Přejít na obsah

MRÁZ .. špatně startuje,slabá baterka ? 2,0TDI


RemyZero

Doporučené příspěvky

Zdravim všechny,

potřebuju menší radu.

Když je mráz kolem - 10 °C a auto stojí veku v práci 11 hodin, tak ráno to sotva naskočí.

Baterka špatně točí a přitom je nová.

V nevytopené garáži i po týdnu nastartuju nádherně.

Nemáte s tímto taky problém a nebo nápad co bych měl dělat??

Je mi to blbý, když to v práci startuje jak nějaké stará multikára.

Díky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Baterku můžeš mít novou a pokud bude mít malý startovací proud tak ti je na prd.Při koupi jsi měl místo šetření připlatit a a navštívit odborníky co o tom něco vědí.A druhá možnost je že už by potřebovat repasovat startér.Není už v kondici jako když byl novej. Pak se to chová jako že je slabá baterie.Dál je potřeba mít dobrý žhavičky aby motor pěkně naskočil a nehádal se.To by mohlo dělat ty pazvuky podobný multikáře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podle toho, co píšeš, to nevypadá na baterku a ani startér...to by se projevovalo i při teplotách kolem tý 0 co máš v garáži...spíš to bude naftou a celkově budeš mít stuhlej olej - vetší odpory a taky na mrazu dostává baterka prostě do těla...když je v kondici i tak bude mít 50% kapacity oproti teplotách kolem 20...zkus nějaký aditiva bo tak něco co se rve do toho dehtu a dej vědít jak to vypadá... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo to dela i nafta :) zamrzne a zasere ti filtr :) stalo se mi to 2krat ... nastartoval jsem asi na potreti a pak jsem jel a proste to nejelo dokud to nerozmrzlo .. takze jsem jel celou cestu 80, protoze mi to vic nejelo :D u jaky benzinky si tankoval naposled?? jinak bezva zazitek ... a dekuju ceskym benzinkam za tu kvalitni naftu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samá špekulace a co máš za baterii nikde :feve: Zkoušel jsi jí proměřit nebo přípíchnout od někoho přes káble a pak vyzkoušet start? Kolik km jezdíš do práce a z práce? To že je u pumpy velkej odběr neznamená že je nafta aditivovaná :feve: Pokud chceš zjistit příčinu tak pro to halt budeš muset něco udělat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do práce jezdím 32 km tam a 32 km zpět. Takže dosatečná vzdálenost na zahřátí a dobití auta.

Aditiva už jsem objednal a vyzkouším je, to problém neni.

Baterii jsem dneska proměřoval v garáži a je OK.

V práci jí bohužel proměřit nemůžu, když ráno startuji.

Baterie neni žádná značková, ale hodně se u nás prodává a můj servisák prodává jenom tyhle a zatim byly všechny OK.

Tedka nevím značku a jsem línej jít ven to zjistit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tož to už je indicie která téměř určitě vylučuje problém z baterií ;) Uvidíš jak se to bude chovat s aditivi. Tankuju jen u Benziny a bez problému. Auto mi stojí taky na mrazu v práci na parkovišti a jezdím jen 14km. Viskozita oleje taky může hrát svou roli.

Editováno: , autor: šulda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tož to už je indicie která téměř určitě vylučuje problém z baterií ;) Uvidíš jak se to bude chovat s aditivi. Tankuju jen u Benziny a bez problému. Auto mi stojí taky na mrazu v práci na parkovišti a jezdím jen 14km. Viskozita oleje taky může hrát svou roli.

Taky jsem pred 14 dny natankoval u Benziny( jeste k tomu verva diesel) a jak bylo tech -20 tak stejne zamrzla ... a byly tam i aditiva .tak fakt nevim help.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Remy.

Koukám zase problémy... :feve:

Já beru jen u Benziny (TOP Q nebo Vervu diesel) a pěchuju to VIF aditivem (na zimu i víc než odměrku na 20L).

Ale je fakt, že při -20°C Ti prostě nafta parafinuje (obzvlášť ve starém filtru).

Právě ty zimní aditiva zlepšují filtrovatelnost.

Jak máš starej filtr?

Nicméně podle popisu bych to viděl jako závadu startéru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diesel motor potrebuje: Kvalitnu baterku , dobre zhavice, kvalitnu naftu+aditivum, ;)

Nabuduce napis aj kolko mas najazdenych kilometrov.

CITAJ. :)

LINK1: http://auto.idnes.cz/automoto.asp?r=automoto&c=981215_184513_automoto_jup

LINK2: http://auto.idnes.cz/automoto.asp?r=automoto&c=981222_180214_automoto_jup

Editováno: , autor: PROCHY603
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aditiva nedávám, tankuju už jen Vervu. Na mrazu stojím skoro pořád. Třeba už to v tvým případě není o Benzině ale o pumpaři nebo tam byl zbytek starý nafty kterej zamrzl.

Jojo to si taky myslim .. jestli oni ty hajzlove tam jeste nemeli letni aggressive.gifaggressive.gif

Editováno: , autor: Lomax
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...