Přejít na obsah

vzduchový filter (?) hadička


shushen

Doporučené příspěvky

zdravím Vás páni, neviem to nijak vygoogliť ale skrátka..:

mám fabču r.v. 2002, motor 1.4 16v 74kW a už dlhšiu dobu mi svieti kontrolka výfuku

kontrolka-berlinga.jpg

(fotku som našiel na nete, je to z berlinga myslím, ale veď kontrolka tá istá, jediná žltá..)

bol som s tým aj v servise, tam to vyhodilo spätné vedenie výfukových plynov a cez VAG mi to vymazali, chvíľu to nesvietilo ale začalo to zas.. motor sa správa v pohode, štartuje, ťahá, spotreba OK tak to nejak viac neriešim, podozrievam to na EGR ventil.. síce sem-tam (raz za týždeň-dva) mám nekľudný voľnobeh (skáče cca od 800 do 1100ot) ale ináč nemám pocit že by bol dáky väčší problém keď kontrolku neriešim.. dnes som menil parkovačku a pri tom som si všimol túto hadičku

snmka378.jpg

asi to nie je veľmi dobre vidieť, ale ide niekde spod baterky (alebo je tam vzducháč) a nejde nikam.. našiel som asi 4diery kam úplne dobre pasuje ale to je zadná strana reflektora a neviem čo by tam mohlo ísť..

tým pádom ma zaujíma:

- má to nejaký súvis s mojou kontrolkou?

- kam tá hadička ide?

- čo to vlastne je?

vopred díky

Editováno: , autor: shushen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj, jak se tak koukám tak ta hadička bude na odtok vody od boxu baterky jinak ohledně kontrolky v první řadě vyčistit ERG + tu trubku ( několikrát to tu je popsáno)

jo a ta hadička vede k nárazníku pod nosník

Editováno: , autor: Majký
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahojte kluci, mam taky problem a nechcem zbytocne zakladat novu temu...z EGR ventilu z pravej strany mi ide taka hadicka(podoba sa to bovdenu brzdoveho lanka na bicykli-ma to priblizne taku velkost) a na jej konci je plastovy kruzek priblizne jak 1EURO...je tam 1maly otvor z tej hadicky a dva malinke, akoby na sondu alebo co.....vedie to ku skrtiacej klapke, tu som dal dole ale nikde neni konektor na toto pripojenie...neviete niekto naco je ta hadicka z egr ventilu???moze byt tak 2-3mm hruba...mam taky pocit ze ku skrtiacej klapke ani nedosiahne....svieti mi kontrolka vyfukovych plynov...neviem co to je, dik za rady... :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahojte kluci, mam taky problem a nechcem zbytocne zakladat novu temu...z EGR ventilu z pravej strany mi ide taka hadicka(podoba sa to bovdenu brzdoveho lanka na bicykli-ma to priblizne taku velkost) a na jej konci je plastovy kruzek priblizne jak 1EURO...je tam 1maly otvor z tej hadicky a dva malinke, akoby na sondu alebo co.....vedie to ku skrtiacej klapke, tu som dal dole ale nikde neni konektor na toto pripojenie...neviete niekto naco je ta hadicka z egr ventilu???moze byt tak 2-3mm hruba...mam taky pocit ze ku skrtiacej klapke ani nedosiahne....svieti mi kontrolka vyfukovych plynov...neviem co to je, dik za rady... :help:

Je to hadička s filtrem, nevím teda přesně na co to je, ale nikam se to nepřipojuje. Nejspíš máš na mysli asi toto

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jojo to je ono diki moc, dneska sem kukal kamaradovi, ma to iste, akurat na gumicke dlhej asi 4 cm...je to filter, myslim, ze tade egr ventil nasava nejaky vzduch, aby sa zmiesal s tymi spalinami a lepsie isiel do klapky alebo co...ked som cital tie prispevky, tak ked to ucpal, hlasil maly prietok nasavaneho vzduchu a ked to dal dole zase velky prietok...ale akurat sa mi nelubi, ze to tam volne pobehuje po motore....skusim to o nieco pripnut, trebars ku kablom s elektrikou alebo o nejaku hadicu, nech to tam neni len tak pohodene.... diki moc za postreh a odpoved, moc si mi pomohol. :palec2: zdarec :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...