Přejít na obsah

LPG v Chorvatsku


Host Malta

Doporučené příspěvky

Ahojte, nevíte někdo jaká je aktuální cena LPGv Chorvatsku? Snažil jsem se najít něco na netu, ale nic konkrétního. Na www.chorvatsko.cz je cena 4,90Kn ale to tam bylo i loni a když jsem pak bral v Karlovacu tak měli 3,05Kn stejně jako pocelém HR.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte, nevíte někdo jaká je aktuální cena LPGv Chorvatsku? Snažil jsem se najít něco na netu, ale nic konkrétního. Na www.chorvatsko.cz je cena 4,90Kn ale to tam bylo i loni a když jsem pak bral v Karlovacu tak měli 3,05Kn stejně jako pocelém HR.

kolik je jedna kunda?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte, nevíte někdo jaká je aktuální cena LPGv Chorvatsku? Snažil jsem se najít něco na netu, ale nic konkrétního. Na www.chorvatsko.cz je cena 4,90Kn ale to tam bylo i loni a když jsem pak bral v Karlovacu tak měli 3,05Kn stejně jako pocelém HR.

koukni sem

http://www.chorvatsko.cz/moto/hmoty.html

http://www.ina.hr/hrv/page.asp?p=81530

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte, nevíte někdo jaká je aktuální cena LPGv Chorvatsku? Snažil jsem se najít něco na netu, ale nic konkrétního. Na www.chorvatsko.cz je cena 4,90Kn ale to tam bylo i loni a když jsem pak bral v Karlovacu tak měli 3,05Kn stejně jako pocelém HR.

koukni sem

http://www.chorvatsko.cz/moto/hmoty.html

http://www.ina.hr/hrv/page.asp?p=81530

tady jsem se právě díval a těch 4,90Kn byla i loni a neodpovídalo, dokonce i na ty stránky INA už jsem se díval ale také to neodpovídá.

Ale dostal jsem typ na dobrý odkaz, tak se o něj s váma podělím, pokud by to mohlo pomoci někomu dalšímu

http://www.gas-tankstellen.info/menu.php?language=en_US

to Tomas B: střed ČSOB byl 3,90 Kč za 1Kn. Jak se to pohybuje ve směnárnách ale nevím, ale bude to +- stejné

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoooj Malta -_-

Díky za ten odkaz. Taky jeden přidám:

http://www.kralicek.cz/lpg/chorvatsko.html resp. je to přesměrováno na: http://www.lpg.host.sk/

Když jsem se občas, už od začátku roku, díval na www.chorvatsko.cz atp. tak mě taky neušlo, že ceny LPG v Chorvatsku podléhají, stejně jako všude jinde, sezónním výkyvům, ale myslím si, že přes hlavní turistickou sezónu budou opět na obvyklých 3,05HRK. Poslední 2-3 roky, co si tak pamatuji, to tak aspoň bylo vždy. 4,90 je určitě neaktuální cena, toho se nemusíme obávat, až si vyrazíme naložit se do slaného :D-_-

BTW: koruna kvůli volbám oslabuje, bohužel pro všechny, kdo chtějí nakoupit zahraniční měnu :( Takže kuny jsem minulý týden nejlevněji sehnal za 4,05,-Kč a bude zřejmě hůř, takže je lepší nakoupit finance na dovolenou pokud možno co nejdřív, pár kačenek se tím dá ušetřit ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoooj Malta -_-

To víš, rád bych, ale u mě je to vždycky trochu nejistota do poslední chvíle, jestli dostanu nakonec dovolenou a tak vůbec jestli všechno klapne..... Ale když jo, tak jsem šťastnej jako blecha :D

Kdy plánuješ vyrazit Ty? A jakou máš cílovou destinaci?

Doufám, že 3,05 nás čeká i letos. Jinak v Chorvatsku je prý podstatně kvalitnější LPG než u nás a dá se na něj najet víc. Obecně je to tím, že tam prý dávají stabilně vyšší procentuální podíl té víc hořlavější složky. Tuším propanu, ale to teď nechci kecat, protože vždycky zapomenu, která složka, jestli propan nebo butan je ta hořlavější, to víš, skleróza nebolí, ale člověk se naběhá :D

Už jsem v minulosti v Chorvatsku s autem na plyn několikrát byl a vždy jsem byl s kvalitou plynu i dojezdem spokojen, tak na tom asi něco pravdy bude B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdárek Mr.Format -_-

No, pokud také všechno klapne (hlavně finance, dovču už mám podepsanou) tak 21. nebo 22.7. ale doufám že to klapne, už jsem musel koupit nové letní obutí, tak čekám co se ještě vyvrbí (jako faktura na plyn za topení apod.).

