Přejít na obsah

Padající ručičky budíků


TicTac

Doporučené příspěvky

co pojistka ??? může být načnutá a blbne to s budíkama

padající ručičky mám za sebou...opraveno

pojistky jsou ok :-( Pokud budiky vytáhnu z auta a je to na těch 220 km/h zůstane to tam.Pokud jsou budiky v autě a odpojím snímač z převodovky a rozjedu se, tak to okamžitě spadne na 0km/h :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak dnes to postihlo aj moje "budiky" .

Padli mi vsetky 4 rucicky na nulu a obcas nepravidelne naskocia. Padnu a po asi minute naskocia vsetky naraz na 5 - 10 sekund, potom zase padnu dolu. Je to nepravidele, ale viac nejdu ako idu.

Precital som toto forum v nadeji, ze niekto na to prisiel co to robi a poradi aj ostatnym kde je chyba, ved o tom to tu cele je. Pekne ze mr. "mifii" na to prisiel a ze to aj opravi, to je velke + pre neho :) ale pocital som s tym, ze napise, kde je chyba u tych budikov, kto si to vie a trufa urobit sam, tak ok a kto si na to netrufne, tak mu ponukne opravu za xxxx korun. To by bolo v pohode, aj tak by mal vela zakaziek, lebo nie kazdy si trufa rozobrat palubovku a vymienat suciastky alebo preletovavat prasknute spoje. Esteze 99% uzivatelov fora nepouziva jeho metodu, lebo by sa toto forum mohlo premenovat na: "Mas zavadu? ok viem ako na to ale nepoviem, ale za xx korun opravim"

Ja som zo SK a nechcem to possielat do CR balikom a cakat kym to pride, radsej pridem osobne a pockam na opravu, (teda nie 500 km do Domažlic :) ) aby som mohol jazdit a nie auto na tyzden kvoli tomu odstavene.

Tak poradit asi neporadi nikto... a robi to niekto na SK ? pripadne kde na SK ?

A este otazku, ked mi to takto blbne, tak nema to vplyv na funkcnost? teda myslim tak, ze jediny problem je iba to, ze ked spadnu rucicky, tak iba nevidim "teplotu, stav nadrze, otacky a rychlot" a teda mozem s tym kludne jazdit ? Na tuto otazku mi da niekto odpoved zadara? alebo aj to bude stat xx korun? lol

... bavil som sa so servisakom a vravel, ze nie :-O Sam som postihnuty uz asi tyzden a je to ... ani neviem, ako to pomenovat. Chvilami sa bavim a chvilami by som naozaj aj chcel vediet, kolko zhruba idem. Dodnes mam v pamati slova svojho autoskolaka, ako vravel, ked budete dobry vodic, budete vediet spravne odhadnut prevod bez toho, aby ste sa pozerali na palubnu dosku ... hmmm, tak asi uz som ;-) aj ked na volnobehu ma to este kusok cukne, obcas! Jediny vazny problem, ktory ma napadol, bol, ze ako to bude s nadrzou a ... ale uvedomil som sa, ze este mam tu zazracnu oranzovu ikonku a ta u mna znamena dojazd este asi 100 km ... takze myslim, ze to padanie ma zasadne neovplyvnuje ... urcite by som sa ale policajtom, ked ma nameraju, s tym nechvalil ;-)! Ked budes poznat cloveka na SK, daj mi prosim vediet, inak som nuteny navstivit bratov cechov (su nejaki v Ostrave a v Brne) radsej osobne, rozhodne by som to neriesil cez postu!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čaute všetci čo ste priaznivcami vozidiel Octávia! Mám v posledných týždňoch tiež patálie so spadujúcimi ručičkami na prístrojovej doske ( mám Oct.1.9 SDI, r.v. 99).Je tu toho dosť popísané o ich oprave aj s obrazovými prílohami lenže bohužiaľ ja som vychovaný na starých škodovkách a žigulákoch, ale nerobí mi problém opraviť si mechanické časti a súčiastky sám(tiež ich drobné opravy) na Octávke.S takouto opravou ako je prístrojovka nemám skúsenosti ani potrebné náradie a preto by som bol vďačný keby mi niekto mohol poradiť (a dať kontakt) kde v okolí Žiliny, Pov.Bystrice alebo blizko moravských hraníc nie je niekto skúsený a fundovaný na ich opravu. Díky moc!!!

