Přejít na obsah

Fabia Combi TSI vs. KIA Ceed SW


NOD32CZE

Doporučené příspěvky

Zdravim všechny,uvažuji do budoucna výhledově za půroku či za rok koupit jedno z výše uvedených aut.Otázka je jaké znich koupit...Moc se mě líbí Fabie v kombiku a skvělá by byla v TSI 63kW také jsem měl možnost vtom sedět na letošním autosalonu bohužel kvůli dlouhému čekacímu listu jsem neměl možnost se vtom svést...Když jsem si porovnal problémy ze ceedem sw a fabií jsou docela podobné tak už vážně nevím...

Máte někdo zkušenosti s motorem TSI 63kW?

Do čeho by jste šli Vy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím , těžké rozhodování máš když se ti líbí fabie tak si ji kup , ten motor je super už jsem příležitost s ním jet a paráda  lol ceed je taky paráda ale osobně bych dal přednost fabii přeci jenom Škoda je na každém rohu a kia zase není moc rošířená co týče servisní sítě . Mimochodem fabie kombi je paráda je takový vyváženější proporcemi takže běž do fabie na 101%každé auto má svoje přednosti i nedostatky takže hodně štěstí a nervů při rozhodování  :skoda:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za názor...Já se od začátku spíš přikláním k té Fabii i co se týče vzhledu tak od začátku jsem docela do ní ujetej...Nicméně když tu vidím samý problém s převodovkama jak u ceedu tak i u fabie mno není to lehký..Já jsem od začátku vyježděnej na Toyotách a tam první co vždy bylo odešla převodovka a právě proto nechci aby se mě to opakovalo u úplně novýho auta že půjde něco přes zuby nebo ztuha za ty peníze to snad bude OK...Co si budem namlouvat zaleží kus od kusu někdo může mít problémy pořád a někdo je nemusí mít vůbec... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kup si to, co se ti nejvíc bude zamlouvat. Auto je spotřební věc, není to rozhodnutí na celej život. Nejhorší je rozhodovat se podle řečí kibiců. TSI má celkem zajímavej průběh výkonu, Fabia by měla být taky o něco lehčí než cedník. S ceedem jsem jel s předfl motorem (tuším 1.4 co pak sundali na 66kW) a nijak mě nenadchl. Na TSI jsou zatím reference vynikající.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

NOD32CZE: O jakych problemech s prevodovkama u Skody mluvis? Bavis se o TSi 63kW, cili pouze manual.

Nevim, ze by s prevodovkama byly nejaky problemy.

Jinak osobne bych doporucil Fabii, ale to se na Skoda foru asi da predpokladat. Motor TSi urcite projed, je to skutecne povedenej motor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dle mého jediné + u Ceedu je plná záruka 7 let......u škody - pouze nové-si můžeš připlatit sad.gif další drva roky na víc na max délu záruky 4 roky.....ale spoustě lidem to stačí.......protože se snaží měnit vozi max po cca 5-ti letech.... projel jsem se v Ceedu mě se nezamlouvá interiér.....palubka......

Editováno: , autor: Marek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ty převodovky jsem myslel u HTPček TSI předpokládám že budou určitě jiné a snad kvalitnější...Co se týče výměny auta tak já ho osobně běhěm 5let nebudu měnit chci aby vydrželo co nejdéle takže co se týče náhradních dílů budou určitě dostupnější a levnější než u Ceedu to je pro mě velké plus...

Nikdy jsem ještě Škodu neměl a právě proto neznám kvalitu těchto novějších aut na druhou stranu ani od známých se mě nedostala informace o nějaké brutus závadě.

Další otázka je aby to Turbo u 1,2 motoru za nějakej čas neodešlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...a bezproblemova.

Mam ve svem okoli nekolik HTP Fabii (sam jsem ji mel skoro 5 let a cca 75tkm) a vsem funguje prevodovka sametove.

Znova opakuji, ze jsem neslysel o problemech s prevodovkami.

Jinak turbo je koncipovano na celou zivotnost motoru, takze pokud se k nemu budes chovat slusne, nemusis se bat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak mas nejaku ponuku za priblizne rovnaku cenu, neviem preco uvazujes nad Fabiou. Ceed je vacsie a vyspelejsie auto, pre rodinu urcite vhodnejsie. Co sa tyka servisu, toho by som sa nebal, ved sa to montuje tu za humnami a ta zaruka je tiez niekde inde ako v Skode.

No ale sme na Skoda fore, takze sa vazne uz nicomu necudujem.

Popis viac svoje potreby a ocakavania, kolko ludi budes vozit, nakladu, na aku vzdialenost, aky mas rozpocet....

Ja by som asi zvolil Focusa. Na SK je lacnejsi ako Ceed vo velmi dobrej vybave.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výse uvedeny post by chtelo vzit pripad od pripadu.

