 11, 201014 r Autor Taky se vam zapina sama klima i kdyz je zima? Rano nastartuju zapnu topeni na max dam ofuk na predni sklo a zapne se klima. Jaky to ma vyznam?
Listopad 11, 201014 r Klima produkuje suchy vzduch preto rychlejsie odmlzuje celne sklo. Myslim, ze to je normalna funkcia klimy popisana aj v navode na obsluhu.
Prosinec 16, 201014 r Naftové Fábie, Octavie ll a určitě i Yeti mají přídavné elektrické topení - PTC článek umístěný ve skříni topení. Měl jsem to u Oct ll a topilo to opravdu hodně brzo. Nevies ci sa to da dodatocne domontovat?
Květen 5, 201114 r Dnes ráno jsem s udivem zjistil, že mi nefunguje větrák topení. V servisu to zitra opraví v rámci záruky, ale neodešlo to nějak brzo??? Vždyť mám najeto teprve 17000 KM!!!!
Leden 22, 201213 r V základní výbavě 1.2 Active vidím nezávislé elektrické topení (poslední řádek v prvním odstavci) : http://www.skoda-auto.cz/CZE/model/yeti/equipment/Pages/equipment.aspx?m=69384 Opravdu ho tam mám ?Nějak to nepozoruji. Díky Pavel
Leden 22, 201213 r není to vyznačeno v servisní knížce ? Nálepka na druhé straně s hromadou konfiguračních kódů.
Leden 22, 201213 r Taky se vam zapina sama klima i kdyz je zima? Rano nastartuju zapnu topeni na max dam ofuk na predni sklo a zapne se klima. Jaky to ma vyznam? Klimatizace funguje tak do 6°. Při větším chladu už ne. Kontrolka může svítit.
Leden 23, 201213 r Při teplotě pod 5°C a při zapnutí ofuku se klima aktivuje automaticky za účelem rychlejšího odvodu vzdušné vlhkosti. Na výparníku klimatizace se vlivem teplotních rozdílů sráží atmosférická vlhkost.
Leden 23, 201213 r Autoklimatizace při nižších teplotách nefunguje, protože by poškodila sama sebe. Nestačila by se dohřívat a celý systém by doslova zamrzl. V žádném autě nefunguje pod 5°C. V podstatě žádná malá klimatizace nefunguje pod 5°.
Únor 8, 201213 r V základní výbavě 1.2 Active vidím nezávislé elektrické topení (poslední řádek v prvním odstavci) : http://www.skoda-aut...nt.aspx?m=69384 Opravdu ho tam mám ?Nějak to nepozoruji. Díky Pavel Správně je to "Elektrické přídavné topení" - mělo by se jednat o PTC článek. Je to elektrický topný element,který má ohřívat vzduch vstupující ventilací do kabiny,než se ohřeje motor. Dříve byl ve výbavě jen u vozů s naftovým motorem.
Duben 11, 201213 r Neda se to automaticke zapinani klimy vypnout pres kabel primo v jednoce ? nechci aby se mi porad zapinala kdyz nastavim ofuk na predni sklo.
Duben 11, 201213 r Mě se automatická klima na přední sklo v zimě osvědčila (nebo spíše jaro, podzim), kdy krásně při studeném motoru odmlžuje čelní sklo. Upraveno Duben 12, 201213 r od Sranki Podla pravidiel fora, necitujeme predchadzajuci prispevok!
Únor 22, 201312 r Neda se to automaticke zapinani klimy vypnout pres kabel primo v jednoce ? nechci aby se mi porad zapinala kdyz nastavim ofuk na predni sklo. Ahojte, mám ten samý dotaz, vyloženě mně rozčiluje,že se klima zapíná sama při přepnutí ofuku na čelní sklo. Nevíte, zda se tato funkce dá nějak vypnout?
Březen 29, 201312 r Nedá se vypnout něco co není funkční. Kontrolka svítí, ale to neznamená, že je klima pracuje. Inženýři ve škodovce ji nastavili tak, že spíná od cca 12° -15°C venkovní teploty. Pokud je například v kabině 40°C a venku 10°C, kimatizace nefunguje. Kontrolka přesto svítí. Bo je třeba palivo šetřit. Můžeme větrat bočním oknem.
Prosinec 4, 201311 r To el. topení je super,nemůžu si ho vynachválit.Mám ho u 1.2 a je tam proto silnější alternátor 140 A.
Prosinec 4, 201311 r Tiez mam 1.2 tsi len neviem ci ten elektricky predohrev mam ako to zistim? dajte vediet dakujem
Prosinec 4, 201311 r Nejrychleji podle alternátoru,ten má mít těch 140 A. Jinak by to mělo být zapsáno ve výbavě,nebo podle kódů v servisní knížce (kod 8GU -tj. alternátor 140 Amp.) Podle toho co jsem se dočetl,začalo se to montovat do TSI během roku 2012,ale nevím jestli do všech.Dodělání by bylo asi dost nákladné.
Prosinec 15, 201311 r Ahojte, mám ten samý dotaz, vyloženě mně rozčiluje,že se klima zapíná sama při přepnutí ofuku na čelní sklo. Nevíte, zda se tato funkce dá nějak vypnout? Nedá se vypnout něco co není funkční. Kontrolka svítí, ale to neznamená, že je klima pracuje. Inženýři ve škodovce ji nastavili tak, že spíná od cca 12° -15°C venkovní teploty. Pokud je například v kabině 40°C a venku 10°C, kimatizace nefunguje. Kontrolka přesto svítí. Bo je třeba palivo šetřit. Můžeme větrat bočním oknem. Ta klimatizace samozřejmě pracuje když kontrolka svítí, její funkce není jen chladit, ale také odvlhčovat, aby se v zimě nepotila okna...
Prosinec 31, 20159 r Zdravím. Dnes se mi stala zvláštní věc. Popíšu to. Mám 1.2TSI a manuální klimatizaci. Auto stálo přes noc venku, v noci mrzlo, tak -3 možná. V poledne jsem nastartoval, dal topení na plno, větrák byl nastaven na 1 a vyrazil jsem. Hrálo rádio. Z palubky se po minutě jízdy začalo ozývat slabé jakoby ševelení. Tak jsem vypnul větrák jestli to nedělá on. V tu chvíli se ,ale vypnulo i rádio. Ševelení taky přestalo, větrák se zastavil. Tak jsem větrák znovu pustil na 1 ,začalo to znovu ševelet a rádio začalo hrát. Tak jsem zkusil znovu větrák vypnout, ševelení přestalo, rádio se zase vypnulo, tachometr spadnul na nulu, (pořád jsem jel asi 90km/h) otáčkoměr ukazoval normálně. Znovu jsem tedy zapnul větrák, s tím se zaplo rádio, tachometr začal zase normálně ukazovat a to ševelení už se neozvalo. Od té doby už zase vše fungovalo normálně. Zkoušel jsem ještě vypínat a zapínat ten větrák ,ale už to dělalo to co má. Hledal jsem na netu jestli se nedá udělat nějaký reset té klimatizace jako to šlo v Octavii na klimatroniku, ale nic jsem nenašel. Nevíte někdo? Upraveno Prosinec 31, 20159 r od maba
Připojte se k diskuzi
Můžete publikovat nyní a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a publikujte s vaším účtem.