Přejít na obsah

benzín


rossler

Doporučené příspěvky

Mám takovou přiblblou otázku. Mám 1.4 MPI a docela by mě zajímaly postřehy, jestli se odráží druh benzínu na chování motoru. Nejde ani tak o výkon, jako třeba o ty cukance, co tyhle MPIčka předváděj a tak..

Co tankujete? Já samo. teď natural 95, ale nezlepšil by se chod motoru třeba kvalitní VP 95, nebo 98.. a neublíží ty vyskokooktanové MPIčku (asi ne,hi,co?)

A také jaké máte zkušenosti v kvalitně benzínu obecně podle firem (shell,omw,..).

Já mám třeba teď pocit, že třeba naše Shellka má hroznej benzín...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rossler: Jasně souhlasím s tebou. Já jezdím na "levný" benzínky abych ušetřil, ale mám pocit, že když si tam holt dám 98 nebo Sheel V-power Racing, tak to jede jako drak, nevím jestli je to jenom pocit.... Mimo jiné teda benzínem s vyšším oktanovým číslem, si pročistíš motor OMW, Sheel tam davají ještě nějaké příměsi, co by měly motoru pomáhat. A taky s lepším benzínem je i lepší spotřeba...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam tiež 1,4 mpi skušal som rôzne druhy benzinov aj značky aspon ja som žiadny rozdiel nevidel ani na vykone ani na spotrebe. teraz beriem najlacnejši(JURKI) . a som spokojny.Žiadne cukania s motorom nemam jedine občas nechyti na prvy šup ale to je asi u tohoto motora normalne. :D

Editováno: , autor: vikino1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dle mého ani nejde tak o to, u jaké značky pupmy se taknkuje, ale jestli jim zaváží benzin, či naftu nebo směsku.

Oktamana navíc niz nezničíš, kromě své peněženky. Neměl bys ale používat nižší OČ, než je doporučeno. Ten rozdíl na úbytku výkonu je pak vyšší, než když dáš oktanů více.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si donedávna myslel, že nemůžu poznat o trošku horší benzín, ale asi už jsem pěkná citlivka.

V současný době tankuju jenom u Euroilu (Čepro) a jednou jsem si zajel k soukromý pumpě (v Horkách u Čáslavi), o který jsem si myslel, že mají taky dobrý benzín. Pak jsem si dalších 600km říkal, proč to auto jezdí hůřže musím motor víc točit, než jsem na to přišel po dalším tankování opět u Euroilu. A samo spotřeba byla taky asi o půl litru vyšší.

Jinak oblíbený značky Benzina, OMV, Shell, nedoporučuju JET a malý soukromý benzínky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyjímky z obou případů se vždycky najdou. To je spíš můj zobecněnej názor. kol110

Jj, např. Shell Jihlava humus maximus! Nevěřil jsem, furt jsem si říkal, že Shell přece musí být všude kvalitní, ale rychle jsem to poznal-i na motoru a hlavně na topení-nechtělo chytat a pak hořet, už tam víckrát neberu! :disgust:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vcera som tankoval na JET. Mame ju blizko pri baraku a maju prijatelnejsie ceny ako konkurencia. Tankujem vacsinou tam. Ked u nas obchodna inspekcia robila kontroly tak z toho vysli s kvalitou dokonca lepsie ako iny "znackovy" predajcovia. Kazdopadne som po poslednom natankovani zacal pozorovat nepatrnu zmenu v chode motora k horsiemu. Na buduce skusim natankovat inde a som zvedavy na vysledok. Ak sa to zmeni k lepsiemu tak seriem na tych par korun a na to, ze to mam pri baraku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já osobně u svého MPi poznám rozdíl mezi 95 a např. V-power Racing nebo u OMV Super 100 ... tím nemyslím že mám 10 PS navíc, ale je pravda že motor je "ochotnější", plynulejší a spotřeba je o něco menší.. na druhou stranu, skoro o 4 koruny dražší litr benzínu si také nemohu pořád dovolit, přitom kolik najezdím ;-)

Takže mé peněžence vysokooktanový benzín neprospívá, ale mému 1.4Mpi rozhodně ;-) -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám takovou přiblblou otázku. Mám 1.4 MPI a docela by mě zajímaly postřehy, jestli se odráží druh benzínu ...

Ahoj,

Co sa tyka oktanoveho cisla benzinu, treba len precitat manual k autu. Tam je napisane: benzin s vyssim OC mozete kludne natankovat, tym auto neposkodite. Je to tak, ako sa tu pise, benzin s vyssim OC neuskodi ani neposkodi. Cistota benzinu je uz ina otazka, kazdy ma svoje skusenosti. Ja tankujem Tempo 95 (Slovensko) a uz parkrat som vahal nad inym benzinom, ale ... Iny benzin ma len vyssiu cenu, lepsi marketing a tot vsjo. Ide len o to, aby pasovala hodnota OC a aby bola bez olova.

Dovi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...