Co znamena "kdyz rychle preradim"? Jestli nekdo jezdi jako fitipaldi a prerazuje rychlosti svetla, pak se nelze divit, ze mu odesly synchrony po 15 tkm a ted ma problem. Dalsi veci je osobni dovednost jenotlivych jedincu. Tohle se proste spatne hodnoti, ty lidi maji problem a hledaji reseni, ale jak k nemu prisli - to je to zasadni.

Je samozrejme mozne, ze se objevila serie prevodovek s problemem, to se proste stava - vsude. Pausalne ale plati, ze prevodovky jsou u Skodovek bezproblemove a zrovna tohoto bych se vubec nebal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sranki: Nerozporuji tvuj prispevek, jen by mne zajimalo, v cem je Ceed konkretne uzivatelsky vyspelejsi.

Dale nevim jak na Slovensku, ale v CR doporucuji pripadnym zajemcum porovnat ceny beznych nahradnich dilu (zde konkretne Fabia vs. Ceed) a ceny povinnych servisnich prohlidek. Ona si tu zaruku necha Kia radne predplatit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok to je taky pravda...Co se týče mojich představ tak chci kombika proto abych tam se tam třeba vešel v budoucnu třeba kočárek což se do hatchbacků vůbec kolikrát nevejde..Dál sním budu jezdit několikrát do roka na SK zhruba 1tis./km (tam i z5) tak abych stoho nevylezl rozlámanej nebo hluchej i když letos mě hoodně přesvědčilo pohodlí když jsem si do fábky sedl v autosaloně ..Zatim jezdíme dva časem 3...Představuji si auto max.do 260tis.A že se dá koupit takovýto skladový vůz a za rok určitě už bude vtéto ceně s výbavou Ambiente to zas takovou výbavu u Ceeda mít nebudu v základu 215tis při jejich financování bude hoodně ořízlá verze...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak vidíš nakonec zvítězí fabie a ta 7 letá záruka se vztahuje když budeš jezdit pouze do značkového servisu kia ,ta 1,2 tsi opravdu není tak hlučná jak jsme slyšel až když se v tom člověk sveze  , včera jsme s kamarádem ceeda obhlíželi a nic moc tak rozhodla i jeho drahá polovička (manželka) a na  konec jsme skončili u škody YETI což je pěěěěkný autíčko a to že vylezeš rozlámaný nebo hluchý já mám naftu 1,4 tdi naj. 48 000 km což dobrý chrochtal a zvládl jsem cestu do itálie a zpět a bez újmy 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak s tou zárukou je snad jasný, že aby byla po celou dobu - 7 let u Ceedu, že se musí jezdit do autorizáku...stejně jako u každý záruky i třeba u Škodovky......je taky důležitý, na jak dlouho si to auto chce pořídit.....pokud ho bude chtít měnit po 5 letech...Ceeda bude prodávat ještě v záruce a to je +....ale zase obecně škodovky jsou do stáří cca 7 let držáky.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak mas nejaku ponuku za priblizne rovnaku cenu, neviem preco uvazujes nad Fabiou. Ceed je vacsie a vyspelejsie auto, pre rodinu urcite vhodnejsie. Co sa tyka servisu, toho by som sa nebal, ved sa to montuje tu za humnami a ta zaruka je tiez niekde inde ako v Skode.

Já myslim, že to napsal jasně, proč nad FIIC uvažuje. Ovšem přijde mně, že tys vůbec nerozvedl ty důvody, proč je "urcite vhodnejsie".

S tím servisem to má Kia moc dobře vymyšlené. Ona totiž záruka to sice je, ale jenom na něco, navíc samozřejmě s tím, že Kia servis.

Trochu jsem nepochopil logiku toho, že je kousek továrna. To jako, že bude dostatek kradených dílů?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

souhlas s bojlerem ta 7letá záruka je jenom na něco tak nás informoval včera prodejce ale atˇsi koupí co uzná za vhodné a také podle peněz u těch jde v první řadě aje tu také pomalu klesající cena škodovek oproti korejcům i když jsou vyrobené za humna ;)celkově se mi zdají škodovky lépe udělané ale to je jen takový můj názor...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja ceed-a videl poradne az ted v tydnu a prekvapilo me, jak je velkej. Nebo to tak aspon pusobi. FIIC mi porad nejak nesedne. Resp ten zadek je takovej., mnoo divne slozenej. Ale to je proste o kazdyho vkusu.

BTW: Octavia by pro tebe byla uz moc velka? Mluvil sem vcera s kamosem ze skodovky a konci uz OItour a misto toho pry bude OII pred FL za podobnou cenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to tak. Do srpna se bude vyrabet Tour a pak se (melo by to byt docela brzo) rozbehne vyroba oholene predFL OII. A su docela zvedavej, co oskubou, protoze skubani Primy bude vyzadovat davku invence.

