Přejít na obsah

Umístění výparníku klimatizace Octavia II


h.vik

Doporučené příspěvky

Zdravím pánové,

rozhodl jsem se vydezinfikovat klimatizaci v Octavii II, problém je ten že nemám ponětí kde je umístěn výparník klimatizace a jak se k němu dostat. Ma stím tady někdo zkušenosti? Byl bych vděčen za každou radu.

Hledal jsem všude možně a nenašel. A kam nechodí Google, tam by měl jít SEO konzultant :)

Vím že u Fabie I se kvůlt tomu musí rozdělat celá palubka, je to tak i u OC II ?

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Výparník ?? není to náhodou kondenzátor ?? ten je hnet první když otevřeš kapotu přední také to je v servisním manualu jak na to neboli návody na opravu do toho bych se nehrabal noví kondenzátor na O II stojí od 3500kč plus náplně a kontrola těsnosti

Otevří přední kapotu a máš ho hnet první druhý je na topení a u motoru je klima

Editováno: , autor: Luďa
necituj předchozí příspěvky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

motáš hrušky s jabkama!

Výparník VT je místo, kde se chladivo z kapalného stavu mění na plynné - je umístěn v tělese topení, je to ta věc, co ochlazuje vzduch v topení

Kondenzátor NT je místo, kde plynné chladivo přechází na kapalné - neboli chladič klimatizace, slouží k odvodu tepla u klima okrhu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

motáš hrušky s jabkama!

Výparník VT je místo, kde se chladivo z kapalného stavu mění na plynné - je umístěn v tělese topení, je to ta věc, co ochlazuje vzduch v topení

Kondenzátor NT je místo, kde plynné chladivo přechází na kapalné - neboli chladič klimatizace, slouží k odvodu tepla u klima okrhu.

Pánové nikdo nic ?

Rád bych to vyčistil Wurthem na klimatizace. Kudy přesně vést hadičku aby se dostala co nejvíc na výparník?

Budu vděčnej za každou radu.

Editováno: , autor: h.vik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...lidi, něco OT ale když mi běží klima, také máte takový písklavý zkuk klimošky?? Vím, že to děla když se mění plyn na kapalnou část, ale hluk je celkem vysoký a zapínat radio se mi občas nechce. Jak jste na tom vy?? "Píská" vám klima, nebo nic neslyšíte. Díky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

...lidi, něco OT ale když mi běží klima, také máte takový písklavý zkuk klimošky?? Vím, že to děla když se mění plyn na kapalnou část, ale hluk je celkem vysoký a zapínat radio se mi občas nechce. Jak jste na tom vy?? "Píská" vám klima, nebo nic neslyšíte. Díky moc

Možná je v okruhu jen málo chladiva, nechat zkontrolovat a dle potřeby doplnit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...