cital som o nejakom chlapikovi z Ostravy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj mam dotaz: když jsem jel všera domu od kámoše tak sem si všimnul že se mi trochu spadla ručička otáčkoměru bylo to zrovna pěkně vidět jelikoš jsem zrychloval, a než jsem dojel domu tak mi najednou začala asi 10x padat ručička palivoměru. Chci se zeptat jestli to bude klasickou závadou na budíkách nebo něčím jiným, a jestli to půje opravit děkuji. Jinak mam octavi 97 1.6 AEE.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čaute všetci čo ste priaznivcami vozidiel Octávia! Mám v posledných týždňoch tiež patálie so spadujúcimi ručičkami na prístrojovej doske ( mám Oct.1.9 SDI, r.v. 99).Je tu toho dosť popísané o ich oprave aj s obrazovými prílohami lenže bohužiaľ ja som vychovaný na starých škodovkách a žigulákoch, ale nerobí mi problém opraviť si mechanické časti a súčiastky sám(tiež ich drobné opravy) na Octávke.S takouto opravou ako je prístrojovka nemám skúsenosti ani potrebné náradie a preto by som bol vďačný keby mi niekto mohol poradiť (a dať kontakt) kde v okolí Žiliny, Pov.Bystrice alebo blizko moravských hraníc nie je niekto skúsený a fundovaný na ich opravu. Díky moc!!!

Od Ostravy (Cesky Tesin) kdyz tak muzu.. www.tdifun.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravím všetkých.tiež mám problém a potrebujem poradiť.Mám octávku 1,6-55kw,r.v.2000.niekedy pri naštartovaní mi vôbec nenabehnú ručičky na budíkoch,ani otáčky ani rýchlosť,stav nádrže a ani teplota,nenabehnú ani počas jazdy.Ostatné všetko funguje,nestáva sa to vždy ale často.Mohol by mi niekto poradiť čím to môže byť?Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

zdravim, tiez som mal problém s tým spadovaním ručičiek, ale po 4tej oprave je to už v pohode, ale stratila sa mi vonkajšia teplota ... palubný počítač všetko ukazuje, iba tú teplotu nie, hoci pred tým to ukazovalo. Mohlo sa to pobabrať pri oprave tých ručičiek? Vďaka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak po delsi dobe se mi na stul dostala zase jedna chutovka.Nebudu jmenovat majitele ani opravare ,jen vam ukazu jak chudinky vypadaly.Opravil jsem a majitel opet spokojene jezdi.Kdyby mel nekdo problem s cukanim rucicek pri zapnuti a vypnuti klicku zapalovani-Muzu opravit pripadne poradit.

Nazdar,

mne sa pri zapnuti klucikov cukaju rucicky, a mam zaujem o radu ako to spravit. Vopred dakujem.. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a diagnostikou si precist venkovni teplotu lze?Zkus kouknout na wag treba ti to nekde neco napise.Nebo si pri letovani udelal nekde nejakej zkratik?Podivej se jeste jednou na tacho poradne.Bylo by dost divne ze by te to odeslo hned po oprave.

takze na vag sa isto pozriem ... ale kábel mi dôjde až štvrtok ...

a tú palubnú dosku som ja neopravoval, čiže tak ... ale ak nepomôže odpojenie baterky .. (pred tým chcem pozrieť či vag nejaké chyby nevypisuje)...a nebude to kontakt na ňom, vraciam ju nech to opraví zas a znovu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak po delsi dobe se mi na stul dostala zase jedna chutovka.Nebudu jmenovat majitele ani opravare ,jen vam ukazu jak chudinky vypadaly.Opravil jsem a majitel opet spokojene jezdi.Kdyby mel nekdo problem s cukanim rucicek pri zapnuti a vypnuti klicku zapalovani-Muzu opravit pripadne poradit.

Zdravím!!

Dnes my z ničeho nic při startování spadli všechny ručičkyy(otačkoměr,palivoměr,teplota i rychlost)

Jinak vše funguje jak má,jen toto se po ...

Nevíte co stím???

Díky Roman

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...