Přejít na obsah

Výměna Climatic za Climatronic


w.one

Doporučené příspěvky

Lze jednoduše vyměnit manuální klimu Climatic za automatickou Climatronic ve FII? Je to řešený pouze stylem Plug ń Play (vyhodit, zapojit konektor a zastrčit zpět) nebo jsou tam ještě nějaké zádrhely? Kolik by mohla stát taková jednotka nebo výměna?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

To snad nemyslíte vážně??

Climatronic reguluje automaticky klapky na topení,ventilátor,klimakompresor a to si opravdu myslíte,že stačí přehodit panel a je to??Si myslíte ža v tom sedí nějaký skřítek,co bude namísto servomotorků u climatroniku takat za lanka climatiku??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To snad nemyslíte vážně??

Climatronic reguluje automaticky klapky na topení,ventilátor,klimakompresor a to si opravdu myslíte,že stačí přehodit panel a je to??Si myslíte ža v tom sedí nějaký skřítek,co bude namísto servomotorků u climatroniku takat za lanka climatiku??

koukám.......je to jak u octavie 1 prostě udělat přestavbu ...nic co bude za 5minut......souhlas s cosbym......:-))))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To snad nemyslíte vážně??

Climatronic reguluje automaticky klapky na topení,ventilátor,klimakompresor a to si opravdu myslíte,že stačí přehodit panel a je to??Si myslíte ža v tom sedí nějaký skřítek,co bude namísto servomotorků u climatroniku takat za lanka climatiku??

A co vše bych potřeboval na dodělání climatronicu mam tam a climatic?A je to pracne vymena?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hej chlapi, trosku tolerancie! Nie kazdy je taky macher do aut ako vy. niekto mozno len zacina a o autach a veciach okolo nich nema zatial sajn a snazi sa do toho dostat. Netreba ho preto hned za to zvozit. Toto forum je tu na to, aby sa clovek pytal a aby mu vedel aj niekto poradit. Urazat netreba. Vidite ze je novacik a ze o autach zatial vela asi nevie...ale dostane sa do toho! Len ho neodradzujte od pisania dotazov. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono úprava climatic na climatronic je v zásadě, čistě teoreticky proveditelná, ale... Těleso vlastní jednotky "klimatizace" je stejné. Co by bylo nutné vyměnit, je „kinematiku“ klapek rozvodu vzduchu a výkonovou jednotku řízení otáček ventilátoru. Dále „natahat pár kabelů“, připojit „na správná“ místa, místo záslepky na palubní desce dát sluneční senzor, vyměnit řídící jednotku a „naučit“ komunikovat „botdnetz“ (tak mne napadá, zda by to zvládl bordnetz medium 6Q1937049F? Možná by bylo potřeba vyměnit i tento za 6Q0937049F…)

Závěr: úprava je finančně i pracně náročná, čili snad jen pro skutečné „fajnšmekry“

Mimochodem, na FI jsem kdysi s kamarádem (nebýt jeho, tak se do toho nepustím) měnili topení za klimu. Žádný normální automechanik se vám do toho nepustí. Frontend rozebraný, cockpit také, díry do montážní desky… kopa materiálu

java script:add_smilie(":blink:","smid_19")

blink.gif

Editováno: , autor: norton
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se o to kdysi trochu zajímal a počítej s tím, že by tě to vyšlo i na víc jak 40 000 Kč a to bys ještě musel najít machra, který by ti to udělal. To první možná není problém, to druhé celkem jo. Přestavba může trvat i řadu dní. Toho chlapa bys musel zaplatit a před tím samo zehnat všechen instalační materiál.. Všechen!! Nepočítej, že ho koupíš v autorizovaným servise ze dne na den.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no na fore som niekoho takeho videl tusim o OI. Uz si nepamatam kto to bol, ale nebol to nahodou Martin RS? :) Dokonca su tam aj fotky a je to vazne divoke. :D Ale ako vravite, cenovo to vyjde drahsie ako z vyroby...takze fakt len pre fajnsmekrov alebo ak auto dostanem zadara v loterii. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 4 měsíce později...
  • o 3 týdny později...

Už mám vše vyřešené!!!Climatronic mám připravený i kabeláž mám připravenou.A chystám se navíměnu dodám fotky!Kabeláž je v autě připravena jenom se musí natáhnout napájení a ukostření.

Tak už to mám zapojené climatronic je super doporučuji všem

je potřeba:

Modul klimatizace

Kabeláž

Piny

Panel Climatronic

a šikovné ruce

Editováno: , autor: jtfcobra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...