Přejít na obsah

Denní svícení


virgin

Doporučené příspěvky

  • o 4 týdny později...

Zdravím Vás pánové,

našel by se autoelektrikář co by mě dokázal napsat třeba přes SZ jak vyřešit zapojení denního svícení na zakoupených světlech http://www.denni-sviceni.eu/denni-sviceni/eshop/0/0/5/1-Denni-sviceni-LED-homologace-DRL-16 když už ted mám na autě namontované origo "denní" svícení od škoda servisu ve formě sepnutí potkávacích světel při nastartovaní ? auto jsem s tím origo zapojením už koupil.kombajn MR2006TDI Díky moc všem Franta

Editováno: , autor: Kmotak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To LED osvětlení má 3 vývody - jejich barvu nevím, ale v balení musí být návod, kde to bude popsáno kam který kabel patří - je na to zákon a pokud tam ten návod není, je to důvod k odstoupení od kupní smlouvy a k mastné pokutě prodejci od ČOI. Jeden z vývodů patří na kostru, druhý se připojuje na místo, kde se objevuje +12V při zapnutí zapalování - v motorovém prostoru je to například přívod ke spínači couvacích světel na převodovce. Tím se LED světla rozsvěcejí okamžitě po zapnutí zapalování. Třetí vývod se napojuje na drát, kterým se rozsvěcejí potkávací světlomety. Ty se také zapínají přivedením +12V (od spínače světel) a pokud se toto napětí objeví na tom dodatečně připojeném "třetím" drátu LED-světel, vestavěná elektronika v souladu se zákonem LEDky zhasne... A to "denní svícení" potkávacími světlomety by mělo jít vyřadit vypínačem pod krytem na levé straně palubní desky - je společný i pro pojistky a diagnostickou zásuvku = není na to potřeba nic jiného než ten kryt odloupnout a přecvaknout vypínač. Ve FII je k tomu mnohem lepší přístup než ve F1, kde jsou pojistky pod bočním krytem blokovaným zavřenými dveřmi...

Editováno: , autor: Ekkar_z_Bastlírny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, pokud hledáte řešení pro FRS tak já to mám takto, myslím si, že to nejlepší způsob :)

post-61885-0-19991600-1318750228_thumb.j

Jinak to mám uděláno ale style BMW, po odemknutí se rozsvítí a po zamknutí zhasnou, je to trocha práce v elektrice :)

Případné dotazy rád zodpovím ;)

Editováno: , autor: Kacany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim páni,

precital som cele vlakno a rieseni je tu v celku dost. Ale nenasiel som riesenie na to ako by som to chcel spravit ja.

Kupil som DRL s automatikou (ma to tri kable - cierny, zlty, biely)

Chcel by som, aby sa DRL zapli az po nastartovani, kedy uz alternator dobija a spinac svetiel mam v 0, no a ked zapnem parkovacky pojdu LEN parkovacky a ked zapnem stretavacie pojdu stretavacie a zaroven sa DRL vypnu.

Dakujem za odpovede.

Editováno: , autor: tono99
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

skusal som to uz, ale DLR sa zapnu uz pri otoceni kluca do 1-ky ... sice je pravda, ze spinane plus som nemal na TFL, pretoze som to chcel len na rychlo vyskusat. Ale svetla sa zapnu aj tak uz s klucom na jednotke ked to bude na TFL. Alebo sa mylim? Ak ano, prosim opravte ma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím škodováky-fábiáky-rsáky.Už delší dobu uvažuji o denním svícení, ale nic se mi nelíbí,skrátka se to tam nehodí.Viděj jsem ale denní světla,která jsou určena asi pro O2-face,která musí jít upravit i pro F1.Vypadalo to jako podložka pod spz a z ní do stran vycházely asi samolepící pásky s ledkama.Bylo to homologovaný ale cena asi 5500kč.Jen to ted nemohu najít.Bylo to vyfoceno na modré oktě a provedení černé a chrom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím škodováky-fábiáky-rsáky.Už delší dobu uvažuji o denním svícení, ale nic se mi nelíbí,skrátka se to tam nehodí.Viděj jsem ale denní světla,která jsou určena asi pro O2-face,která musí jít upravit i pro F1.Vypadalo to jako podložka pod spz a z ní do stran vycházely asi samolepící pásky s ledkama.Bylo to homologovaný ale cena asi 5500kč.Jen to ted nemohu najít.Bylo to vyfoceno na modré oktě a provedení černé a chrom.

Není lepší tohle: http://www.tuningopt...rack_mod=cenbom

post-21191-0-80465500-1322812527.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

misumi:

Zdravím škodováky-fábiáky-rsáky.Už delší dobu uvažuji o denním svícení, ale nic se mi nelíbí,skrátka se to tam nehodí.Viděj jsem ale denní světla,která jsou určena asi pro O2-face,která musí jít upravit i pro F1.Vypadalo to jako podložka pod spz a z ní do stran vycházely asi samolepící pásky s ledkama.Bylo to homologovaný ale cena asi 5500kč.Jen to ted nemohu najít.Bylo to vyfoceno na modré oktě a provedení černé a chrom.

mozna si mel na mysli toto http://www.milotec.net/LED-denni-sviceni-236/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

njn, kam to ale namontovat?? Buď pod světlo nebo kolem mřížky s mlhovkou, Jiná možnost není, ne?

A jesli máte RS tak pod světlo to nejspíš nepůjde, protože jsou tam ostříkovače a nad mřížkou s mlhovkou končí ten přidanej spojler a je tam sprára. Tam leda nad tu spáru.

post-12297-0-14480600-1322934200_thumb.j

post-12297-0-84153100-1322935664_thumb.j

Editováno: , autor: Drewie
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co do té mřížky vedle mlhovek? Tedy pokud nemáš diesla, ten tam má díru na přívod vzduchu pro turbo.

Nebo nad tu lištu, to by bylo podobné jako jako u RS.

Já osobně bych to do lišty nedával. Je to vrtání skrz dva plasty a taky by Ti pak tam ta lišta nemusela držet, protože by sis mohl proříznout nějakej zobáček, který ji tam drží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl bych koupit tyto lampy, jaký je váš názor?

Na těchto stránkách píšou o led denním svícení s homologací E

http://shop.dayline....8-bef7b7d9f77b/

http://www.tuningcar...nim-p-6719.html

podle mne je to jednoznačné.

post-21191-0-58338600-1323416445.jpg

Editováno: , autor: Casy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš pravdu v tom,že tato světla diodový pruh nemají homologovaný pro denní svícení,ale pouze pro světlo obrysové.

jakákoliv světla musí mít homologaci E,číslo je pouze označení státu,kde byl výrobek schválen.To je ale homologace světla,krom ní na světlometu musí být značky pro jednotlivé zdroje světla.I na skupinovém nebo sdruženém světlometu musí být značka RL pro denní,pokud je jím světlomet vybaven.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...