Přejít na obsah

Výměna (pouze) olejového filtru


misa.jazz

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny. 2 dny zpátky jsem (si) měnil olej a zřejmě jsem přetáhl filtr, protože mi tam kape, ne moc, ale přeci. Otázka zní (možná bude filtr OK, pokud ho jen povolím, ale možná bude už pryč a musím vzít nový) - kolik koleje mi uteče, pokud budu chtít udělat pouze ten filtr? Vzhledem k tomu, že je nad vanou, tak počítám s tím co je ve filtru, plus něco málo kolem, ale nemělo by to být moc...máte někdo zkušenost? Díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemělo by vytéct víc než bude kolem filtru a to je skoro nic, plus to co je natlačeno čerpadlem ve filtru . Čerpadlo nepojede, tak olej nemá jak téct. Pokud to budeš dělat na studeným motoru a budeš rychlý, tak ztráta bude minimální. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skvělé, díky. Filtr jsem tedy utahoval klíčem (ne na krev, ale dost a ano, těsnící kroužek jsem čistým olejem promázl), ale nakonec jsem zjistil, že ani z filtru ani ze šroubu nic neteče, byl jsem včera pod autem. Někde mi jede něco jiného, čeho jsem si pravděpodobně dřív nevšiml (a dával jsem si velký pozor abych při nalívání oleje cáknul vedle, takže tam spíš ne, ale není to 100%...co dneska je 🙂 ). Nicméně filtr mám nový, tak uvidím, že bych povolil, vyměnil a dotáhl nový míň (nicméně jak říkám, neteče, takže možná není nutné). Mám vyfoceno, to bude asi na nové téma...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...