Přejít na obsah

Ošetrovanie koženého volantu


Igor

Doporučené příspěvky

To sou mi věci, holt někdo je otec od rodiny a ví a někdo, jako my, prostě čumí ;) . Koupim je taky Jardo :palec2::)

ty voe, když já měl děti "velký" na otírání prdelky tak ještě nic takovýho nebylo, dokonce u starší holky snad ještě nebyly ani papírový plíny :) , kua, ten čas letí :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem si ty ubrousky koupil a poprve po 1.5 roce jsem osetril kozeny volant a opravdu jsem byl prekvapeny, parada. No a kdyz uz jsem byl u toho volantu, tak jsem s ubrouskama vysmycil vsecky plasty v aute.

Cista prace a nemusim se uz patlat s origo ozivovacem plastu (takove tekute bile mleko).

Takze vysledek, vse je ciste, matne, ikdyz volant uz mam v urcitych mistech ohlazeny (bohuzel to uz vratit nejde a i po aplikaci uz je castecne leskly), pekne to voni a za okolo 100kc mam 64 ks ubrousku.

Diky za tip :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 4 měsíce později...
Mal by som dotaz na majiteľov koženého volantu - čím a ako ho ošetrujete?

Pozeral som múdru knihu dodanú k autu, tam sa spomína jedine vlhká handrička prípadne mydlová voda.

Obe som skúšal, ale výsledok nie je veľmi presvedčivý - volant je rovnako "dochytaný" a po pár hodinovej jazde sa doslova lepí na prsty (a pritom si v aute nerobím reštauráciu ani nič podobné).

Rád by som nejako vyčistil tú kožu a potom použil nejaký špeciálny prípravok na kožu.

Kto máte skúsenosti s prípravkami na kožené sedadlá, neuškodí to volantu? Čo ja viem, či sa nebude moc šmýkať a podobne...

Skúšal som google, našiel som jedine nejaké odkazy na americké stránky, tam majú veci, aké ale u nás nie sú.

Takže, ako poriešiť v našich podmienkach?

Tak podle mě je na kožený volant a vůbec koženou výbavu interieru ve voze nejlepší Autokosmetika MaFra

mafra1fs8.jpg

mafra2ff1.jpg

mafra3cx1.jpg

:palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

No, cocpit spray na volant bych nedavala uz z duvodu, ze skoro vsechny obsahuji silikon (z duvodu, aby se leskly). Tudiz klouzat urcite mohou. Ale kterakoli firma, zabyvajici se chemii z vyse jmenovanych urcite vyrabi cistici penu - tak jako my :-), ktera (pokud je kvalitni) by mela zakladni mastnotu z volantu vytahnout, pak by mel stacit nejakej pripravek na osetreni kuze, ktere jsou vetsinou dostupne at uz v prodejnach autodilu a chemie, tak i v nekterych autoservisech... :-) Kveta

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...
  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...