Přejít na obsah

Má Fabie něco z golfa?


det

Doporučené příspěvky

Vím, že dostanu od některých doporučení k prohledání celého fóra. :)

Řešilo se to zde milionkrát, atd..., atd...

Přesto, našel by se zde někdo, kdo by stručně v několika bodech mohl odpovědět na otázku: Má Fabie 1.9 TDI 74kW něco z golfa? (cokoliv: části motoru, podvozku, apod...)

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tá žiarovka by mala byť zhodná. Musím pozrieť do návodu. Ale zdá sa mi, že sú v prednej smerovke žiarovky dve.

A prečo by brzdy nemohli byť zhodné s Golfom? Napríklad ja som mal na Fabii kotúče, ktoré sa používali ako na Octavii, tak aj na iných koncernových autách. Brzdiče boli zhodné tiež.

Ešte by s Golfom mali byť zhodné stropné madlá (akurát Golf v nich má naviac ten valček na plynulý dobeh). Vonkajšie kľučky by mali byť zhodné s GIV. A určite sa ešte nájde veľa dielov.

ABS (ak sa bavíme o GolfeIV) by mohlo byť zhodné, nie?

A Juniory majú aj typický koncernový volant, akurát je na ňom iný znak. A myslím, že aj kryty motorov sú u niektorých verzií zhodné. Teda zase okrem znaku.

A taktiež mám za to, že by mohli byť zhodné aj niektoré prevodovky.

74 kW sa samozrejme do Pola dávalo, akurát v našich končinách sa do istej doby nepredávalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A to konkrétně jaké?  ;)

Nemci tomu hovoria "Gleichteilkonzept" - pouzivanie rovnakych dielov ...ja pre niekolko nemeckych firiem pracujem, a dobre viem, ako sa setri :) Clovek si mysli, ze ked zaplati dvakrat viac za najvyssi model vyrobku, tak ma aj dvakrat lepsi a kvalitnejsi ...HA...kto do toho vidi, tak vie, ze su tam tie iste creva len iny obal :( ...to je proste marketing.

A co sa toho Golfu tyka, kamarat ma 1.9 TDI 74kW ako ja vo Fabii...motor: je ten isty, vratane vsetkych nadrziek a podobnych plastovych kraviniek...jasne ze ma trochu inu optiku...interier: od paciek pod volantom, cez airbagy, budiky prstrojovky... atd kopec rovnakych dielov az po zamky dveri, kluce, kaziace sa zadne motorceky stieraca az po tie otrasne male vonkajsie zrkadielka a kopec inych, o ktorych neviem, lebo som iba fabista zaciatocnik... je to vsetko v podstate jeden velky KONZERNWAGEN :) ved preco by na tolkych dieloch bolo vyrazene VAG-Volkswagen Audi Group ? ved to pchaju vsade az po Touareg!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Host V/// RS
To to tady nikdo neví??? :)

Čím teda jezdíte? Doufám, že fábií! A znáte ji trochu? Co tedy na motoru je shodné s golfem?

Kua ja ta nechapem ako mozes porovnavat golf s fabiou ! ved fabia je o 10000000000000000000000000000000000Krat lepsia nez Golf a nezabudny si na skodovackom fore tak tu nemiesaj znacku VW dakujem ! :angry:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky všem za odpovědi, zas jsem v poznání Fabie o kus dále.

Otázku Fabia vs. koncern mi totiž nikdo nebyl schopen fundovaně zodpovědět. Zkusil jsem tedy toto fórum a nemýlil jsem se - spousta odpovědí, ze kterých se už nějaký obrázek dá utvořit.

Jěště jednou díky. ;)

for V/// RS: A ty nezabudni, že Škoda je česká značka!!! B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...