No byl jsem zatím v Chorvatsku 3x, vždy s autem na plyn (2x Felda Combi a loni s Fábkou) a vždy spokojen. Teď s Fábkou víc protože mám vyšší dojezd. S Feldou jsem od Mikulova s plnou dojel akorát kousek za slovinské hranice a až do Karlovacu jsem musel na benál, ale s Fábkou až do Karlovacu a ještě jsem tam teď naposled asi 7l měl. No s Feldou jsme byli 2x na stejném místě v Ninu u Zadaru. S Fábkou jsme byli v Pagu na ostrově Pag.

Letos to vidím níž, tak Omiš nebo ještě něco dolej. Také pevně věřím v cenu 3,05.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Malta -_-

Tak to jsme na tom podobně. Já byl jednou s Feldou u Zadaru v Biogradu na mori a 2x se mi zalíbilo na riviéře Šibenik. Naposledy vloni, to jsem si s Fabčou i testnul tu jejich novou dálnici až skoro dolů ke Splitu a bylo to mooooc pěkné. Zajímavé, že s dojezdem tam jsem nikdy problém neměl, čerpačky byly hodně cestou přímo po ruce. Poslední tankování LPG ještě v Brně (i s Feldou, nádrž 45l naplněná na 80%), pak tuším 525km Karlovac a v pohodě jsem vždy dorazil na tu novou pumpu společnosti Petra, kde mají LPG. Je to na dálnici, ještě pár km před Karlovacem a pak mi to bez problémů a s velkou rezervou vydrží až dolů do Šibeniku, kde vloni byly už dokonce 3 čerpačky LPG :)

Zato při cestě zpět, zvláště na noc, jsem na žádnou pumpu na LPG jen tak po cestě nenarazil. Sice by měly nějaké být v Karlovaci i Zagrebu, ale bloudit v noci městem a hledat je se mi nikdy nechtělo. A potom už jsem musel pár km před Grazem jít na benzín až do Mikulova :(

Přeji Ti, ať Ti fakturky za živobití nezkazí dovolenou a snad nám to vyjde oběma. I těch 3,05 -_- Chorvatský kucííí a holky sice už nevědí, kde ještě turisty víc oškubat, ale ceně 3,05 snad zůstanou věrní i letos B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky Mr.Format -_- ,

tobě také ať to vyjde.

Do Zagrebu bych také nazajížděl. Jinak v Karlovaci je jedna čerpačka hned na kraji (směrem od nás) a je nonstop. Když bys jel zpátky domů a sjel z dálnice do města tak ho projedeš (není to složité) až nakonec a na poslední světelné křižovatce (za ní už jsou budky "Cestarine")se dáš doleva a jseš u benzinky kde mají i plyn a jak jsem psal jsou Nonstop. Jinak je ještě jedna kousek od autobusového nádraží v Karlovaci, ale to už se musí trochu kličkovat (mají to zaznačené) ale nemají tam o víkendu a ani v noci.

Já jel zatím pokaždé po staré kolem Plitviček, zdálo se mi dost dát 1300 Kč za projetí dálnice až ke Splitu tam a zpět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Malta díky :)-_-

Tak to je pro mě super informace, věděl jsem, že v Karlovaci někde blízko sjezdu z dálnice čerpačka LPG je, ale nikdy jsem tam nebyl. Cestou tam jsem ji nepotřeboval a cestou zpátky se mi nechtěla hledat ;) Ale podle toho popisu už bych si troufnul se po ní na zpáteční cestě poohlédnout.

Díky a ať se nám to vydaří -_- Měj se a pěknou dovolenou :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud by to vyšlo, tak u mě asi opět zvítězí riviéra Šibenik, letovisko Rogoznica. Pěkné fajn místo, asi 840 km od Brna a mám tam kontakt na skvělé ubytovatele, takže přímo do soukromí, rezervace přes mail nebo telefonem a bez prostředníků :) Druhou eventualitou, kdyby bylo v Rogoznici plno, tak je Biogradská riviéra, konkrétně Drage, Biograd nebo Sv.Filip i Jakov. I tam se mi moc líbilo. Volím už trochu klidnější místa, žádná přenašlapaná Makarská apod. ;) A termín by měl být 12.7.-21.7., tak si potom můžeme zamávat na dálnici, já pojedu už vyrekreovaný a smutný, že dovča skončila, domů a Ty se teprve pofrčíš slunit B) Jinak celkovou dovolenou budu mít 10.7. - 31.7., to abych nezlenivěl a ještě měl dost času taky na makání doma..... <_<:unsure:;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj plynaři! 1.června jsem rozšířil Vaše řady a musím říct, že LPG je super. Za necelé 2 měsíce najeto 4000 km (Dubrovník a zpět+popojížďky) a je to bomba. Auto valí jako na benzín, jen o mnoho levněji. Tankoval jsem v Brně a poté v Mariboru (dá se to dobře najít, jen chtěl platbu v SIT, takže jsem je vyměnil asi 400 m odtud na pumpě). Potom jsem dojel až nedaleko ke Splitu a s tím vystačil až do Dubrovníku. Místo 6000,- za benzín k moři a zpět + výlety jsem letos zaplatil 3000,- to je bájo. Přestavba stála 32 tis. a je to sekvenční Lovtec. Max. spokojenost. Od té doby ještě okružní jízda Jeseníky a Polsko a super. V Polsku je problém najít benzínová čerpadla, všude jen nafta nebo "AUTOGAZ" ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj camillo_cz, vítej :) Já to měl letos kousek pod Šibenik, 860km jedna cesta, nějaké ty popojížďky k tomu, celkem skoro 1900km a za PHM jsem dal 1720,-Kč (po přepočtu). Docela příjemné oproti benzínu, kde by to bylo minimálně 3500,-Kč ;)

