Přejít na obsah

Vzduchový filtr


mr.lisak

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny. Potřebuji poradit, mám Fabii 1,4 16v 74kw a uvažuji nad koupí sportovního vzduchového filtru. Memám s věcí žádné zkušenosti, tak žádám odborníky o radu, nebo vlastníky stejného motoru, kteří už filtr mají, zda je to dobrý nápad či nikoli. Někdo říká, že sice motor má cca o 2 Kw větší výkon, ale prý motoru podstatně sníží životnost atd. Nevím, kde je pravda. A kteří výrobci filtrů jsou dobří? Který by mi tak pásl na moji fabku???? Za odpovědi děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny. Potřebuji poradit, mám Fabii 1,4 16v 74kw a uvažuji nad koupí sportovního vzduchového filtru. Memám s věcí žádné zkušenosti, tak žádám odborníky o radu, nebo vlastníky stejného motoru, kteří už filtr mají, zda je to dobrý nápad či nikoli. Někdo říká, že sice motor má cca o 2 Kw větší výkon, ale prý motoru podstatně sníží životnost atd. Nevím, kde je pravda. A kteří výrobci filtrů jsou dobří? Který by mi tak pásl na moji fabku???? Za odpovědi děkuji

Zaujimavy dotaz,taktiez nad tym rozmyslam,tak by som sa nechal inspirovat.Rozhodujem sa medzi King Dragonom a Greenom.Pokazit tym asi nemam co,pokial sa dobre umiestni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

existuji sportovni filtry ktere pasuji do origo boxu,jen se ze zacatku nediv mensimu vykonu nez se filtr zaprasi tak je vic propostny a je to znat (k horsimu).zivotnosti se neboj.filtr je jen prudusnejsi to neznamena ze pousti vetsi castice !

moje zkusenost na 1.4 55kW je takova ze sani je navrhnuto docela dobre a filtr to zhorsil (mensi odpor v sani ). myslim ze filtr je dobry tak pokud mas upraveny motor jinak je to jen pocit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

No a jeste takovej bonbónek. Jestli máš v autě pylovej mikrofiltr, tak ho sportovním filtrem pošleš pod drn. Bude se ti v autě prášit jak kráva. Poněvadž všechny částečky usazený na pylovým mikrofiltru se ti dostanou do interiéru. Pro alergika super věc. Pomoc je docela snadná, zavři AirBox. Takový ty oválný rádoby sportovní filtry nejsou nic moc. Musel by sis předělat celý sání aby to k něčemu bylo. Fakt je ale zase ten, že zvuk to se sportovním filtrem má moc hezkej. To se musí nechat. Kdysi jsem měl 1.4 47kW a dal jsem tam ten filtr, RS nárazníky +štítky. Všichni v Plzni (neznalí) si mysleli, že mám nějakej novej typ RS. Třeba jako 1.8T, nebo tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...