Přejít na obsah

Clintův pirátský klub


Clint

Doporučené příspěvky

Kapitane, tve duvody chapu. Ono i v AS v Nemecku to chodi trochu jinak nez u nas.
Ale jinak az budu takovej Nemec co si to auto koupi za 5 platu, pak k tomu budu prustupovat stejne jako oni, stejne jako si ja jdu koupit pracku treba. Protoze ale tady takova situace nepamanuje stejne jako v jinych zemi na vychod od nas pak budu za sve penize vyzadovat to nejlepsi mozne v danem segmentu za dane penize a nebo i jen to, co reklamy a marketing a podplaceni novinari slibuji.

  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Clinte co ta pumpa? sem se tě ptal před pár měsíci a je to tu co.( prej to dělají jen2014? Mě už čeká po novém roce 90tis a ještě nic) 

 Švára vul to má na firmu a vzal normál zaruku takže ta pumpa mu odešla po záruce  a dal za ní desítku a je spokojenej a koupil manželce Rapiďátka :kol-82:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jeste to aby me ta krabice nekde nechala. To bych pak na netu rozpoutal uplne antiskoda peklo. Vice mene novy vyrobek, bezvadny si predstavuji uplne jinak nez to jak jsem to mel ja a auto je jen obycejny vyrobek, jako mixer treba.
Co vim prum. Nemecky plat je 90tis. O3 za 500tis = 5.5 platu. Cesky prumerny plat 28tis = 17 platu. Tedy ja tam nejaky rozdil vidim aniz bych do hospody chodil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a o to de nenechala a když tak servis za rohem.  Potkávám podél dálnice hodně aut ale škodovku ne 

Jo a průměrný plat si strčej do prdele tomu opravdu nevěř, stejný jako u nás :mellow: a nemám to rád ale jak říká švagr a Pancho :kol-31: bude hůř  lépe už bylo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Barbossa má pravdu, v DE to taky není růžové jak se zdá, jde o to, že je tam procentuálně (na počet obyvatel) víc bohatších lidí, kteří si mohou dovolit větší luxus. Když to hodně zjednoduším... Mnohem víc lidí si tam kupuje nové auto po 5ti letech než u nás po 10ti letech... Tak to prostě je. Velké rozdíly jsou stále mezi východním a západním Německem (to Barbossa určitě potvrdí) ať už se to týká luxusu, silniční infrastruktury, bydlení atd. V podstatě srovnává většina Čechů nesrovnatelné... To že je u nás novodobá chudoba je prostě výsledek nás samotných, nechávali jsme a stále necháváme za nás vládnout zloděje a jen o tom mluvíme v hospodách, tak dobře nám tak..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozrejme netvrdim ze to ma kazdej Nemec, ale nejake srovnavaci cislo je potreba. Taky je treba zohlednit ze je tam drazsi bydleni i kdyz hadry a jidlo zase bud vyjde na stejno nebo i levneji nekdy stejne jako elektronika atd.
Dobre vemu to z druheho konce, minimalni mzda v DE 1500 EU tedy 35tis. To ani neni prumerna mzda v CR. Auta tam pritom stoji stejne jako u nas. Tedy pro vetsinu Nemcu je nove auto dostupnejsi nez pro vetsinu Cechu. Ano vsude chleba o dvou kurkach a opravdu to tam taky neni tak ruzove jak se nekdy u nas mysli, presto neni treba z Nemcu delat chudaky. Ano chudaci jsou ale z jineho hlediska. Z hlediska pakarny co si tam nechali navezt. A vetsine Nemcum to vadi jen o tom ze strachu a komplexu 2.SV nemluvi. Bys videl kdyz jsou u nas a kdyz se trochu napijou a zjisti nase postoje jak se rozpovidaji. Ale to jsem odbocil. Firma v ktere delam byla Neneckou dcerinkou nez jsme se trhli, nekteri kolegove tam ovsem stale v ramci nejake spoluorace jezdi. Tak vim.

  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nějaké ztráty vody jsou už půl roku, dolejvám vodu každý druhý měsíc, asi tak dvě deci. V autorizáku před tím nic nenašli a teď mi tvrdili, že se odpařuje [emoji23] [emoji23] Pumpu zjistí špatnou až po záruce, abych to musel cálovat [emoji48]
Ale nepředbíhejme událostem, auto je teď už třetí den v servisu, tak doufám, že ses ním jen nevozí domu. Stan chválí škodu, ani se nedivím. Včera dostal domů zase na víkend zdarma fungl nové Rso...

  • Pozitivní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dělal jsem rok v Hamburku. Měl jsem 1800€ měsíčně. Průměrný německý plat je pohádka, která začíná od vysokého managementu firem. Pominu fakt, že bydlení mě stálo v okrajové části 900€... problém byl všeobecně se službami. Měsíční jízdenka na MHD byla za 100€, oběd v restauraci kolej 15€, pivo 6€... A jídlo... No. Pokud člověk nechtěl kupovat 2. jakost ovoce, zeleniny a masa, musel si jo hodně připlatit. Ono upřímně, se vším okolo se mám jako zmrd z Prahy mnohem lépe.

