Přejít na obsah

Napájení zesilovače


lukfa

Doporučené příspěvky

Ačkoli někdo namítne, že je tu mnoho témat, čtu to přes dvě hodiny a to co chci jsem nenašel. Navíc ve vyvěšeném tématu nejdou odkazy.

Koupil jsem si adaptér napájení antény do Fabie.

1) proč se uvádí ve fórech připojte na rádiu ne na autě? co to znamená? konektor mám jej jeden pár, viděl jsem tu někde na fotkách že má někdo dva páry. Co to znamená na rádiu a kde to je na autě?

2) kam mám tedy zapojit ten modrý kablík? Někde píšou PIN3 a někde PIN5. Oba jsou popsané jako napájení antény. PIN3 na rádiu nemám obsazen. akže asi PIN5. Pozice ale není prázdná, stávající kablík mám vytáhnout, nezapojovat a místo něho tam dát ten modrý? Myslel jsem že to bude neobsazená pozice. Nebo je nutné je napojit spolu? Pokud mám PIN5 obsazen, kam to tedy vede?

3) zkoušel jsem kablík cvične nasunot do volné pozice jen pro vyzkoušení a natrénování vyndání jiného a nejde tam, je nějaký asi věší, jde tam jen napůl, pak zarazí o výstupky

4) četl jsem o možném problému s diagnostikou viz http://www.ahc.cz/clanek.php?cislo=12, vzhledem k tomu, že z rádia PIN3 nemám, nemusím se toho bát?

Děkuji za případné odpovědi, hlavně na druhou otázku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...naspsal jsi název tématu "napájení zesilovače" ale tvoje otázky souvisí spíše s jeho spínáním než napájením což je podstatný rozdíl.Takže odpovědi jsou následující:

1) pokud máš jen jeden pár RCA (výstupy předzesilovače) znamená, že je možné na autorádio připojit externí zesilovač pro signál subwooferu (zapojení do můstku) a nebo 2ch zesilovače pro reproduktory.Pomocí kabelových redukcí Y se dá ale připojit i 4ch zesilovač.1xRCA je výstupem zadních rperoduktorů a ti kteří mají na autorádiu 2xRCA je na nich výstup jak předních tak zadních reproduktorů.

Některé autorádia mají 3xRCA a tam je možné i přímé ovládání SW (hlasitosti)

2)neuvedl jsi jaké máš autorádio protože některé autrádia mají jak napájení el. antény tak i REM (spínání) zesilovače.Jestli máš na ISO autorádia obsazený pin č.5 tak kabel zapoj do jiné (neosazené) pozice např. 1 a proti ní dáš ovládací vodič pro spínání zesilovače.

Pin ti tam nejde z důvodu, že ISO konektor má pojistku (z boku konektoru žlutá) Tu musíš vytáhnout a pak vypinuješ i konktory nebo osadíš nové.

3)Pokud vše zapojíš jak má být nemůže tě čekat problém s diagnostikou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

fancarhifi: děkuji za odpověď, nicméně ještě nemám jasno. Mám Blaupunkt, typ z hlavy nevím. Na rádiu PIN1 a PIN3 není vůbec, ISO přímo na rádiu tím není vybaveno. Volnou pozici v konektoru s kabley mám jen dvojku. Tak teď fakt nevím, podle popisu ISO je napájení antény 3 a 5, když 3 nemám a 5 je obsazena tak prostě nevím. Pokud to dám na volnou pozici, na rádiu není spojení.

PROCHY603: totéž, pokud vyndám kabel z pinu tři a dám tam kabel od fantoma, nemůže se nic stát, PIN3 na rádiu nemám

Editováno: , autor: lukfa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:help: Kablik z fantoma TREBA NAPOJIT do konektoru iso ktore ide z auta.!!!! Na poziciu CISLO 5.;)

Do tohto konektoru vid obrazok musis zasunut pin z fantoma na poziciu 5 :) Pin uz som tam zasunul.

TU JE DALSI LINK: http://www.bucek.name/stranky/ruzne/zapojeni_konektoru/zapojeni-konektoru.php?cesta=Autor%E1dia%20konektory/ISO

Editováno: , autor: PROCHY603
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PROCHY603: to až zítra. Na zadní straně rádia v konektoru napájení nemám PINY 1 a 3 a v konektrou z auta nemám PIN 2.

Daj si to zapojit autoelektrikarovi . Vobec to nechapes a nerozumies tomu. Lebo ti moze zhoriet radio+kabelaz+auto.:kuk:

CITAJ CELY LINK.

LINK: http://www.audio.sk/?page=article&id=136

Editováno: , autor: PROCHY603
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ono kdyby to bylo nekde jasne napsane tak to chapu, zas tak spatne na tom nejsem, ale potrebuju odpoved na posledni vec a na otazku hned v mem zadani a to, kdyz vytahnu kabel z PINu5 abych tam dal fantoma, jestli ten kabel mam nechat dal nezapojeny?

takze bych rad odpoved: ANO, nechas vyndany kabel nezapojeny nebo NE, museji se spojit a nechat puvodni zapojeny, to znamena ze na pinu 5 budou poveseny dva kabely, puvodni a novy k fantomu.

