Přejít na obsah

jak zapojit druhou mlhovku


doktor.j

Doporučené příspěvky

Koupil jsem Octavii 1.8T a svítila mi jen levá zadní mlhovka.Nejdříve jsem myslel,že je špatná žárovka,nebo pojistka,ale vše bylo OK.Po delším bádání jsem zjistil,že do pravého svěla není přivedený drát na žárovku.V dokumentaci pravá mlhovka není taky zapojená.Když jsem měl Octavii 1.6 tak mi svítily obě dvě zadní mlhovky.Problém jsem vyřešil přidáním nového vodiče,vše je zase OK.Komu také svítí jen jedna zadní mlhovka,nebo jsem byl jediný??? :)

obě zadní mlhovky svítily jen u MR97. Ostatní ročníky mají jen přípravu (žárovka, patice), ale chybí propojovací drát mezi P a L zadním světlem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koupil jsem Octavii 1.8T a svítila mi jen levá zadní mlhovka.Nejdříve jsem myslel,že je špatná žárovka,nebo pojistka,ale vše bylo OK.Po delším bádání jsem zjistil,že do pravého svěla není přivedený drát na žárovku.V dokumentaci pravá mlhovka není taky zapojená.Když jsem měl Octavii 1.6 tak mi svítily obě dvě zadní mlhovky.Problém jsem vyřešil přidáním nového vodiče,vše je zase OK.Komu také svítí jen jedna zadní mlhovka,nebo jsem byl jediný??? :)

obě zadní mlhovky svítily jen u MR97. Ostatní ročníky mají jen přípravu (žárovka, patice), ale chybí propojovací drát mezi P a L zadním světlem.

TREBA TO DOROBIT P.Z.HMLOVKU. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Zapojuje se pouze kdyz mas privez - na technicky delaji kontrolu obou mlhovek pokud mas tazny.

Privez je pak take napajen bud na jednu ci obe mlhovky pokud je vybaven L + P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja mam 11/00 MR01 a tiez mam zapojenu len jednu. Uz som uvazoval o doplneni kablika, len neviem, ci by to vsetko predtym "utiahlo". (nepozeral som do schemy a ani ju tusim nemam)

Cez co ide napajanie tej hmlovky? Cez nejake rele a poistku? Kolko amperovu?

stačí z L mlhovky - svorky dotáhnout drát na P, nic víc se měnit nemusí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja mam 11/00 MR01 a tiez mam zapojenu len jednu. Uz som uvazoval o doplneni kablika, len neviem, ci by to vsetko predtym "utiahlo". (nepozeral som do schemy a ani ju tusim nemam)

Cez co ide napajanie tej hmlovky? Cez nejake rele a poistku? Kolko amperovu?

stačí z L mlhovky - svorky dotáhnout drát na P, nic víc se měnit nemusí.

Hmm, tak to niekedy natiahnem, ked to budem rozhadzovat. Takto sa mi to nejako nepaci s tou jednou hmlovkou... :kuk:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja mam 11/00 MR01 a tiez mam zapojenu len jednu. Uz som uvazoval o doplneni kablika, len neviem, ci by to vsetko predtym "utiahlo". (nepozeral som do schemy a ani ju tusim nemam)

Cez co ide napajanie tej hmlovky? Cez nejake rele a poistku? Kolko amperovu?

stačí z L mlhovky - svorky dotáhnout drát na P, nic víc se měnit nemusí.

Hmm, tak to niekedy natiahnem, ked to budem rozhadzovat. Takto sa mi to nejako nepaci s tou jednou hmlovkou... :kuk:

Jj, i ten blbej Favorit měl dvě lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 2 roky později...

Chtěl bych se zepta zda někdo si nedodělával druhou zadní mlhovku-Mám o1 tdi a zjistil jsem,že mám zaslepenou zadní mlhovku ma straně spolu.Tak jsem udělal otvor pro žárovku,ale jaké bylo zklamání, když jsem zistil že druhá mlhovka

není asi zapojená od výrobce.Příjde mi troch nelogické-navíc v mlze by byly určitě lépe vidět dvě než jedna.

Je tady někdo kdo si zprovozníl i druhou zadní mlhovku-jak nato?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předpokládám, že máš kombíka. Jedině zde je pro mlhovku samostatná žárovka (u liftu je dvouvláknovka s obrysovkou).

Stačí do konektoru osadit kablík s pinem a připojit k drátu u levého světla.

Který pin to je, zjistíš snadno. Nevím jestli to náhodou není jediný neobsazený.

No a v levém to bude ten sám na stejné pozici.

Anebo DP a půjdeš na jisto.

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ke světlu jde svazek drátů zakončený konektorem. Takové plastové "něco". V něm jsou jednotlivé dráty ukončeny piny=kontakty.

Někde si seženeš ten pin, kus drátu, pin nalisuješ na drát, zasuneš do konektoru a druhý konec připojíš na drát napájející mlhovku v pravém světle.

Samostatný pin koupíš třeba ve Škodovce (nějaká prodejna co se zabývá prodejem, servisem aut a prodejem náhradních dílů). Číslo dílu je W055819022.

Anebo na vrakovišti se domluvíš s obsluhou a možná Ti někde prodají/dají kus kabelového svazku, kde bude podobný konektor, ze kterého pak drát s pinem "vypinuješ". Ale tady je problém s oním "vypinováním". Je na to potřeba speciální nářadí. S trochou šikovností stačí i vlasová sponka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U OI to lze udělat dotažením kabelu a zapojením a nebo při montáži tažnýho je na svazku který se zacvakne do světel již připravený kabel a spojí se dole v zásuvce a pak stačí jen v pravým světle osadit žárovkou.U prvních světel je v zadu plastová záslepka ta stačí vyndat dát žárovku a je to v provozu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...