Přejít na obsah

Fabia 1.9 TDi - odešla převodovka


Doporučené příspěvky

Chlapi,

prosím o pomoc. U našich Fabie 1.9 TDi 74 kW, r.v. 2005 odešla převodovka, prý i se spojkou (volali ze servisu). Převodovku vyndali, rozmontovali a závěr je: nemožná oprava kvůli zničeným ložiskům v převodovce, prý to řadí i 2 rychlostní stupně najednou, způsobeno špatným používáním (nejedná se o vadu na díle). Je nutná výměna za nové díly v ceně cca. 55 000 Kč.

Myslíte, že je možné u auta, co má najeto cca. 75 000 km něco podobného.??

S autem jsem před servisem jel, za jízdy řadilo celkem normálně, po zastavení a vyřazení na neutrál byly slyšet zvuky, jakokdyž zůstane zařazená rychlost a zpátečka šla zařadit pouze velkou silou. Nicméně po několikarém vyšlápnutí spojky se převodovka vždy umoudřila.

Poraďte mi nějaký vrakáč nebo někoho, kdo by mohl sehnat převodovku z nějaké bouračky.

Díky všem za reakce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Chlapi,

prosím o pomoc. U našich Fabie 1.9 TDi 74 kW, r.v. 2005 odešla převodovka, prý i se spojkou (volali ze servisu). Převodovku vyndali, rozmontovali a závěr je: nemožná oprava kvůli zničeným ložiskům v převodovce, prý to řadí i 2 rychlostní stupně najednou, způsobeno špatným používáním (nejedná se o vadu na díle). Je nutná výměna za nové díly v ceně cca. 55 000 Kč.

Myslíte, že je možné u auta, co má najeto cca. 75 000 km něco podobného.??

S autem jsem před servisem jel, za jízdy řadilo celkem normálně, po zastavení a vyřazení na neutrál byly slyšet zvuky, jakokdyž zůstane zařazená rychlost a zpátečka šla zařadit pouze velkou silou. Nicméně po několikarém vyšlápnutí spojky se převodovka vždy umoudřila.

Poraďte mi nějaký vrakáč nebo někoho, kdo by mohl sehnat převodovku z nějaké bouračky.

Díky všem za reakce

Já jednou kupoval tady a spokojenost --> http://www.skodavrakoviste.cz/ , ale je jich spousta , záleží , odkud jsi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja mel shodou okolnosti ted auto v servise kvuli prevodovce a loziska byly v coudu taky . ale prej to bylo ne unavou matrose ale spis tam nekdo narval blbej volej . vymenil loziska a frcim dal . sice prevodovka porad malilicko susti ale na to prdim . vyslo me to na sedmicku i s vymenou oleje v prevodovce a geometrii

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nakonec vyřešeno přes pana Sixtu během 24 hodin: http://www.prevodovky-sixta.cz/, velká spokojenost! :palec2:

Oprava vyšla asi na 13 tisíc, nová jsou ložiska a ozubená kola u 1°, 2°a 5° a zpátečky - bohužel vylétla distanční podložka a ozubená kola se potkala.

Btw. na převodovce z vrakáče je prý stejně nejlepší udělat generálku za cca. podobné peníze na kolik přijde oprava...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...