Jinak přesto, že mám pouze "klasickou" velikost nádrže 45l, kterou mám místo rezervy, tak no problem. Tankování v Brně a pak až v Karlovaci (520km), potom až v Šibeniku, kde už se nám to nějak rozrostlo, už jsou tu 3 čerpačky na LPG, což je v jednom poměrně malém městě na Chorvaty tedy opravdu nátřesk... :D

Ať Ti to ve zdraví jezdí a pěkné výlety a dovolené -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji! Je to nádhera, jak to vrčí a frčí  ;)  super. Ještě uvažuju o výletu do Osvětimi-je to kousek za hranicemi a myslím, že by to mohlo být poučné. Nevíš něco o cestě? Jinak plynu ZDAR! :)

Osvětim - plynu zdar :D

To je nějaká provokace? :smich: To se ti moc nepovedlo.

Tak jsem to nemyslel. Omlouvám se všem přítomným :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Camillo_cz: Osvětim bohužel není můj směr a v Polsku jsem s auti tak jako tak nikdy nebyl, takže v tomto Ti asi žádnou zkušenost nepřinesu.... Já jen tak Rakousko, Corvatsko, Slovinsko, trošku Itálie a Německo, ale jinak nic... :)

BTW: co máš za motůrek a jakou máš spotřebu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám 1.6 74kW kombík a spotřeba nejmenší zatím byla 7.2 l plynu a nejvíc lehce nad 10 při sprintu po dálnici. Průměr držím 8 litrů, čili při ceně 14,20, za jakou tankuji je to asi 1,20 (půlka předchozích nákladů na benzin). Velká spokojenost.

P.S. Sestra dostane na začátku září Octavii Combi II TDi, takže se povozím, ale uvidíme, jestli bude co závidět. Já jsem velmi spokojen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Omlouvám se za přehmat u ČS stanice u Karlovace, nejdná se o ČS společnosti Petra, jak jsem mylně uvedl, ale o PETROL

Malta: Díky moc za ten popis tankování v Karlovaci, našel jsem to v pohodě, díky -_-

Ahoj Mr.Format,

také jsem byl překvapen, když jsem jel po dálnici (mimochodem až ke Splitu a zpět - sůůůůpr) že je sjezd na Karlovac až na jeho konci a že se dostaneš přímo k té benzince, kterou jsem ti popisoval. Jinak jsem to sledoval (řídila žena, tak jsem se měl čas významně rozhlížet B) ), tak poslední od Splitu (ne však jediná) byla 49 km před Karlovacem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Malta, tak to já letos nechtěl riskovat kolony u tunelu Sv.Rok, protože vloni jsem si to tam "vyžral" do sytosti. Kolony jako sfiňa, hromada peněz za mýtné a co člověk nadehnal časově na jízdě po dálnici oproti jízdě po staré cestě přes Plitvice, to pak vzápětí ztratil v kolonách, které se sunuly krokem <_< Takže letos mě na dálnici nikdo neviděl, vypadl jsem z dálnice v Karlovaci a jel kolem Plitvic po staré. A byl jsem docela nadšený, cesta úplně prázdná a na rozdíl oproti jízdě po dálnici bylo na co koukat, pěkná scenérie, Velebity a tak :) A hezkých pár korunek ušetřených na mýtu....

Ale uznávám, že jízda po té nové dálnici až dolů na Split je pěkný zážitek, to se s těmi našimi rozhrkanými tankodromy,k terým se nevím proč taky říká dálnice, nedá vůbec srovnat. Ale myslím, že nejen já si to náležitě vychutnám, teprve až bude mít Sv.Rok i druhý tubus ;)

Jinak jsem rád, že nám ta dovča oběma vyšla -_- Kde byla letos Tvá cílová destinace?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...