Jump to content

stanmar

Člen ŠKODA Klubu
 • Posts

  7,909
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  146

Everything posted by stanmar

 1. Body nesbírám, jezdím většinou na Benzinu, MOL popř. OMV. Kdysi jsem jezdil tankovat do Makra, tam brali paliva od Slovnaftu. Rozdíl 2-3 koruny mě tedy rozhodně nevytrhnou. Nekupuji ze zásady na dálnicích v ČR Tank Ono nezavrhuji, ale nejbližší mám minimálně 25 km od bydliště. Momentálně mají marži na litru snad dokonce jen 0,80 Kč. Proto dokážou jít s cenou tak dolů. Zmiňovaná síť Prim má po ČR několik desítek ČS, takže asi zas tak malá společnost to nebude.
 2. Kromě Tank Ono jsou na slušných cenách i v Makru : A konečně i v Praze jdou ceny pomalu dolů, dnes jsem viděl na Shell ve Stodůlkách N 95 za 42,50 Kč /lit. Jinak je okolo 43,50.
 3. Kdo z vás v tomto týdnu razí do Chorvatska, tak od zítřka tam opět vláda zastropuje ceny paliv (mění se zpravidla jednou za týden).
 4. Určitě to vliv má, ostatně na 7 stupeň to při 130 km/h točí necelých 2500 ot. A to pak i na dálnici (při dodržování povolené maximálky u nás) se dá vejít pod 8. Pokud je dobrý profil cesty mimo obec, není také nereálné jet pod 8, pod 7 už to chce více rozvahy, pod šest jsem se nedostal, mám nějakou trasu kde by to asi šlo, třeba někdy vyzkouším, nicméně v běžném provozu se pod 7 dostanu pouze chvilkově na kratších úsecích a pak stačí pár rozjezdů, nejaké to předjíždění a už ani těch 7 není reálných. Vlastně pak ani těch 8... V tomto případě průměrnou rychlost zkresluje několikanásobný průjezd obcemi (šlo o stejnou trasu 2x tam a zpět), navíc i 4x zastavení a parkování. Profil byl až na dva krátké kopce víceméně po rovině, mimo obce rychlost tak do max 80 km/h a s pozvolnějšími rozjezdy z obcí.
 5. Litr N95 u Shell Liberec - 43,50 a stejná společnost v JBC za 42,90, nebo dokonce 42,50 Kč. Jinak v Jablonci má Euro Oil natural 95 za 41,10.
 6. Když na ty dotace nebude my už ty peníze z lidí nějak dostaneme... https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi/den-elektromobil-spalovaci-motor-nemecko-zlevni.A220801_122302_automoto_fdv
 7. Já bych si třeba ten elektromobil koupit mohl, ale raději jsem si koupil auto podle svých potřeb a tužeb ( benzín S III 206 kW ). Nemám v garáži možnost nabíjení a pravděpodobně ani mít v budoucnosti nebudu. A hledat nabíjecí (volnou) stanici beru jako zlo které s tím souvisí. To si rád odpustím. Jsem rád že jsem si mohl koupit něco co posledních několik let v Bruselu tupě ruší s teorií o hrozném poškozování klimatu planety. Ostaně v dnešní době stačí málo k tomu, aby už nebylo třeba řešit žádnou takovouto otázku. A ono je to na západě možná taky hodně rychle přejde až jim zdraží energie jako nám na východě - pokud ovšem ještě bude kde nějakou brát. Většina obyvatel planety nemá žádné velké bohatství a ani mít nikdy nebude. Vždy to tak bylo a nejspíš i bude. Chudí nemají co ztratit a to nejen co se automobilů týká. Nerad bych se tak dožil toho, až se jednou mlčící většina lidí vzbouří...
 8. To je reklama, anebo to máš udělané ve vlastním autě? Vzhledem k vlastnostem a charakteru motoru a také s přihlédnutím k pořizovacím nákladům samotného vozu s 200 kW benzínem mi to tedy moc k sobě nejde.
 9. JJ, třeba v Praze se pěkně kapsují z marží. N95 vesměs za 47,90 Kč. Zmetci....
 10. Já jezdím na N95 a přidávám VIF. A třeba zrovna Benzina proklamuje, že do té jejich Effecty N95 přidávají aditiva od Vifu.
 11. Těch 48,90 za N95 je třeba v Praze stále běžná cena.
 12. Auto už mám přes měsíc, tak dodatečně : Sportline 2,0 Tsi 206 kW, z hlavních prvků výbavy navíc, střešní okno, paket Bussines a Rear, kola 19"... Objednáno na přelomu 09-10/2021 vyrobeno v dubnu 2022, víceméně v udaném termínu při objednání. Zdržení předání o cca měsíc. Sleva byla díky předanému kontaktu od jednoho člena zde z fóra něco málo přes 18%.
 13. Vím, že si asi málokdo pořídí tuto motorizaci, aby potom nějak zásadně řešil spotřebu, ale spíše jako zajímavost jak se dá s těmito motory jezdit zakládám toto téma. Momentálně mám najeto ještě málo kilometrů na větší hodnocení, ale moje (novější varianta 206 kW) je schopna jezdit při běžné jízdě třeba i takto : město mimo obce a v menších obcích bez razantních rozjezdů a chvílemi ( vzhledem k výkonu motoru "jemně") ostřejší jízda mix město, dálnice a mimo město při víceméně dodržování max. povolených rychlostních limitů
 14. Pochybuji, mám měsíc nový Superb s 2,0 Tsi a přišel bez krytu.
 15. Prodeje značek v EU za 06-2022 a první pololetí 2022 (včetně srovnání se stejným obdobím roku 2021)
 16. Není to ideální, ale opravdu musí být člověk občas pozorný - mě zas navi hnala před nedávnem ve Štúrově někam do přístavu, ačkoliv most do Ostřihomi už několik let stojí. A v mapě samozřejmě je.
 17. stanmar

  Rozhledny

  Žernovník Malý Chlum
 18. stanmar

  Rozhledny

  Burianova rozhledna (Kunštát- Rudka)
 19. stanmar

  Rozhledny

  Veselice - Podvrší
 20. Zastropování paliv v HR platí pouze pro čerpací stanice mimo dálnice. Alespoň tak to bylo prezentováno. Jinak Petrol na dálnici v Podlehniku (u Ptuje ) má třeba zrovna cenu N 95 okolo 1,9 Euro, takže taky už podražili.
 21. To je chvályhodné, bohužel větší část obyvatel ČR nežije v domě rodinném, ale v domech činžovních a panelových, které jsou naprosto zavislé na energiích dodávaných. To stejné platí víceméně pro větší a velké výrobní podniky. A těm aktuálně rozhodně nestačí k provozu vítr a slunce. A dlouho nebude.
 22. Kdo má většinu, zpravidla svůj názor prosadí, ponechám stranou, že ne vždy čistě, ovšem kdo je v menšině o to víc křičí, aby tu většinu překřičel a to i třeba za použití vyhrožování či násilí. Realita je ovšem taková, že až lidé zjistí o kolik hůř se jim díky zelené doktríně bude žít, rychle si rozmyslí, jestli je zajímá, že se klima otepluje (a ať už je to z jakéhokoliv důvodu).
 23. Zas to má tu výhodu, že mu nezůstává voda v lemu blatníku
×
×
 • Create New...