Přejít na obsah

Komplet brzdy


Speedy20V

Doporučené příspěvky

Dnes mi přišly domů kotouče Zimmermann sport vrtané a destičky Ferodo Thermo Quiet od SEBA. Tímto Sebovi děkuji za rychlé a spolehlivé jednání! Ještě navíc jsem zdarma jako bonus dostal dobré a užitečné rady :palec2:

O víkendu se chystám na výměnu, tak pak budu referovat, jaká s nima bude spokojenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nemužu to najít, napište mi to prosím fakt, nerad bych tu strávil mládí

Špatně hledáš kámo! Stačí kouknout ke mě na web: http://www.skywolker.wz.cz/brzdy_z_rs.htm

Potřebuješ:

...těhlice z 1.8 t 110 kw, nebo přímo RS - jsou stejný - ty jsem schopen sehnat úplne nový za 3 500,- kč!

...nový ložiska

...náboje kol se použijí ty stávající - jen bych jim na přesném soustruhu zkontroloval házivost!!

...brzdiče i s držákem z RS + kotouče 312mm + desky

...a nějaký znalosti jak to všechno bez újmy poskládat

Je jasný, že pak už budou nutností nejmenší kola o prům. 16"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V sobotu jsem "nainstaloval" ;) na předek nový kotouče Zimmermann sport vrtaný a desky Ferodo TQ od Seba a v neděli jsem na nich najel prvních cca 150Km. Jediný, co zatím můžu konstatovat, že nic nehází, ale taky ani moc nebrzdí. :huh: Ale předpokládám, že brzdy si musí "sednout", než se desky a kotouče zajedou.

Ale brzdy jsem očistil, nabarvil (barva šedá Hammerite) a vypadá to bezvadně. Když jsem sundal starý kotouče, tak jsem je ještě jen tak pro zajímavost změřil, a měly nějakých 20mm, takže už bylo na čase je vyhodit. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V sobotu jsem "nainstaloval" ;) na předek nový kotouče Zimmermann sport vrtaný a desky Ferodo TQ od Seba a v neděli jsem na nich najel prvních cca 150Km. Jediný, co zatím můžu konstatovat, že nic nehází, ale taky ani moc nebrzdí. :huh: Ale předpokládám, že brzdy si musí "sednout", než se desky a kotouče zajedou.

Ale brzdy jsem očistil, nabarvil (barva šedá Hammerite) a vypadá to bezvadně. Když jsem sundal starý kotouče, tak jsem je ještě jen tak pro zajímavost změřil, a měly nějakých 20mm, takže už bylo na čase je vyhodit. :palec2:

20 mm je ještě dobrý, nový mají 22 a min. můžou mít 19, takže by ještě něco vydrželi. Pak napiš kdy si sedly a jak to brzdí. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem ze začátku taky pocit, že to vůbec nebrzdí, začalo to brzdit, tak po 2 tis. km. I teď po ujetí 5 tis. km, když po rozjezdu poprvé zabrzdím není to nic moc, až tak po třetí to zabere! Pomalu už si mi sedly destičky plnou plochou, protože Feroda Premium mají takové ty úkosy, a je to lepší když už to brzdí větší plochou!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsem si taky říkal. Ono ty úkosy mají snad tu funkci, že destičky nepískají, ale zase na druhou stranu si myslím, že se tím poměrně výrazně zmenšila plocha, takže bych řekl, že to je kontraproduktivní. U Ferodo desek mi ty úkosy přijdou dost velký. Tipuju to tak na 1/4 - 1/5 celkové plochy destičky.

No uvidím, až se zajedou. Je mi jasný, že těch cca 130km co jsem na nich zatím ujel je opravdu málo na objektivní hodnocení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ahojte,

měnil jsem brzdy na Octu Tdi PD 96 kW. Origo už byly sjeté. Kupoval jsem dle nejlepšího hodnocení z těchto příspěvků Zimmermany klasické + Ferodo desky. Po cca 4 000 km se začaly vlnit a teď při 10 000 jsou na hovno. Při brzdění se třepe volat jak kráva.

Předtím jsem měl Octu 66 kW, 2x jsem měnil Ate Powerdisk rýhované + adekvátní desky na to Ate a vždy po cca 4 000 toto dělaly také.

Takže už vážně nevím co koupit. Podotýkám, že vždy při nasazení nových brzd 2 000 km jezdím klidnou jízdou a snažím se moc prudce nebrzdit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak som to tu cele prelúskal a ... skoro nič som sa nedozvedel. Ja som po doterajších skúsenostiach chcel ísť do kombinácie Brema Max a Textar, ale už som na pochybách. :feve: Pravdepodobne Bremba MAX čo sa predávajú teraz budu oveľa nekvalitnejšie ako tie z pred pár rokov. Na svojej OCTAVII 1,6 74kW r99 mam v predu 256ky kotuče Brembo MAX momentalne pred tesne pred koncom života. Už veľa krát som im dal poriadne zabrať (pár krát až tak že sa nedala udržať ruka na disku :kol-29: ) A stále prefektne brzdia a nekopú. Máte niekto nahodene Bremba čo boli kúpené pred 3ma 4oma rokmi? Prikladám foto čo to tam mám. Kvalita mobiloveho foťaku :kuk:post-15242-1219919888_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...