Přejít na obsah

Doplnění oleje po 18t km


vasekj

Doporučené příspěvky

Zatím jsem nedoplnil vůbec, rozsvítila se mi oranžová kontrolka. Ujel na to asi 20km a dal do garáže, zítra jedu do servisu na doplnění, jen mi jde o to, jestli to není moc brzo po 18t km.

A první servisku mám po 30t km.

Editováno: , autor: vasekj
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

presne...

nechaj si ho v servise doliať,povedz im o tom a sleduj či to bude stále takto pokračovať...inak ak to bude mať spotrebu oleja do 0,5l/1000km,tak s tým nič nenarobíš (tak to je aspoň u motorov 1,8TSI)

ak to bude väčšia spotreba ako som písal,tak to bude musieť servis riešiť v rámci záruky..

Editováno: , autor: libero1071
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Realne som ale taku spotrebu (0,5l/1000km) nezazil... max. 1 liter / 15000km... a ak k tomu pripocitas tu vacsiu spotrebu za prvych 5000km, tak je potom vsetko jasne...

A olej si dolievaj sam, urcite to zvladnes... taketo veci nezverujem do servisu... zaroven usetris... aj olej si zozenies ovela lacnejsie, ako v servise... :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Realne som ale taku spotrebu (0,5l/1000km) nezazil... max. 1 liter / 15000km... a ak k tomu pripocitas tu vacsiu spotrebu za prvych 5000km, tak je potom vsetko jasne...

A olej si dolievaj sam, urcite to zvladnes... taketo veci nezverujem do servisu... zaroven usetris... aj olej si zozenies ovela lacnejsie, ako v servise... :kol-47:

Asi mas pravdu. Co jsem počítal, tak při této spotřebě by mi to spolykalo 9l, cože je hloupost, když je ho tam 3,6.

Jinak napoprvé zajdu do servisu, a radši se ještě jednou poptám a zeptám se, co tam lijou, abych si příště mohl doplnit sám :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi mas pravdu. Co jsem počítal, tak při této spotřebě by mi to spolykalo 9l, cože je hloupost, když je ho tam 3,6.

Jinak napoprvé zajdu do servisu, a radši se ještě jednou poptám a zeptám se, co tam lijou, abych si příště mohl doplnit sám :)

Jasne, najprv to odkukaj a zisti si co a ako... :kol-47: lepsie ako tvarit sa ako chytrak a sposobit si nejaku skodu na novom aute...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podíval, bylo tam pod minimum. Ale bohužel doma olej nemám, abych pravdu řekl. Nevím, jaký tam dát. Jen mi proste přijde u nového auto po 18t km dolívat olej brzo

Tak to jo, ale nemůžeš se divit, že když tam máš LL olej a neměníš po 15 000 km, že budeš muset dolívat. A kontroloval jsi hladinu oleje i někdy předtím? Že by si něco motor cucnul při záběhu nevím. Mně mezi 15 - 30 000 km nezmizel snad ani milimetr - provozováno spíše na delší trasy. Předtím nevím, protože jsem auto koupil, když mělo najeto 12 000 km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...