Přejít na obsah

Odkládací přihrádka místo popelníku vpředu


kully

Doporučené příspěvky

  • o 3 měsíce později...

Lidi mám dotaz.

Z výroby mám auto se schránkou-bez popelníku. Onen bílý plast (krytka-rozptylovač světla) tam je. Schránka ale osvětlená není.

Jak je to s tím popelníkem? Předpokládám, že osvětlení s nějakým "vypínačem" (aby to svítilo jen při otevřených dvířkách) se tam jen nacvakne (na schránce prostě není).

Kam je to ale zapojený do elektriky? Někde kolem rádia nebo...?

Předem díky za radu :kol-48:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že u Vladassa svietiť nebude:

Keď Octavia nieje vybavená popolníkom ale už od výroby koberčekovou vložkou jedná sa o nefajčiarsky paket a ten nemá popolník a ani osvetlenie popolníka.

Dorobiť to určite nebude tažké, možno ide len o svetielko a kúsok káblika, treba vybrak popolník a kuknúť na to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...
  • o 8 měsíců později...
  • o 9 měsíců později...

Já mívám telefon v kufru (mimo navigování), stačí jen spojení přes BT a nerozptyluje mně tak. Zrovna v pátek takhle sestřelil kamaráda jeden týpek, kamarád 2,0 TDI PD combi, týpek taky O II, sedan. Kámošova je na odpis :( Ale ste tu, respektive teď už jsme tu hodně OT a na to sem chtěl upozornit víc než na lidskou blbost, na kterou narážíme na silnicích každý den.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak poslušně hlásím, že patřím do klubu "koberčáčků" :p

Instalaci zvládne každý telátko :) Akorát mě docela mrzí, že to světýlko tam mám, ale nesvítí (asi prasklá žárovka)...

Každopádně na jednu stranu... Nejde to jednoduše vyměnit za LEDku, takže by mi to svítilo žlutě a to by bylo tfuj tfuj, když mám celé auto v LEDkách...

 

Jinak kobereček koupen za 110 Kč cca. v autorizáku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vymenit zarovku za LED jde prave pomerne jednoduse a dokonce to vyjde levneji nez v autorizaku kupovat novou zarovku (protoze ji prodavaji jedine i s celym tim konektorem). Konektor je ze dvou kusu a lze rozebrat. Takze ho rozeberes, koupis obycejnou LEDku a patricny odpor a potom to uz jen sbastlis. :kol-47: Nekde je tady tusim i navod s fotkama.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta cast konektoru kolem zarovky je do zbytku jen nasunuta, neni to ani prilepene. Staci to necim chytnout a vytahnout. :kol-28:

 

Tady jsem nasel navod od Stringa:

osvětlení popelníku

- vyrobit samostatně = odpor (je jedno jakou packu) připájet na "+" LEDky (delší nožka), zaizolovat smšťovačkou, aby se LED nezkratovala a vyměnit za původní doutnavku = odpojit konektor, pořádně zatáhnout za váleček (je jen nalisovaný) a vytáhnout z objímky, potom z válečku vatáhnout packy a vypadne doutnavka. Vsadit packu od odporu (horní část kam zapadne protikus od konektoru - tam je přivedeno "+") a do dolní dírky packu od LED "-", nasadit pacičky, zasunout váleček do objímky (odpor bude na horní straně objímky, kam se zacvakává protikus v autě), pohrát si s polohou LEDky - musí směřovat dolů aby svítila do sklíčka v popelníku, je tam dost málo místa a poloha LED by měla být co nejblíž k válečku, jak bude dál, nebude v místě sklíčka a bude svítit do prostoru za ním... připojit konektor a pokud máte správně polaritu, bude to svítit 

 

Kdyby se do toho někomu nechtělo, můžeme se domluvit, pošlete mi v obálce konektor a 2x známku na dopis, já to udělám a pošlu zpátky :kol-28:

 

- LED 5mm, 3.3V, 20mA, 50°-90° úhel osvětlení

http://www.gme.cz/le...00-60-p511-611/

 

- Odpor 470 Ohm - dle specifikace v odkazu!

http://www.gme.cz/me...-470r-p110-065/

Editováno: , autor: LucasCZE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta cast konektoru kolem zarovky je do zbytku jen nasunuta, neni to ani prilepene. Staci to necim chytnout a vytahnout. :kol-28:

 

Tady jsem nasel navod od Stringa:

:kol-28: Že je žárovka s konektorem jenom zasunuta jsem samozřejmě zjistil, jinak bych tu "schránku" z auta nevytáhnul (páč k tomu vede kabel). Že nejde rozdělat jsem myslel u toho konektoru. Každopádně asi využiju nabídky stringa a pošlu mu to s těma známkama :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to jsme se nepochopili. Cely konektor i s zarovkou samozrejme od kabelu odpojit jde a stejne tak jde vysunout z popelniku. Ja to myslel tak, ze samotny konektor se zarovkou jde rozpulit na 2 kusy. Potom se konecne zarovicka necha vyndat... Viz obrazek. To cerne zakrouzkovane se da z cervene oznaceneho zbytku vytahnout. :kol-28:

 

post-82761-0-29555900-1418906442_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...