Přejít na obsah

Osvětlení prostoru nohou


herrkomisar

Doporučené příspěvky

Ono, v podstatě je jedno odkud to bude bráno.

Schéma lze pak navrhnout tak, aby bylo možné to vybavit jak přivedením +12V nebo kostry.

Na uživateli pak bude kde si to napojí a kdy to bude svítit.

Stejně tak už je jedno odkud který signál kde vemeš.

A programovat to lze v čemkoliv, Bascom, C nebo Asembler.

Důležité je si ujasnit kdy a jak se to má chovat.

Jen mi prosím včas řekni :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no tak mne by to vyhovovalo aby to bolo napojene na osvetlenie palubovky a ten druhy signal od toho interieroveho svetla

a este jedna otazocka rozsvietilo by sa to na plno  aj kebyze to interierove svetlo zapnem iba vypinacom?

Editováno: , autor: smolko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všecko to záleží jen na tom, kde který signál najdeš  a "odebereš".

 

Budeš mít zařízení, které bude umět na základě signálů ze dvou vstupů vhodnou kombinací rozsvěcovat osvětlení nohou.

Bude jen na Tobě, které signály a odkud je odebereš.

 

V případě toho stropního světla pak nepůjde vzít signál někde z drátů v oblasti relátek, pojistek, komfortky, které jdou ke světlu, ale bude třeba se napíchnout přímo ve světle.

 

Informaci o rozsvícených světlech vzít ze spínače je dobrá myšlenka :kol-47:

Při automatickém, pouze ve dne, to svítit nebude a při ručním, za snížené viditelnosti, už svítit bude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na vypinaci to napichni na pin 16 - sedofialovy kabel, pin oznaceny 58. je to defacto vetva el. vetva A3 s +12 len vtedy, ked ti svieti pristrojovka. Dalsia moznost je pin 17 - sedomodry kabel, pin oznaceny 58b, tam je +10 pri svietiacej pristrojovke, vetva A4.

 

 

Dnes som to mal rozobrate a pripajal som tam LED pasik pod nohy, tak som si to premeral lebo vacsina navodov sa pripaja az za regulator intenzity osvetlenia palubovky ktory ja nemam. Kable som vytiahol cez tu mrezu a zatial ich nechal vysiet pretoze zacalo prsat... zajtra vymyslim kam pripojim ten ledkovy pas... 

 

radsej som to vsak nefotil lebo som to spravil ako prasa :) miesto sedofialoveho kabla som natiahol modry a miesto hnedeho orandzovo zeleny ktory som ukostril pod nahodnu srobu pretoze sa mi nedal odkrutit kostriaci bod... No co, v meste som nikde nevedel zohnat spravne farbicky :) za par tyzdnov vsak budem montovat handsfree, tak to aspon korektne ukostrim.

Editováno: , autor: patrikcevela
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ono ked bude ten obvod tak ja si potom uz jednotlive obvody dohladam to si myslim ze uz nebude problem :) ako keby som chcel si napojit LED pas aby mi svietil pri zapnutych svetlach tak s tym problem by nebol ale ked to chcem mat tako ako som to uz tu pisal tak inac ako cez nejaky obvod to asi tazko vyriesis

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

ja tiez, ale nemam regulator, preto to mam napevno pridratovane k vypinacu. cize bud tam buchnem nejaky potenciometer, alebo tam napevno pripojim nejaky rezistor. pripadne pockam co vymyslia chlapci vyssie s chystou krabickou a naimplementujem tam tu :D.

 

este sa pohravam s myslienkou dat tam RGB pasik a vyskusat priamo v noci na dlhej trase, co mi bude menej vadit. ked som jazdil na bmw tak cervena bola OK, ale aj ked som siel na octe, tak aj biela nebola zla. na terajsej zelenej mi zatial vadi sila svetla, mozno ked zregulujem tu, tak uz dalej spekulovat nebudem.

 

este stastie ze som rozmyslal dopredu a pripojne body som si spravil plug&play, cize ziadne pevne pajkovanie :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...