Přejít na obsah

Naskakuje chyba ABS, EDL,ESP, pokud mám nabalený sníh v podběhu


dr.buben11

Doporučené příspěvky

Ahoj všem, chtěl bych se zeptat, jestli někdo nevíte, co s tím? Když nasněží a je na silnici sníh a břečka,

naskočí mi porucha ABS, EDS, ESP, je to zimu co zimu. Nejvíc mne točí, že když to člověk potřebuje,

tak to nefunguje, sem tam to odpadne, ale to se to musí dobře vyspat. Ve Škoda servisu mi řekli,

že je to běžná věc...mám Octavii 2003. dík za případné odpovědí a pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

s tym odhalenym dratom to asi nebude lebo ked mi to zacalo robit, tak som strihol tesne za napichovackou a dal tam iny kabel. potom neskor o pol roka som strihol a napojil drot tesne az pri riadiacej jednotke a stale to robi. .... minule som siel na aute a vyplo mi turbo, tak som nezastavoval ale v rychlosti okolo 90km/h som vypol motor a znova nastartoval za jazdy a sa mi nerozsvietilo ani abs ani esp, ale akonahle som klesol pod rychlosti cca 60km/h tak sa mi to znova rozsvietili a to aj bez toho aby som sliapol na brzdu. ta chyba sa uz vsade mozne na forach rozoberala ale nikde nebolo napisane ked to niekto vyriesil ze ako odstranil chybu. je mozne ze to bude rj abs ale nerad by som ju kupil a bude to nieco ine.... heeeeeeeelp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

takze nove poznatky........vsetko mi presli cez vag .... snimac otacok na prednom lavom kolese bol ko. vymenil som ho uz ide dobre (kontrola cez vag), ale stale mi vypisuje chybu na tom istom kolese. chyba sa neda vymazat ked auto stoji, iba za jazdy. vsetko ok pokial znova nevypnem motor. ked nanovo nastartujem tak znova svieti abs esp. uz som vymenil na tom kolese asi 4cidla. nejaky cas bol pokoj a znova odijde do vecnych lovist :( . mozno je to aj riadiaca jednotka. aj by som ju kupil, ale ked to nebude ona, tak zbytocne vyhodim prachy. neviem ci to moze mat suvistlost ale svieti mi aj airbag volantu(je opotrebeny ten kruzok pod volantom), aj ked predtym mi svietil airbag ale abs nesvietilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přátelé koukám, že problémů spousty, řešení žádné. Měl bych pro vás pár typů.

1. Když měníte snímač otáček, tak nešetřete. Ty čínské fakt nefungují!!!!!! I po výměně, opětovně vyskakuje chyba.

2. Podle schématu proměřit vedení od konektoru snímače ke konektoru řídící jednotky brzd. odpor bude v setinách ohmů.

3. Napíchnout na diagnostiku, udělat zkušební jízdu rovně a zkontrolovat, jestli všechny snímače od kol posílají stejnou hodnotu rychlosti. Pokud ne, tak je buď špatný snímač otáček (pokud je nový čínský, je špatný),nebo vedení, pokud je vedení v pořádku, tak je závada na impulsním kole. Buď je pomačkané, nebo zrezlé, nebo jinak poškozené.

Pokud by někdo chtěl, tak se na nějaké problematické auto můžul podívat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...