Přejít na obsah

Elektronicky nastavitelná přední sedadla


Vogast

Doporučené příspěvky

Ahoj lidičky,

máte někdo dodatečně montovány elektronicky nastavitelná přední sedadla? Podle specifikací se to dodává pouze do Octávky L/K, ale dost bych o tom uvažoval i do své. Buď jsem blbě hledal nebo tady na fóru nic k tomuto tématu není. Popř. zvládnul by to někdo namontovat nebo aspoň co by to stálo?

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Fakt jste to kluci nikdo nedělal? Sedím v Octávce dost blízko a při nastupování se ošoupává bok sedačky...

ja je mam v oct 2 2006 elegance . jde to a jsou z vybavy laurin ale videl jsem ty samy tusim ze je tu ted nekdo prodava zrovna a jsou bez napisu laurin .myslim ze jsou i ve scoute

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ja je mam original (L&K O2 FL MR2010), a pokud je urcite nepotrebujes (napr. casta zmena ridice), urcite zvaz jejich dodatecnou instalaci.

Urcite to je velmi komfortni a bezpecna (zejmena za jizdy) funkce, ale pokud jses vyssi postavy, mel by jsi vedet, ze nejnizsi poloha u el. sedacek je o dost vyse, nez u stand. mechan. sedacek. Je ale pravdou, ze me (189 cm) to vadilo jen zpocatku, pozdeji jsem si jiz zvykl, zase z ni pak lepe vystupuje.

Pokud to bude dodelavat, myslim, ze to smysl jen pokud budou chodit i vsechny dalsi funkce s tim spojene, tzn. prirazeni poloh i do dalk. ovladani s klicky (vc. nastaveni vnejsich zp. zrcatek), to je opravdu zradlo, na kterš je moc jednoduche si zvyknout :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tímto děkuji Joskovi za zapojení a zprovoznění el. předních sedaček. Co se týká montáže, nejvíce práce je dotažení napájení k sedačkám, k sedadlu řidiče ještě 2 CANy.

Jinak sedadlo spolujezdce bez paměti potřebuje jen napájení. U řidiče je potřeba zapojit řídící jednotku a zaregistrovat do gateway. Všechno ostatní nastavení je již uživatelské. Paměti chodí, dokonce i spárování s klíčky. :) Mám MR 2005,nový typ gateway tak si myslím,že ani u novějších MR by neměl být problém.

Black

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ke kazdemu klicku (originalnimu) lze priradit jedno nastaveni pameti (jsou 3) sedacky ridice, vc. nastaveni zrcatek. Tzn. pokud si auto odemkne svou dalkou manzelka, tak po otevreni ridicovych dveri se sedacka zcela automaticky prestavi do jejiho nastaveni, prestavi se i zpetna zrcatka dle jejiho nastaveni. Do pameti klicku se to ulozi zcela automaticky pri ukladani polohy sedacky a zrcatek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jen doplním.

Spárování s klíčky se u před faceliftu neuloží automaticky ale musí se do 10 sekund po uložení polohy sedadla a zrcátek vyjmout klíček ze spínačky a na dálkovém ovladači stiskout tlačítko pro odemknutí auta. Spárování je potrvrzeno akustickým signálem.

Editováno: , autor: j0ska
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, děkuji za vysvětlení. Myslel jsem si, že to funguje tak, že počtem stisknutí tlačítka odemčení auta vyvolám určitě číslo paměti. Dvakrát stisknu otevření auta = vyvolání paměti číslo dvě. Ale ani tento způsob jakým to funguje od výrobce není špatný. Jen se doma nesmějí splést klíčky od vozu, jinak bych měl kolena zaražené v těle.

Dali jste mi brouka do hlavy. Chci si vyměnit sedačky v autě (elegance) bez vyhřívání za vyhřívané, ale asi šáhnu rovnou po sedačkách i s elektronickým nastavováním. :) Teď je jen už sehnat :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslel jsem si, že to funguje tak, že počtem stisknutí tlačítka odemčení auta vyvolám určitě číslo paměti. Dvakrát stisknu otevření auta = vyvolání paměti číslo dvě. Ale ani tento způsob jakým to funguje od výrobce není špatný. Jen se doma nesmějí splést klíčky od vozu...

Urcite je to takto nejlepsi, kazdy ma sve klicky, urcite si je nepleteme, me na nich mj. jeste visi dalka od nezavisleho topeni/vetrani.