Jde mi porad o jednu a tu samou vec, PIN5 je obsazen, pokud tam dam fantom, co s puvodnim kabelem??? Nic??

k linku: nejde mi o zapojeni radia, to mi funuje tak jak ma. resim pouze co s kabelem na pinu 5. Vypojit a nechat jen jeden nebo zapojit oba na jeden pin. Snad už je to srozumitelne

Editováno: , autor: lukfa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud máš Fabii (jakože podle tématu asi jo) tak na pinu 5 je +12V (originál).. pokud jsi to takhle měl zapojené s neorigo rádiem, tak jsi ho vypálil... Ten pin 5 se standardně při montáži neorigo rádia vytahuje a nechává se zaizolovaný volně trčet, místo něj se zapíchne fantom. Nevím jak funguje Blaupunkt rádio (jestli to má ošetřený) ale tak na 90% jsi spálil spínací obvod v rádiu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud máš Fabii (jakože podle tématu asi jo) tak na pinu 5 je +12V (originál).. pokud jsi to takhle měl zapojené s neorigo rádiem, tak jsi ho vypálil... Ten pin 5 se standardně při montáži neorigo rádia vytahuje a nechává se zaizolovaný volně trčet, místo něj se zapíchne fantom. Nevím jak funguje Blaupunkt rádio (jestli to má ošetřený) ale tak na 90% jsi spálil spínací obvod v rádiu

Ano jde o Fábii. Takhle jsem to koupil, Auto i rádio funguje tak jak má, nic spáleného nemám, auto mám skoro půl roku a jelikož jsem nebyl spokojen s příjmem začal jsem hledat a našel jsem že to řeší fantom. Jenže všude se píše, že to mám připojit na PIN3 někde na PIN5. OK, PIN 3 rádio nemá, takže asi PIN5. Dle popisu ISO konektrou to sedí. Slouží k tomu oba. Jenže já mám PIN5 obsazen. Jsi první kdo napsal, že ten kabel na PINu5 můžu nechat nezapojený a místo něj dám fantoma. Vřele děkuji za první jasnou odpověď, nicméně ze zvědavosti mě zajímá, na co tam tedy byl na PINu5 kabel připojen? Rozhodně to není dodatečný kabel, je to normálně ze svazku.

OK, vytáhnu tedy kabel na páteé pozici a dám tam fantoma a původní kabel zaizoluji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... :rolleyes: proto jsem napsal toto

..."Jestli máš na ISO autorádia obsazený pin č.5 tak kabel zapoj do jiné (neosazené) pozice např. 1 a proti ní dáš ovládací vodič pro spínání zesilovače...."

...a nebude tam žádný volný kabel pod napětím...jinak velmi opatrně s kabely...může to způsobit velmi vážné škody

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... :rolleyes: proto jsem napsal toto

..."Jestli máš na ISO autorádia obsazený pin č.5 tak kabel zapoj do jiné (neosazené) pozice např. 1 a proti ní dáš ovládací vodič pro spínání zesilovače...."

...a nebude tam žádný volný kabel pod napětím...jinak velmi opatrně s kabely...může to způsobit velmi vážné škody

a tuto tvoji vetu jsem proste nepochopil. ano pin 5 je na rádiu obsazen, dal bych tedy kablik do neobsazene dvojky, ale dvojka na radiu je neco jineho preci. Co to znamena proti ní dáš ovládací vodič??? jak můžu v rádiu něco proti kabelu dát? mam rádio a kabel, žádnou jinou redukci nemám!!! mám kabel z ata, na tom konektor, který dám rovnou do rádia. Nemám kabel z auta na tom konektor, který dám do konektoru a pak teprve do konektoru rádia. Takový ten mezikus jak jsem ve foru u nekolika lidi nasel, tak nemám. Takze napriklad tato tvoje me vuic zmatla nez poradila.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle odpovědí usuzuju, žes nikdy v životě neviděl "přepinování" konektoru - neboli že se z masivní zásuvky/zástrčky speciálním nástrojem "vypíchne" jeden pin i s nakrimpovaným (naskřípnutým) kabelem a přesune se do jiné pozice toho samého konektoru...

Takže poslední slovo - a doufám že pro Tebe dobrá rada: DEJ SI TO UDĚLAT K (AUTO)ELEKTRIKÁŘI!!! Jestli budeš sám pokračovat v podobném duchu, s vysokou pravděpodobností něco pokurvíš natolik, že to bude stát dlouhý peníze, aby se všecko uvedlo aspoň do původního stavu!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ekkar_z_Bastlírny: klid mam to hotovy, celej problem je v tom, ze tu nikdo nedokazal solidne odpoveded na konkretni otazku. Porad se vse mele kolem ale konkretne nikdo nedokaze odpoveded. Jestli vis ty, rekni mi, proc byl PIN 5 obsazen??? Co to je za kabel?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doprdele už ale.... si to přečti pořádně.. pin 5 je z výroby napájen +12V.. je to kvůli origo rádiu.. je tu o tom asi milion témat.. stačí číst.. si najdi schéma originál iso z fabie.. huf.. jsem se zas nasral...

//edit: prochy si myslel totéž.. jen to nenapsal wink.gif

Editováno: , autor: Royce
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím, zapojoval jsem origo rádio Škoda kostru jsem tam měl ale stálé + ne.

Proměřil jsem si že na PINu 1 (či 2) kde bylo stálých 12V ale po rozjetí se rádio vyplo.

Tak jsem si říkal že jsem vzal asi Špatné + (třeba na obrazovku u rádií)

Dnes jsem naměřil 12V na PINu 3 (definice: REMOTE- ovládání zesilovače či elektrické antény).

Tak jsem ho dal na PIn 6 (stálý proud) a hraju jak bůh.

Jen se chcioc zeptat jestli jsem něco nepokazil. Říkám si že elektronickou anténu nemám tak není co zkazit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...