Přejít na obsah

Brzdy z RS na 1.8 T


Kroulu

Doporučené příspěvky

tiež som menil brzdy na 1.8T za RS a tu su moje poznatky:

Predne brzdy:

1. vymenit drziak strmena za RS (vysuva brzdic viac od stredu a tak zvnika vecsia brzdna sila), logicky koli vecsiemu kotucu

2. vymenit kryci plech

3. vymenit brzdovy kotuc za 312mm (dosticky su zhodne)

Zadné brzdy:

vymenit komplet za RS (zhodnu su len brzdne dosticky)

(kotuc je dvojity vetrany a oblozenie s kotucom nevojde na povodne strmene)

- moja rada: zozente si komplet brzdy a len to prehadzte (vela stastia pri vymene zadneho plechu, ja ho tam nemam :-D)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Nepujdou tam 15" kvuli trmenum, uz na 288 mm brzdy je 15" tak akorat.

ach jo lidi, to snad není ani možný, kolega se ptá výhradně na zadní brzdy z RS ktere maji průměr 256mm a vy mu píšete že tam nedá 15 kolo? proboha proč? když mám 280mm kotouč ve předu, tak mám úplně normálně 15 kolo, tak proč by se nevešlo i do zadu na kotouč o 2,4 cm menší? (256mm) pořád dám 15 kolo :-D jako ve předu :-D nebo mě opravte ale tady mluví jeden přes druhýho a každej něco jinýho a stejně skoro nic není pravda :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no a tak nemůžeš mi napsat z jakéjo důvodu nejdou když to nechápu?? samozřejmě bych to nerad zjistil potom

kámo úplně v klidu si můžeš dozadu dát brzdy z RS a budeš tam mít místa habaděj, nedej na radu každého kdo ti tu co poví a ani neví důvod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Já jsem tomu rozuměl tak, že má přední brzdy s 288 mm kotouči.

Z těch jdou udělat brzdy s 312 mm kotouči snadno - stačí delší držák třmenu, větší kotouč.

Jestli někdo chce i jiný plech, má ho mít.

Pokud do třmenů dá RS-ové destičky - originál škoda, bude to i líp brzdit - nevadnou tolik.

Mají stejný tvar jako původní, ale jsou z jiného materiálu a cenový rozdíl nestojí za řeč.

To se už ale do 15" disků nevejde.

Není třeba k tomu měnit nic na zadku, ale jestli to někdo chce také udělat, proč ne.

Neumím si ale představit, proč by někdo chtěl vyměnit jen zadní brzdy za RS-ové a přední nechat původní.

Pokud ovšem jde o auto s předními kotouči 280 mm a ne 288 mm, je to jiná povídka - tady nejde přestavba na 312 mm provést bez výměny těhlice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 1 rok později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 3 týdny později...

kámo úplně v klidu si můžeš dozadu dát brzdy z RS a budeš tam mít místa habaděj, nedej na radu každého kdo ti tu co poví a ani neví důvod.

 

lol ..radsi si over realitu nez budes placat bludy, pokud das dozadu brzdy z RS (trmeny + kotouce 256x22) tak je min. 16" disk, beznych VW ET, trmen je to tiz o hodne vetsi + neco udela i vetsi kotouc, proto nemuzes dat 15"...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...