Přejít na obsah

Kontrolka ASR


Host Potvora

Doporučené příspěvky

Zdravím.Mam Octaviu 81kW TdI, r.v. 2000. Chcem sa spýtať, či sa už niekto stretol s poruchou, keď pri vyššom výkone zasvieti kontrolka ASR a motor nepracuje dobre,pri väčšom pline s motorom cuká, kontrolka svieti stále. Po vypnutí kluča sa chyba zresetuje a je všetko v poriadku. Čo môže byť príčinou tejto poruchy?

Dík.

Mam ten sámí problem kdyby jsi něco zjistil dej vědět dik!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :help: :help: :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Funkci ASR velmi dobře poznám ale to nemá nic společného s ASR jenom při tahlem kopci nebo prutkem sešlapnuti plynu se po chvíli začne motor třepat cukat jak by docházela nafta nebo se to zavzdušnovalo a při tom se rosvítí kontrolka ASR a stale svítí musiš vypnout kliček a znovu zapnout a zhasne připadá mi to jak by se to dostalo do nouzového režimu ale přitom ASR a ABS funguje bez problému i když kontrolka ASR svítí :feve: :feve: :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Chlapci mne sa dnes rozsvietily až dve kontrolky. nielen kontrolka ASR ale aj ABS.Včera večer ked som išiel z prace tak zasvietili,prišiel som domov ,vypol motor naštartoval nesvietili pohol som sa a ked rychlost bola okolo 20 zasvietili. skusil som to asi 5x. dnes rano naštartujem a kontrolky už svieťa,nemusim sa ani pohnuť.neviete čim to može byť? Diki.

Editováno: , autor: balki
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ASR resp. ESP ak je nim auto vybavene sa lubi rozvietit aj pri nedostatku vykonu. pisal to tu raz jeden clen fora. mal nejaku poruchu na motore a rozhasovalo mu to ASR resp. ESP ako sekundarny prejav poruchy.

Ak sa ti rozsvietili obe tak je to najskor porucha niekde na cidle. ABS pri rychlosit cca. 20 km/h vykonava kontrolu funkcie systemu pri prvom rozjazde. Preto sa ti to rozsvietilo az po rozjazde. Ak uz ti svieti natrvalo je uz asi zapisana nejaka zasadna chyba, ktoru nacita hned pred nastartovanim. Moj nazor ze to bude senzor na jednom z kolies. To len tak strielam, bez diagnostiky sa vsak skoro nic nedozvies.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebude od věci předtím pročistit pojistku v boxu na akumulátoru + nejlépe vyhodit ho ven i se soklem pod ním a rozebrat / pročistit / sešroubovat to ukostření pod ním, tím nic nezkazíš - já si tím ABS "opravil" :feve:

Editováno: , autor: Viktor X
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to nebude od věci, na ABS je jedna z těch tří nožových, takže pro začátek je aspoň vyndat a na plocho oškrábnout šroubovákem (ne šmirglem) a stříknout Kontaktolem, ale mněl jsem na mysli sokl celého akumulátoru, tedy ten plast na kterém je uchycený. Drží asi na 2 šroubech, a pod ním jsou ukostřená silová vedení, já je mněl v cajku, ale ty kontakty můžou být orezlé a roste přechoďák, takže raději zkontrolovat.

Editováno: , autor: Viktor X
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

No to nebude od věci, na ABS je jedna z těch tří nožových, takže pro začátek je aspoň vyndat a na plocho oškrábnout šroubovákem (ne šmirglem) a stříknout Kontaktolem, ale mněl jsem na mysli sokl celého akumulátoru, tedy ten plast na kterém je uchycený. Drží asi na 2 šroubech, a pod ním jsou ukostřená silová vedení, já je mněl v cajku, ale ty kontakty můžou být orezlé a roste přechoďák, takže raději zkontrolovat.

Čau chlapi,

mám podobný problém rozsvítí se mi ABS a ASR, když vypnu zapalování a znova zapnu, tak se mi kontrolka ASR zhasne, ale ABS pořád svítí. Pak mi při jízdě zhasne. Stane se mi to jen občas. Nevíte co s tím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...