Přejít na obsah

Renovace Alu kol


Kubic

Doporučené příspěvky

Ahoj škodováci,

nemáte někdo zkušenosti s renovací AL kol? Já se do toho pustil a jsem zvědav jak to dopadne. Nechal jsem opravit dva kusy AL kol (byly odřený). Nejprve jsem je zavezl do jedný firmy, kde mi je opískujou a ted jsem našel firmu, kde je i renovujou www.autodisky.cz. Tam si je nechám stříknout. Co vy na to?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tohle nevim, nicméně mam hodně dobrýho kámoše, kterej se tím dlouhou dobu zabejvá. do nedávna leštil kola ručně (chápejte- leštil do stavu chrom look) a teď už má nějakej čas strojní leštičku (mám pocit, že jako jedinej v republice). čuměl jsem na to jako puk.

http://www.lestimekola.cz/index.php?navi=1

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 let později...

Zdravím všechny 

Mám prosbu. Jak všichni víte 80 % Oct 2 SCOUT a jejich originální alu disky jsou zničený, zoxidovaný, mají na sobě mapy atd. Jak se toto řeší ?, předpokládám že do lakovny s tím. Kolik to tak stojí ? máte s tím nějaké zkušenosti ? A pokud zvolím možnost "sama doma" , je to v možnostech domácích sil a strojů ? Má s tím někdo zkušenosti ? Popřípadě v okolí Prahy nějakou dobrou lakovnu doporučit ? 
 

Díky 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, řešil jsem to před 2 roky. Co pozoruji Scouty, tak je to tak 50:50 kde ty disky jdou do háje, je to vada té vrchní lakované vrstvy, která nevydrží, mě to začalo dělat po 3 letech. Nechal jsem je u známého opískovat a potom nastříkat na stříbrnou metalízu odstínem podobnou jak mám stříbrné hagusy. Vyšlo mě to cca na 4.tis všechna kola. Doma to těžko uděláš, protože musíš dostat ten lak a tu horní poškozenou vrstvu pryč. To ručně neuděláš, proto jsem to nechal opískovat. Napadlo mě před tím ještě nechat to být jak je a nastříkat to plastidipem, ale vyšlo by to asi dráž.

Editováno: , autor: l79
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, l79 napsal:

Ahoj, řešil jsem to před 2 roky. Co pozoruji Scouty, tak je to tak 50:50 kde ty disky jdou do háje, je to vada té vrchní lakované vrstvy, která nevydrží, mě to začalo dělat po 3 letech. Nechal jsem je u známého opískovat a potom nastříkat na stříbrnou metalízu odstínem podobnou jak mám stříbrné hagusy. Vyšlo mě to cca na 4.tis všechna kola. Doma to těžko uděláš, protože musíš dostat ten lak a tu horní poškozenou vrstvu pryč. To ručně neuděláš, proto jsem to nechal opískovat. Napadlo mě před tím ještě nechat to být jak je a nastříkat to plastidipem, ale vyšlo by to asi dráž.

Ta cena už není tak špatně. 
To opískování jak řešíš je opravdu nutné, jelikož nevím čím bych to rovnoměrně sundal.
Nástřik bych si udělal sám, pistoli mám, barvu koupím, ale nebude to asi úplně ono a pěkný a dělat to v zaprášeným sklepě tak není nic dobrýho.
Díky za info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 minutami, Georgerob napsal:

Zě mě doporučuju https://www.renovace-alu.cz/,  nechal jsem si tam dělat už druhý disky, spokojenost a příznivá cena.

Koukal jsem taky na ně, ceny jsou celkem ok.
Někdy ty ceny jsou hodně vysoké, tak vysoké že se mi vyplatí je ty disky zahodit a koupit nový :-(
Jedině koukám že jsou až v mostu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Motiver napsal:

Ta cena už není tak špatně. 
To opískování jak řešíš je opravdu nutné, jelikož nevím čím bych to rovnoměrně sundal.
Nástřik bych si udělal sám, pistoli mám, barvu koupím, ale nebude to asi úplně ono a pěkný a dělat to v zaprášeným sklepě tak není nic dobrýho.
Díky za info

 Nevím jak jsi zdatný "lakýrník", ale po tom opískování se to musí ještě většinou stříkat plničem, protože  tam vzniknou mírné nerovnosti, záleží na jemnosti písku. A měl jsem opískovaná kola až na samotný hliník, ta chromová vrstva tam docela držela...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...