Přejít na obsah

Ambient osvětlení prostoru nohou


jamescz

Doporučené příspěvky

Ahoj,


chci si do auta dát ambient osvětlení prostorů nohou. Aktuálně mám vše z výroby namontováno, ale pouze to základní (svítí pouze bílou barvou).

Originál celý set se dá koupit na ofic eshopu https://eshop.skoda-auto.cz/cs_CZ/osvetleni-prostoru-nohou-karoq-kodiaq/p/565052133

 

Co mě však zajímá a nikdo z autorizovaných servisu v okolí mi to není schopný říct je, jestli stačí pouze vyměnit žárovky za RGB, a vše bude fungovat, nebo je potřeba vyměnit celou kabeláž a změnit i případně SW dané jednotky.. Z asi 8 oslovených autorizáku mi pouze v 1 řekli že to udělají, ale za práci chtějí skoro 10 tisíc 🙂

 

Má někdo zkušenost s instalací tohoto osvětlení?

Editováno: , autor: jamescz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

standartne osvetlenie noh pouziva pre kazde svetielko len 2 kabliky - plus a minus. ambient potrebuje 3 kabliky, plus od poistky, minus a LIN signal od BCM. mas tam pribaleny kablovy zvazok, urcite k tomu bude aj navod ako to namontovat. teda nie, nestaci vymenit svetielka, treba zmenit aj zapojenie

 

stacilo vyhladat cislo dielu a vuala, mas tu aj navod - https://www.obautodily.cz/skoda-karoq-kodiaq-led-barevne-osvetleni-nohou-original-2-ks-13974cz3290/

Editováno: , autor: wirer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Ahoj, měl bych dotaz na zkušenější uživatele. Mám Karoqa rok 2019 ve výbavě Style, ale bohužel bez ambientního osvětlení. Můj dotaz zní, když koupím tapece dveří, dekor lišty palubky + světýlka na nohy budu muset měnit i řídící jednotku? Nebo to do ní jen zadrátuju a pak nakódovat? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, tak se mi to celé nějak prodražuje, a nevím zdali má smysl to dodělávat origo nebo zkusit nějakou Čínu. Jen pro osvětu, našel jsem zapojení. Je to jak píše nahoře Wirer. Potřebuje to kromě napájení ještě signál LIN od řídící jednotky. Schémátka jsem přiložil. Je vidět, že z konektoru dveří u sloupku vedou vodiče do W87 a W86. Oni to mají nazvané jako světlo pro ambientní osvětlení, ale asi to jsou nejspíš opravdu řídící jednotky jak píšeš. Jen mi nejde do hlavy, že když koukám na zapojení těch lampiček pro osvětlení prostoru nohou z odkazu na OBautodíly co poslal wirer, tak tam ty lampičky zapojují přímo do řídící jednotky, kterou tedy mimochodem je asi podle jejich doporučení nutné vyměnit za verzi high. Nedodělával tu už někdo? Budu rád za jakoukoliv radu. 

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...