Jestli to ma byt za cenu podobnou soucasnymu Touru, to nevim. Takovej optimista bych asi nebyl. Precejenom soucasna Prima je s 1.2TSI za 373 900Kc a nema to napr. tonovana skla, liftback delene sedadlo, radio, dalkove ovladani centralu, mlhovky nebo bocni listy. Leda ze by se hejbly i ceny dalsich vybav a modelu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vybírej auto,jestli budeš každej den otvírat kufr,tak podle toho.Ceed si jenom hraje,že má kufr,nebo to plato sem nestáhl jednou rukou a to podle mně je vopruz,třeba když prší a ty nechceš něco pokládat na zem.Když si to vezmeš,tak škodovka je pro tohle nejlepší. :palec2: Jo a u tych toyot stačilo přebrousit tu hřídel,aby 5 šla lehko vyndat,ale tuším,že se to kazilo blbým stylem jízdy. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mily bojler.

Nasiel som len toto ako dovod preco si chce NOD kupit prave FIIC: Já se od začátku spíš přikláním k té Fabii i co se týče vzhledu tak od začátku jsem docela do ní ujetej..

Mozno nerozumiem dostatocne tvojej rodnej reci, ale mne to naozaj ako argument nepripada. Chcel radu, tak som napisal svoj nazor. To, ze sa tebe nepaci je len a len tvoja vec do ktorej ti nemienim nijako vstupovat.

Uviedol som, ze zavod je za humnami, pretoze predpokladam bezproblemovu dostupnost nahradnych dielov a chcel som tym rozptylit obavy NODa. O kradnutych dieloch vies Ty zrejme viac - heslo podla seba sudim teba ti zrejme nie je cudzie.

A aby som naozaj presny, uvediem hlavny dovod preco si myslim, ze Ceed je v tomto pripade jasna volba: cena 290tis Kc za SW 1.4, tzn. segment C, neporovnatelne viac miesta na sirku.

Potialto reakcia na Bojlera a jeho utok.

Kedze NOD uviedol, ze jeho rozpocet je obmedzeny na 260tis Ceed tymto padom vypadava z hry.

A len tak na okraj. KIA a SKODA su vsade v EU (okrem CZ a SK) vnimane ako rovnocenne lacne znacky z vychodu. Tak sa tu nehrajme, ze jazdime v Audinach :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ačkoliv jsem příznivec škody, tak bych zvolil ceeda SW. Měl jsem možnost jet jak s Combi ceeda tak i fabie a prostor uvnitř Kie je neporovnatelně lepší a to je pro mě jeden z nejdůležitějších parametrů. Nač mít obrovský kufr, když si dozadu nikdo nesedne, že jo!!

Kia, co se týče standardní výbavy (standadně stříbrné hagusy, rádio...u fabie tvrdě připlácíte) je na tom lépe. Ano, u škody jsou na tom lépe materiály, při prodeji také za ni získáte více. Ale krade se více.

Ceed se faceliftem hodně posunul nahoru. Design budíků i PC je hodně povedený. Opět vychytány mušky ,které byly u prvních verzí. Sedadla byla dobrá, podvozek také. Ovšem na sportovní sedadla ve výbavě Dynamic Fabie to nemá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nasiel som len toto ako dovod preco si chce NOD kupit prave FIIC: Já se od začátku spíš přikláním k té Fabii i co se týče vzhledu tak od začátku jsem docela do ní ujetej..

Mozno nerozumiem dostatocne tvojej rodnej reci, ale mne to naozaj ako argument nepripada.

No vidíš. Každý má jiné priority. Někdo si kupuje auto, protože se mu líbí, někdo kvůli tomu, že je větší. Nechápals, proč uvažuje nad FII, tak sem se tě snažil nasměrovat na jeho příspěvek, kde píše, že se mu líbí.

Chcel radu, tak som napisal svoj nazor. To, ze sa tebe nepaci je len a len tvoja vec do ktorej ti nemienim nijako vstupovat.

Ale kdepak, mě tvůj názor víceméně nezajímá. Nechápals, proč uvažuje o FII, napsal jsem, že důvod uvedl a zase je z toho kovbojka.

Uviedol som, ze zavod je za humnami, pretoze predpokladam bezproblemovu dostupnost nahradnych dielov a chcel som tym rozptylit obavy NODa. O kradnutych dieloch vies Ty zrejme viac - heslo podla seba sudim teba ti zrejme nie je cudzie.

Ta druhá část je hodně laciná a na tvou úroveň se snižovat nebudu. K té první jenom jednu věc - montážní závod není zárukou čehokoli. Zárukou je schopnost díly dodávat a to je spíš o hustotě, vybavenosti a zásobování servisů. Dneska nemá spoustu dílů na skladě u dealera ihned ani Škoda.

A aby som naozaj presny, uvediem hlavny dovod preco si myslim, ze Ceed je v tomto pripade jasna volba: cena 290tis Kc za SW 1.4, tzn. segment C, neporovnatelne viac miesta na sirku.

Super, takže šířka. Díky za vysvětlení. Škoda těch řečí, než jsme se dobrali konce. K tomu bych měl poznámku. Za 290k je to bohužel bez klimatizace, dálkovýho centrálu nebo třeba el. zrcátek. S tímhle vším za 330k. Leda, že by teda vzal nějakej skladovej zbytek.

  • Pozitivní 1
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...