Co bych jeste privital, kdyby si auto mohlo k temto pametem pro jednotlive uzivatele pamatovalo napr. jeste nastaveni AC (manzelka si nekdy "trochu" vice pritapi), a prip. i medialniho systemu (Columbus), nekdy take kazdy poslouchame neco jineho, nebo z jineho zdroje (HDD, SD, MDI, DVD, radio - je toho docela dost). To uz by nemelo chybu.

...jinak bych měl kolena zaražené v těle.

To se Ti pri odemykani nemuze stat :) , nebot sedacky se automaticky prestavuji jiz pri otevreni dveri. I pri volbe posezu ze 3 prednastavenych pameti (kdyz na tom jiz sedis) to muzes rucne prestavit/prerusit jednotlivymi ovladaci.

Dali jste mi brouka do hlavy. Chci si vyměnit sedačky v autě (elegance) bez vyhřívání za vyhřívané, ale asi šáhnu rovnou po sedačkách i s elektronickým nastavováním. :) Teď je jen už sehnat :feve:

Sezenes je snadno (napr. Alesio), ale zvaz to, jiz jsem to tady psal mnohokrat - pokud jses vyssi postavy (ja takrka 190), musis vzit v uvahu, ze v Octe maji el.sedacky vyssi nejnizsi polohu, coz me kdyz jsem poprve do sve Laurinky nasedl dost prekvapilo, zvykly z predchozi predFL O2 s nomalnimi sedackami na nizsi posez.

Osobne se me hodne libi el. stavitelna bederni podpera, ktera by mohla mit rezim, kdy se automaticky pohybuje mezi svymi meznimi polohami, a tak trochu simuluje masaz zad.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se tyce schranek pod sedadly - zjistil jsem, ze v Superbu lze drobnou upravou schranku prizpusobit i pod elektricke sedadlo. Prekazi tam jeden motorek. Chce to trpelivost a pistoli na tavne lepidlo. Predpokladam, ze v Octavii to bude stejne

Editováno: , autor: Marty8
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se tyce schranek pod sedadly - zjistil jsem, ze v Superbu lze drobnou upravou schranku prizpusobit i pod elektricke sedadlo. Prekazi tam jeden motorek. Chce to trpelivost a pistoli na tavne lepidlo. Predpokladam, ze v Octavii to bude stejne

No, kdyby mel nekdo toto chytre doresene, urcite by me to zajimalo. Schranky (v minule O2 jsem mel obe) pod sedackami me dost chybi, to je trochu v LKcku nedomyslene. Pokud by jejich doinstalace nebyla problem, nenarusilo by to nijak konstrukci a mou prodlouzenou zaruku, tak bych do toho urcite sel.

V Supu2 ty chranky taky po el. sedackami nejsou ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V Superbu2 s elektrickymi sedackami nejsou, zkoumal jsem to a prekazi tam motorek, ktery upravuje sklon sedaku. Jinak i pri nejnizsi poloze sedadla se tam schranka tak akorat vejde. Resil jsem to pod sedackou spolujezdce tak, ze jsem proste urizl levy horni roh te schranky (oddelal jsem sedacku a rezal a zkousel to tak dlouho, dokud tam nic neprekazelo). Dal jsem sehnal kus cerneho polyetylenu a nalepil ho tavnou pistoli na orizlou schranku. Schranka je o kousicek mensi, ale ctyri vesty a nejaka autokosmetika se mi tam porad vejdou. Zkusim to vyfotit aspon zepredu, sedacku se mi kvuli tomu sundavat nechce. Pod sedadlem ridice jsem to neresil, protoze tam mam originalni drzak s hasicim pristrojem.

Editováno: , autor: Marty8
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak mě by třeba zajímalo, jestli to jde i "odpárovat"? :)

Mám to spárované na svůj klíček (teda, jezdím jenom já, takže to je jedno, ale když jsem to chtěl vyzkoušet jak to funguje, tak jsem to cvičně spároval), a už se mi stalo, že jsem si několikrát upravoval sedadlo, pak to zapomněl uložit (protože mám pocit, že to jde jen když auto stojí) a při dalším odemknutí se nové nastavení "automaticky" přenastavilo na staré.

Další postřeh je, že sedadlo řidiče je opticky užší, protože má na boku ovládací panel pro ukládání a vyvolávání pamětí (nevím jestli klasická sedačka je šiřší, nebo to jenom tak vypadá).

Jinak, spárování u nové Oktávky se dělá pořád stejně - tedy vytáhnout klíček a stisknout odemčení auta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 4 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...