Přejít na obsah

Jakou propustnost mají tónovaná skla u verze Active?


shaolin

Doporučené příspěvky

  • o 4 týdny později...
  • o 1 rok později...

Situace je vážná, nikoliv však kritická. Prostě v autě mi vadne salát. Dnes mé kroky tedy vedly za člověkem, který lepí folie na skla. Trošku ho překvapil důvod lepení fólie, nicméně nabídka je asi taková:

„Obyčejná“ fólie, bez ohledu na propustnost by od „B“ sloupku dozadu stála 2500Kč. Mě však je doporučována fólie Titanium 400, která při propustnosti 16% zredukuje tepelné záření do auta o 55% a přitom je z vnitřní strany hodně průhledná. Fólie Titanium 400 by stála 3500Kč.

Dále je mi doporučována na přední dveře fólie, tuším, že jde o Ultra performance UP 75 vyráběná nanotechnologií. Tato fólie, s propustností 75% je prý na voze prakticky neviditelná a umí redukovat tepelnou složku slunečního záření o 90%! Obě přední dveře by vyšly na 1500Kč

Fólie Titanium je v řadě 300 – propustnost 33%

400 – propustnost 16%

600 - propustnost 6%

Zvažuji, jestli na zadní, páté dveře, nedat propustnost větší jak na boční okna.

Prosím o rady, připomínky, mám na ně čas do středy – salát vadne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Artigasi, já mám sice salát v pořádku, ale zase mi vzadu vadou děti, takže o foliích také vážně uvažuji. Necháváš si to dělat u nějaké specializované firmy, nebo u šikovného známého? Co se mi podařilo vygooglit, tak ty Tvoje folie by měly být od firmy BRUXSAFOL. Porovnával jsi je např. s foliemi, které aplikují tyto firmy?

http://www.tintek.cz/clanky/tonovani-autoskel

http://www.varecha.cz/tonovani-autofolie.html

Pro ostatní: má s těmito foliemi někdo nějaké zkušenosti?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Našel jsem na netu :

Vážený pane xxxxxxx,

prostřednictvím Škoda Info-Line jsme obdrželi Váš e-mail týkající se tónování skel u vozidla Škoda Fabia I.

K Vašemu dotazu Vám sdělujeme, že dle vyhlášky č. 341/2002 Sb. je nepřípustné u předních bočních skel použít ztemňovací fólie is vyhovující propustností na zasklení, zde již toto bylo provedeno z výroby jinou technologií. U vozů Škoda, které mají z výrobytónovaná skla, je světelná propustnost těchto skel cca 73%, což se blíží k maximální vyhláškou povolené hranici. Dle výšezmiňované vyhlášky je ztemnění předních bočních skel na propustnost zjevně nižší než 70% hodnoceno jako závada, která ohrožujebezpečnost provozu na pozemních komunikacích.

Děkujeme za Váš dotaz a přejeme Vám mnoho šťastně ujetých kilometrů s vozem Škoda.

S pozdravem

Mgr. Vladimír Malina | PST - Péče o zákazníka

Hlavní pravidlo je tedy stanoveno v §36 odst. odst. 3, písm. B vyhlášky č. 341/2002 Sb., který definuje tzv. závady ohrožující bezpečnost provozu na pozemních komunikacích a které vylučují použití vozidla s takovou závadou v silničním provozu.

Mezi takové závady patří mimo jiné :

- zatemnění čelního skla na propustnost zjevně nižší než 75 % nebo

- zatemnění předního bočního skla na propustnost zjevně nižší než 70 %

Takže propustnost čelního a předních bočních skel při použití jakékoli, i té nejsvětlejší fólie na z výroby tónovaná boční skla je již za hranicí, která je povolena vyhláškou a vystavujete se postihu ze strany represivních složek ať si říká kterýkoli fóliář co chce.

Já mám na autě ve výbavě Active zatmavení z výroby + vzadu od B sloupku SunSet a navíc tam už nic dávat nebudu.

Editováno: , autor: WalkerT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...