Přejít na obsah

Převodovka - opravy


def

Doporučené příspěvky

Ja by som asi urcite volil opravu. Repasovana prevodovka nebude lacna a stale nevies co zazila a ako moc dobre je zrepasovana. Pan Sixta by mal byt odbornik a ak ti tvoja funguje dobre, tak ti ju vlastne zrepasuje a budes vediet co tam mas.

Vybratie prevodovky a znova namontovanie zoberie tak 4-6 hodin. Zalezi na okolnostiach. Ja som za tuto pracu zaplatil znamemu mechanikovi 100euro, ale cena vzdy zalezi kde a kto ti to robi ;-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

johny a kolik te stalo to vypodlozkovani???a kde ti to delali??

Ja som to riesil troska zlozito. Zijem v Prahe, znameho mechanika mam v Lipt. Mikulasi. Pisal som panovi Sixtovi, on povedal ze sa podla popisu jedna o tuto zavadu. Blbe na tom celom je to ze on ti prevodovku nevymontuje. No a ja by som to mohol riesit akurat tak, ze najdem nejakeho servisaka v Prahe, ktory mi to vymontuje, ja si niekde poziciam druhe auto a odveziem prevodovku panovi Sixtovi.

Ten moj mechanik mal tiez cloveka na prevodovky, kontaktoval ho a ze za nejaku sumu mi preda druhu, ojazdenu. Praca  na vymenu prevodoviek ma vysla na 100e, ale pritom som uz rovno vymenil aj spojku. Lenze ta druha prevodovka hukala rovnako ako moja. Tak sme volali tomu chlapikovi a on o tom probleme vedel a vedel ho tiez opravit. Tu jeho prevodovku mi zatial pozical, v mojej vymenil lozisko a dal tam nejaku podlozku no a potom som si spravil dalsi vylet do Tatralandie a za 100e mi prevodovky znova vymenili. Za opravu prevodovky a lozisko som platil dalsich 100euro. Prevodovka jazdi teraz dobre, na aute uz mam 285 tisic.

Ak by som v tedy poznal v Prahe dobreho mechanika ktory mi to za rozumnu cenu vymontuje a potom znova namontuje, tak by som to riesil asi cez pana Sixtu. Bolo by to asi drahsie ale zas by som menej cestoval a bolo by to rychlejsie...

 

Johny

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moj problem bol v tom, ze hriadel na ktorej je nastrcena spojka mala vuli a ked sme s nou pohli tak sa hybala dopredu a dozadu. Zevraj to bol znamy problem mojej prevodovkovej skryni, bolo tam uz vybehane lozisko a tusim ze ta hriadel tlacila na druhom konci prevodovky do jej obalu.

Pan Sixta tam popisuje viac problemov ktore to mozu sposobovat. U mna nebolo podlozene ziadne gulickove lozisko z venku, neviem kde presne sa ta podlozka dala, ale nejaka podlozka niekam sa tam asi musi dat. Prezradil ti pan Sixta co ti v tej prevodovke vsetko spravil a v com presne bol problem?

 

http://www.prevodovky-sixta.cz/index.php/opravy-mechanickych-prevodovek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Mám taky OII 2.0 TDI 103 kw najeto 98 000 km r.v 2006 a ted v zimě než se ohřeje tak mi jde huře řadit 2 stupen jakoby řadička narazila a potom tam rychlost zapadla-takové brnknuti do ruky.Jinak vše ostatni řadi normálně.Když se motor ohřeje tak 2-ka jde bez problemu.V letě s tim nebyl problem

uz jsi to vyresil?? me to ted zacalo delat po oprave převodovky...dela mi to jen prvních asi 10 zarazeni(pote to jde cely den jak po masle) a jen z 1 na 2jku..z neutralu na 2 v pohode a z 3 taky..taky jako kdyby mi to brnklo do ruky a pak zapadne..nemate nahodou někdo ten samy problém?nejlepe vyreseny? je zajimave ze to dela jen par zarazeni a pak to jde uplne bez problemu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 4 měsíce později...

Dobry den pani, 

 

vedel by mi niekto poradit, mam Ocataviu II FL 1,6TDI r.v.2011, pri 4. a 5. prevodovom stupni mi rovnomernej jazde je pocut hluk ako keby od prevodovky. Pocas zrychlovania ked je motor pod zatazou to nerobi iba pri udrziavani rychlosti. Ked vymacknem spojku alebo nedrzim plyn hluk stichne. 

Ma niekto skusenosti ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 1 rok později...
V 28. 3. 2014 na 16:18, Junti napsal:

Dobry den pani, 

 

vedel by mi niekto poradit, mam Ocataviu II FL 1,6TDI r.v.2011, pri 4. a 5. prevodovom stupni mi rovnomernej jazde je pocut hluk ako keby od prevodovky. Pocas zrychlovania ked je motor pod zatazou to nerobi iba pri udrziavani rychlosti. Ked vymacknem spojku alebo nedrzim plyn hluk stichne. 

Ma niekto skusenosti ?

Zdravím. Je to už dlouho co jste psal tento příspěvek, ale zkusím se zeptat :). Mám podobný problém na 2.0 TDI CR. Vyřešil jste tento problém a čím to bylo a hlavně za kolik. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Ahoj, poradi nekdo?

mam Octavii 2 combi, 1.9TDi, motor BKC, r.v. 2/2005, zadni parkovacky - original. Prevodovka funguje dobre, ale jen jedna vec me sere!! Nechal jsem v AS Skoda udelat spojku, kdy vyndali prevodovku, kdy byl nasledne vnitrek oplachnut. Spojka je ok, ale pote se zjistilo, ze do cidla zpatecky (po zarazeni R se nekdy rozsvitily parkovacky a nekdy i zajizdy vpred) se dostala voda, tak se servis k tomu postavil a vymenil cidlo za nove. Pak jsem zjistil, ze po zarazeni R se couvacky rozsviti jeste pred danim R do konce drahy. Nechal jsem to teda seridit, jak to ma byt z vyroby. Nastal vsak po cca 0,5 roce novy problem, ktery potrebuji vyresit. A to, ze zaradim zpatecku, staci mit pri couvani na radici pace ruku nebo abych se ji dotknul z boku , tak cidlo vypadne, nasledne se zase zapne, kdyz tam nenecham ruku!! Drive to delalo i samo pri couvani, ze signal vypadnul. Kde je problem?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...