  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Soused je bejvalej Němec a taky tvrdí, že bydlení je tam neskutečně drahý. Že si to ani představit neumíme a že pak z toho platu toho taky moc nezbývá. Je to tak. Makat v Reichu a bydlet a žít tady. Ideál. Ale žebrat na nádraží, pomlouvat Škodovku a snít o Ramce se dá v pohodě i tam [emoji23]

  • Pozitivní 3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, Petrrr napsal:

Stan se jak ctu ve vlakne O3 fl stava radikalni Skodovak, neco jako byl kdysi Clint. Mozna snad koupeny Skodou ze ho necha jet economy run a dostal klicenku, tricko a gulas. emoji3.png
Uz vim proc Skoda vymyslela tak hnusna svetla aby odvratila pozornost od jeste vetsiho setreni ktere bude fl. obsahovat. Pozornost od toho, ze dvere a jejich vyplne jsou stale papundeklove ( coz jsem cekal, ze bude vyreseno) atd. atd. Stan ovsem vidi lasku a hreje ho u srdicka kdyz vidi jakykoliv vymysl od Skody. Doufam, ze jen plati ze po 5ti pivech je kazda Skoda krasna. emoji23.pngemoji23.pngemoji23.png

 

před 14 hodinami, kokta7 napsal:

prej klíčenku a guláš :D:D:D:D-_- v naší zemi je hold škodovka nejlepší, taky sem byl chvíli takhle natvrdlej :D

 

před 14 hodinami, Barbossa napsal:

 A já se Stanovi nedivím, už se svezl v nejslabší verzi  tak ví že už to může bejt jen lepší. 

Petře ty čekáš druhý dítě a ty plastový místo utěrkový  výplně dveri ještě oceníš stejně jako já 

A proč Škoda? A ne Seat nebo něco jako Dáčie? dostupnost náhradních dílů, velká síť servisu po celé Evropě -každé větší město. A v Německu vesnice (pro mě důležité ) 

 

 

Hele já nejsem zatrvrzelej škdovák, ale leccos jsem ochoten přejít aniž by mě to vzrušovalo.

Taky jsem klidně mohl několik let být na jiném fóru - moje první alespoň trochu lepší auto (po dvou Š 120 L) mohl být FoFo... a  pak by se třeba pokračovalo jinými vozy. Škodovka mě zatím nijak fatálně nezklamala a tak jí zůstávám věrný.

Že je s ní někdo nespokojený to dokážu pochopit, ale co nechápu jak jste z toho všichni rozhozený co to zase udělala - nebude to náhodou proto, že i přes všecnhy bolístky máte ke značce stejně nějaký vztah ? Protože jinak byste si koupili značku jinou !

Jak píše námořník, ano svezl jsem se s litrovým tsi, a zas tak špatný to nebylo.

Ostatně teď mám na víkend půjčenou O III RS - bohužel je to DSG + nafta a navíc to má haldex. Za tu bych teda rozhodně tolik peněz nedal. Tato konfigurace mi nesedí. Tím chci říct, že ne vše se mi může líbit, ale že máme přeci všichni možnost výběru.

Vám snad někdo nařizuje jakou značku si máte kupovat ?

Svezl jsem se ledasčím - BMW 5, Audi A4 , A7 - to jsou ovšem auta z jiné cenové skupiny, nebo taky Meganem , Focusem ,C-4 ... a že by mě přesvědčilo něco tak moc , že je škodovka až tak fuj, tak to říct nemůžu.

Máte prostě jenom plnou hubu keců, ale prdel si i nadále vozíte v autě z MB.

 

 

Editováno: , autor: stanmar
  • Pozitivní 3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

[emoji23] Ty vole, Stan takovej mirumilovny clovek a jak to rozjel. Ale v podstate mas pravdu. Jsem stale fandou teto znacky a neni mi lhostejne kam to vedou, proto frfnam. A ano mohl bych jezdit v jinem. V soucasne dobe mi ovsem nezbyva nic jineho. Koupe auta u me neni investici na 2 roky. Obcas se ovsem mohu svest Renault Thalia a zavzpominat jak se driv vyrabela jeste poctiva auta. [emoji23] A pokud tento trend chce Skoda zachovat tak dalsi moje nove auto Skoda nebude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 minutami, stanmar napsal:

Jo jinak poctivá auta se dělala skoro ve všech automobilkách, ale co by potom vyráběli, kdyby to všechno bylo napořád a nikoho by to moc nenutilo kupovat nové a zase pak další a další ?

Já ve svém okolí neznám člověka, který měnil auto, které by bylo nespolehlivé atd. Prostě chtěl jenom nové, nic víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk uzamkl následující téma
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit nový...