Jump to content

ztr00

Uživatel
 • Content Count

  23
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

1 Neutral

About ztr00

 • Rank
  Nováček

Recent Profile Visitors

110 profile views
 1. Zdravím. Můžu se zeptat, jestli teda originální výfuk ze Škodovky u 206 kW motoru má tyto elektronicky řízené klapky, nebo ne? Nejsem si tu z těch odpovědí moc jistý. A když jdu do auta, vždycky zapomenu to ozkoušet - asi se mi nechce ohýbat hrb tak nízko :-) Děkuji.
 2. No, pokud jsem to dobře pochopil (ale klidně se mohu mýlit), tak ten půllitr ma jiné dávkovní (může mít jinou koncentraci), ale jedná se o to samé (VIF benzin aditivum). Imho dle popisku mi to připadá prašť jak uhoď. :-) Těžko říci. Edit: Je to jak říkám. Má to jinou koncentraci, proto je dávkování jiné. viz. https://www.red-rider.cz/spravne-davkovani-aditiv.html. Jinak je to to samé.
 3. Tak to je to same jako: https://www.autodily-pema.cz/vif-super-benzin-aditiv-500ml Já toho vzal více pro jistotu -)
 4. @Jakub33: Ahoj, určitě nejsi jediný, kdo má tento problém. 1. Co jsem zatím vypozoroval je to, že motor opravdu kolísá více při teplotě oleje pod 100° C. Nad 100° už to není tak hrozné a v posledních dnech se mi to neprojevilo vůbec. Ale zase jsem jel 14 dni zpátky ráno za deště 5 kiláků se studeným motorem, zastavil jsem a teda to škubalo... Nechápu proč. Možná i ta vlhkost vzduchu hraje roli. Těžko říct. 2. Záleží taky na jizdním režimu. Eco škube nejvíce, normal + sport už méně kvůli zvýšeným otáčkám volnoběhu. 3. Nalil jsem tam to VIF pro benzín, tak možná to trošku pomohlo. Chtěl jsem to minulý týden dát do neautorizáku, ale jelikož se auto chovalo relativně normálně, tak jsem to zrušil. Teď to auto protahuju na max a zkouším pročistit tu soustavu. 4. Tento jev už se podařilo (dle tvrzení na fóru) opravit přijezdem technika přímo ze Škodovky. Je to někde pár stránek zpátky jako reakce na můj přispěvěk. 5. Co se nahrávky týče, tak lepší je to to točit u výfuku. Tam to jde krásně všechno slyšet.
 5. @Mardako: Jojo. Všiml jsem si, že za studena když nastartuju, tak v Eco modu to skube motorem, v normal modu lehce taky a ve Sport modu se to ztrácí (otáčky pořád kolísají, ale neškube to), ale to je asi proto, že tam je místo 900 rpm třeba 1000+ rpm. Je to prostě vělmi divné. Kdybys někde vypátral, cos tam nalil, tak bych byl vděčný :-)
 6. @Mardako: Cos do toho nalél za čistič? Já sem koupil VIF Super Benzin Aditiv 500 ml. Jenom si kladu otázku, jestli to něco vyčistí, nebo je to nějaké jiné aditivum? :-)
 7. No já mám ten zvuk za studena jako ty. Furt zvuky jako by se tam otviraly nejake klapky, sem tam to piskne jako nejaké elektrické pískátko. Včera jsme to po studenem startu 10 minut s borcem poslouchali a fakt ty samé zvuky co máš ty. Rezonuje mi vyfuk, ale to bude spise jenom nejakého šroubku / kroužku. Ale pár dní zpátky jsem dojel s teplotou oleje 100°+ a stal sem 15 minut na miste a volnobeh ani jednou nezakolisal. Pokud by to fakt byl jenom problém motoru, když není úplně zahřátý, tak bych to možná i přežil, ale jak to tak vypadá, tak to zavezu příští týden do neautorizáku, který sám řekl, že jim to tam musím aspoň 2 dny nechat, nemusí najít nic, ale tak aspoň uslyším názor někoho jiného, než papoušků v autorizáku. Ještě se s tím zkusím nějak povozit a vypozorovat chování.
 8. @LiveBomb: Ahoj, bavil jsem se technikem, že bychom se mrkli na ten ventil, ale nějak nechapeme, co by na něm mělo bejt? Jako máme ho zkusit profouknout vzduchem nebo nějak tak? @Mardako: Čau, posunul ses někam s tím motorem? Palivem to není, mám tam už třetí nádrž Vervy a pořád to samé.
 9. @Lumpyak47: Já mám to samé. Olej nový, ale bez problémů stoupá na 110°. více to zatím nešlo ani při plné náloži, tak uvidím.
 10. @Mardako: ja to vzal tadyma
 11. @LiveBomb: Díky, už to stahuju.
 12. @Mardako: Z kama máš to PDF? Chtěl bych to vidět komplet (vypadá to, že tam budou zajímavé informace). Díky @Pawouk: Děkuji za info.
 13. @Pawouk: A můžu se tě zeptat na tvůj soukromý názor, kdy by se ty rozvody u tohoto motoru měly udělat? Já bych nerad řešil potkaný píst s hlavou :-)
 14. Vidím, že máme úplně stejný problém (s těma otáčkama) :-) Zkusím to taky nastartovat za studena a natočit.
 15. Auto jsem protáhl Xkrát, ale problém volnoběhu pořád přetrvává. Vačky mi prej poštelovali, ale bez efektu na volnoběhu. Jak to budeš řešit? Díky za tip. Akorátně já jsem ajťák, ne automechanik, takže předpokládám, že to budu moset zavézt klukom do garáže. Na tom ventilu bych měl hledat co? A ten modul čerpadla v nádrži, to mám najít jak? :-)
×
×
 • Create New...